Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland meldt al opkomst van ruim 50 procent bij verkiezingen

Rusland meldt al opkomst van ruim 50 procent bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Ruim 50 procent van het aantal kiesgerechtigde Russen heeft inmiddels zijn stem uitgebracht tijdens de presidentsverkiezingen. Dat heeft de Russische verkiezingscommissie rond 16.00 uur lokale tijd (14.00 uur Nederlandse tijd) bekendgemaakt op dag twee van de in totaal drie verkiezingsdagen.

De verkiezingsopkomst is een belangrijk gegeven voor het Kremlin, waarmee president Vladimir Poetin kan laten zien dat een meerderheid van de bevolking hem steunt in de oorlog tegen Oekraïne. Onafhankelijke waarnemers wijzen echter op grootschalige fraude. Bovendien zijn oppositieleden uitgesloten van deelname, gevangengenomen, gevlucht of dood.

Werknemers van staatsbedrijven zouden zijn opgeroepen massaal te gaan stemmen. Onafhankelijke media melden dat honderden bedrijven groepsfoto's op sociale media hebben geplaatst van werknemers voor stembureaus en op videobeelden is te zien dat mensen in groten getale in bussen naar stembureaus worden gebracht. Oekraïners in bezette gebieden zouden worden gedwongen ook naar de stembus te gaan.

Verraders

Voormalig Russisch president Dmitri Medvedev noemde demonstranten die hebben geprobeerd stemhokjes in brand te steken en verf in stembussen te gieten "verraders" die vijanden van het land helpen. "Dit is directe hulp aan de ontaarde mensen die onze steden beschieten", aldus de vertrouweling van Poetin op Telegram, doelend op Oekraïense aanvallen.

De verkiezingen duren nog tot en met zondag. De algemene verwachting is dat Poetin met grote overmacht wordt herkozen en kan beginnen aan zijn vijfde termijn als president.

Meer uit Buitenland

VS van plan visum te verstrekken aan gevluchte Bolsonaro

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan de Braziliaanse senator en presidentszoon Flávio Bolsonaro en zijn familie een visum te verlenen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat niet wilde bevestigen of de Bolsonaro's inderdaad onderweg zijn naar de VS, zoals Braziliaanse media dinsdag eerder schreven.

1 uur geleden
Oppositieleider: exitpolls laten wantrouwen in Netanyahu zien

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.

2 uur geleden
Netanyahu's partij grootste in Israël, maar coalitie verliest

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.

2 uur geleden
Brazilië onderzoekt buitenlandse financiering campagne Bolsonaro

BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.

3 uur geleden
Kiescommissie verwerpt verzoek tot langere stembusgang Israël

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.

4 uur geleden
Trump wil term AI binnenkort verbieden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).

5 uur geleden
Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen zijn bondgenoten

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.

5 uur geleden