
Rusland loopt plek in belangrijke raad van de OPCW mis
DEN HAAG (ANP) - Rusland is een belangrijke stem in de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) kwijtgeraakt. Het land kreeg te weinig steun voor een zetel in de zogenoemde Uitvoerende Raad, die verantwoordelijk is voor een belangrijk deel van de werkzaamheden van de organisatie.
De OPCW is een internationale organisatie die het gebruik van chemische wapens tegengaat. Er zijn 193 landen bij aangesloten, die tot vrijdag met elkaar overleggen in Den Haag, waar de organisatie gevestigd is. Dat overleg kiest een vertegenwoordiging van 41 landen om in de Uitvoerende Raad plaats te nemen. Die Raad neemt onder meer besluiten over maatregelen tegen landen die zich niet aan het Verdrag Chemische Wapens (CWC) houden.
In de Uitvoerende Raad nemen landen uit verschillende delen van de wereld voor twee jaar zitting. Deze woensdag werd gestemd over de invulling van twintig vrijgekomen plekken, waaronder drie voor de regio Oost-Europa. Die gingen naar Litouwen, Polen en Oekraïne.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Bestuurder Lisa Cook van de Federale Reserve mag niet ontslagen worden terwijl de rechtszaak rondom haar ontslag loopt. Dat heeft het Amerikaanse Hof van Beroep van het district Columbia geoordeeld.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei maandag tegen verslaggevers dat hij het voorstel zou steunen om de Antifa-beweging aan te merken als binnenlandse terroristische organisatie, als zijn regering dat zou aanbevelen.
1 uur geledenZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij een Russische luchtaanval op de Oekraïense stad Zaporizja is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon om het leven gekomen. Zeven anderen raakten gewond, onder wie een kind, meldt gouverneur Ivan Fedorov op Telegram.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) is begonnen met het grondoffensief in Gaza-Stad, meldt Axios op basis van Israëlische functionarissen. Volgens The Jerusalem Post zijn IDF-tanks het hart van de stad binnengedrongen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Tyler Robinson, die verdacht wordt van de moord op Charlie Kirk, lijkt de aanslag op de Amerikaanse conservatieve influencer te hebben bekend in een kleine chatgroep op het online platform Discord, zo meldt The Washington Post.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een bevel ondertekend om de Nationale Garde naar Memphis te sturen. Trump zei dat de taskforce een "kopie" zou zijn van degene die hij in augustus naar de hoofdstad Washington DC stuurde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van honderden raketten aan België goedgekeurd, meldt het Pentagon. De Belgen moeten 567,8 miljoen dollar (zo'n 480 miljoen euro) betalen voor de AIM-9X Sidewinders.
5 uur geleden