Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland legt Google en moederbedrijf Facebook miljoenenboetes op

Rusland legt Google en moederbedrijf Facebook miljoenenboetes op

MOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Russische rechtbank heeft hoge boetes opgelegd aan westerse techbedrijven. Google moet 7,2 miljard roebel (ruim 86 miljoen euro) betalen. Meta, het voormalige Facebook, krijgt een boete van omgerekend 24 miljoen euro.

De autoriteiten zeggen dat de techbedrijven ondanks meerdere waarschuwingen hebben nagelaten om illegale content te verwijderen. Het zou onder meer gaan om materiaal dat het gedachtegoed promoot van "extremistische en terroristische organisaties".

De Russische mediawaakhond stelt dat de bedrijven voor het eerst een boetebedrag moeten betalen dat een percentage is van hun jaarlijkse omzet in het land. Het is onduidelijk om wat voor percentage het precies gaat. Google liet weten de uitspraak te bestuderen.

Spanningen techbedrijven

Rusland heeft al langer een gespannen relatie met sommige techbedrijven. De autoriteiten klaagden afgelopen winter dat platformen als Twitter nalieten om berichten te verwijderen van aanhangers van de oppositie. Die probeerden via internet mensen te mobiliseren om deel te nemen aan protesten tegen de arrestatie van oppositieleider Aleksej Navalni.

De autoriteiten blokkeerden in aanloop naar de parlementsverkiezingen van september ook tientallen sites die waren gelinkt aan de oppositie. Google en Apple kregen toen opdracht om een app te verwijderen die was bedoeld om stemtips te geven aan kiezers die kritisch staan tegenover de regering.

Meer uit Buitenland

Trump trekt verkiezingen Honduras in twijfel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.

3 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A

3 uur geleden
Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

5 uur geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

7 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

10 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

13 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

13 uur geleden