Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Rusland lanceerde ruimtewapen'

'Rusland lanceerde ruimtewapen'

LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië en de VS beschuldigen Rusland van het lanceren van een "ruimte-anti-satellietwapen". Dat zou afgelopen week al zijn gebeurd tijdens testen met satellieten.

Het hoofd van de Britse ruimtedirectie van het ministerie van Defensie toonde zich bezorgd over de manier waarop Moskou een satelliet testte "door een projectiel te lanceren dat de karakteristieken van een wapen had". Het Amerikaanse ruimtecommando verklaarde "bewijs te hebben dat Rusland een niet-destructieve test uitvoerde met een ruimte-anti-satellietwapen".

De berichten over de lancering verschenen donderdag kort nadat de Amerikaanse president Donald Trump een telefoongesprek had gevoerd met zijn Russische collega Vladimir Poetin. Daarin spraken zij onder andere over wapenbeheersing, aldus het Witte Huis. Het is niet bekend of de lancering ook ter sprake is geweest.

Meer uit Buitenland

Russische buitenlandminister bij G20-vergadering in VS

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister Sergej Lavrov schuift eind deze week aan bij de vergadering van buitenlandministers van de G20 in de Verenigde Staten. De VS, dit jaar voorzitter van de groep van twintig grote economieën, hadden Rusland uitgenodigd.

26 minuten geleden
Braziliaanse oud-presidentskandidaat Bolsonaro geland in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - Het vliegtuig met daarin de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro is geland in Miami in de Amerikaanse staat Florida. Daar verliet hij het toestel met zijn vrouw en twee dochters, aldus journalisten van persbureau AFP ter plaatse.

29 minuten geleden
President Herzog: nieuwe verkiezingen moeten worden voorkomen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in een video gezegd dat alles in het werk gesteld moet worden om nieuwe verkiezingen in het land te voorkomen, al zal het niet eenvoudig worden een coalitie te vormen.

43 minuten geleden
Spaanse premier Sánchez naar plaats treinongeval

MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez is onderweg naar de plaats van het dodelijke treinongeval in de provincie Toledo, schrijft El País. Hij wil ter plaatse meer te weten komen over wat er precies is gebeurd en hoe de situatie zich ontwikkelt.

45 minuten geleden
Dodental na treinongeluk Spanje loopt verder op

TOLEDO (ANP) - Het dodental na het treinongeluk in Spanje is verder opgelopen tot 64, meldt het regiobestuur van Castilla-La Mancha.

59 minuten geleden
Meer dan tachtig gewonden door treinongeval Spanje

MADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn meer dan tachtig gewonden gevallen, zegt de regiopresident van Castilla-La Mancha, Emiliano García-Page. Vijftig mensen raakten zwaargewond, en nog eens dertig mensen liepen lichte verwondingen op, schrijft El País.

1 uur geleden
Leider Arabische alliantie: Netanyahu wegkrijgen met samenwerking

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De voorman van de Arabische Gezamenlijke Lijst, Yousef Jabareen, pleit voor een "oprecht Joods-Arabisch partnerschap" om premier Benjamin Netanyahu weg te krijgen. De Arabische partijen stevenen af op een recordaantal zetels, waarmee ze mogelijk een beslissende rol bij de coalitievorming kunnen spelen.

2 uur geleden