
Rusland: meer dan 230.000 soldaten gerekruteerd dit jaar
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft sinds begin dit jaar meer dan 230.000 extra militairen in het leger opgenomen, zei de vicevoorzitter van de Russische veiligheidsraad en oud-president Dmitri Medvedev donderdag. Moskou heeft dit jaar een grote rekruteringscampagne gevoerd in een poging het Oekraïense tegenoffensief af te slaan en veroverde gebieden te behouden.
"Volgens het ministerie van Defensie zijn er van 1 januari tot 3 augustus in totaal meer dan 231.000 mensen aangenomen voor contractdienst", zei Medvedev. Afgelopen september kondigde de Russische president Vladimir Poetin een "gedeeltelijke" militaire mobilisatie aan, de eerste in Rusland sinds de Tweede Wereldoorlog. Die aankondiging leidde ertoe dat veel jonge mannen het land verlieten om een eventuele dienstplicht te ontlopen.
Omdat Moskou geen tweede mobilisatie wil aankondigen heeft het gekozen voor een grootschalige pr-campagne, in de hoop Russen te lokken met financiële prikkels. De autoriteiten hebben niet bekendgemaakt hoeveel mensen het wil werven voor het leger, maar volgens verschillende schattingen mikt Moskou op 400.000 vrijwilligers. Minister van Defensie Sergej Sjojgoe zei vorig jaar dat het Russische leger zou worden uitgebreid tot 1,5 miljoen mensen als Moskou zou doorgaan met het offensief in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Palestijnse missie in Den Haag verwelkomt sancties van de Nederlandse regering tegen Israël. Ammar Hijazi looft met name de verklaring tot persona non grata van de extremistische Israëlische ministers Bezalel Smotrich en Itamar Ben-Gvir. De regering deed dat in juli in navolging van enkele andere westerse landen. Dat de twee ons land niet in mogen, moet worden verwerkt in de administratie van de Schengenzone en dat is nu afgerond.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO ziet geen acuut gevaar in de militaire oefening waaraan Rusland en Belarus vrijdag zijn begonnen. Oost-Europese NAVO-lidstaten maken zich grote zorgen over de oefening Zapad, die voor een deel dicht bij hun grenzen plaatsvindt.
46 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De onderhandelingen over mogelijke vrede tussen Rusland en Oekraïne staan "op pauze", zegt het Kremlin. De Russische regering stelt dat Europese landen de onderhandelingen tegenwerken. Rusland zou juist wel openstaan voor gesprekken.
1 uur geledenDENPASAR (ANP/AFP) - Bij de overstromingen als gevolg van noodweer op de Indonesische eilanden Bali en Flores zijn volgens de autoriteiten 23 mensen om het leven gekomen. De meeste slachtoffers vielen op het toeristische Bali. Er worden nog vijf mensen vermist. Donderdag stond het dodental nog op achttien.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen gaat in tegen de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat de zwerm Russische drones die Polen is binnengevlogen mogelijk een vergissing was. Dat hadden we ook wel gewild, zegt de Poolse premier Donald Tusk. "Maar dat was het niet. En dat weten we."
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken wil voor 58 miljard kroon (bijna 7,8 miljard euro) Europese luchtverdedigingssystemen kopen, meldt het Deense ministerie van Defensie. Het wordt de duurste wapenaankoop ooit voor Denemarken. Volgens defensieminister Troels Lund Poulsen is de veiligheidssituatie voor het land "uitdagend".
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft de Russische ambassadeur ontboden, heeft minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot gezegd op de zender France Inter. Volgens Barrot zal hem vrijdagochtend gezegd worden "dat we ons niet laten intimideren". Aanleiding zijn de Russische drones die in Polen zijn neergekomen en neergeschoten.
4 uur geleden