
Rusland legt eerste boetes op voor 'nepnieuws' over leger
MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft de eerste boetes opgelegd voor vermeend nepnieuws over het leger, op basis van een wet die het parlement in Moskou vorige week aannam. Die voorziet in boetes en celstraffen tot vijftien jaar, reden voor tal van westerse media om hun verslaggevers uit het land terug te halen.
Een 26-jarige man uit de stad Pljos kreeg een boete van 30.000 roebel (200 euro) omdat hij minachtende teksten over het leger had geschreven, oordeelde een rechtbank ten noordoosten van Moskou. Het Russische nieuwsmedium Meduza gaf een overzicht van een aantal andere veroordelingen. Zo kreeg een man uit de stad Kostroma een boete van omgerekend 200 euro omdat hij een poster bij zich had waarop stond dat de Russische invasie in Oekraïne een "speciale operatie is voor de belastingen".
De Russische regering noemt de actie in het buurland een "speciale militaire operatie" en verbiedt media die aan te duiden als invasie of oorlog. Demonstraties in Moskou tegen de oorlog zijn ook verboden. De autoriteiten hebben duizenden arrestaties verricht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden houdt de langste stemming ooit in het parlement. De leden deden er zeven uur en 31 minuten over om te stemmen over Trumps uitgavenwet, waarvan het nog steeds onduidelijk is of die aangenomen zal worden.
14 minuten geledenIERAPETRA (ANP/RTR) - Op het Griekse eiland Kreta woedt sinds woensdagmiddag een grote bosbrand. Zeker 155 brandweerlieden bestrijden de brand, meldt de Griekse brandweer. Bewoners en toeristen uit vier dorpjes zijn geëvacueerd; ongeveer 3.000 mensen zijn ondergebracht in tijdelijke opvang, aldus lokale autoriteiten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Iraanse atoomprogramma heeft tot twee jaar vertraging opgelopen door de zware bombardementen vorige maand van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft dat woensdag gezegd.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Volgens buitenlandminister Gideon Saar is Israël "dicht bij een akkoord" over een wapenstilstand in Gaza. "We zijn zeer van wil om een akkoord over de gijzelaars en een wapenstilstand te bereiken", aldus de minister op een persconferentie. "We zijn akkoord met alle Amerikaanse voorstellen."
13 uur geledenGAZA (ANP/RTR) - Hamas zegt het nieuwe voorstel voor een wapenstilstand in Gaza te bestuderen. Israël heeft nog geen reactie gegeven op de verklaring van de Amerikaanse president Donald Trump dat Israël "akkoord is met een staakt-het-vuren".
15 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Rapper Sean 'Diddy' Combs is deels schuldig bevonden in een omvangrijke zedenzaak tegen hem. De jury oordeelde dat de Amerikaanse artiest schuldig is aan twee gevallen van het vervoeren van personen met het oog op prostitutie. De jury achtte hem niet schuldig aan de overige drie aanklachten.
15 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Overstromingen in Pakistan hebben tot dusver 64 levens geëist. Er zijn 117 gewonden. Mogelijk lopen die aantallen verder op omdat de zware regens zeker tot zaterdag zullen aanhouden, met waarschijnlijk nieuwe overstromingen tot gevolg, waarschuwt het Pakistaanse weerinstituut.
17 uur geleden