Rusland: Kyiv vuurt eerste langeafstandsraketten VS af op Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt dat Oekraïne voor het eerst Amerikaanse langeafstandsraketten heeft gebruikt om Russisch grondgebied aan te vallen, meldt staatspersbureau RIA. Volgens Amerikaanse media gaven de Verenigde Staten dit weekend toestemming voor het gebruik daarvan.
De Russische luchtafweer heeft volgens het ministerie vijf van de zes raketten uit de lucht geschoten. Brokstukken zouden zijn neergekomen op het terrein van een militaire faciliteit in de regio Brjansk.
De Oekraïense nieuwssite RBC-Ukraine meldt ook op basis van een bron binnen de Oekraïense krijgsmacht dat de bewuste ATACMS-raketten afgelopen nacht zijn gebruikt op de militaire faciliteit in Brjansk. Het doelwit zou succesvol zijn geraakt. Het terrein ligt bij de stad Karatsjev, op ongeveer 130 kilometer van de Oekraïense grens. De ATACMS kunnen zeker 300 kilometer ver schieten.
'Olie op het vuur'
Het Kremlin zei maandag dat de Amerikanen "olie op het vuur" gooien door Oekraïne toe te staan de raketten te gebruiken op Russisch grondgebied. President Vladimir Poetin ziet dit als directe betrokkenheid van de VS bij de oorlog, maar dat zei hij ook al na eerdere Amerikaanse wapenleveringen aan Oekraïne.
De regering in Kyiv zegt dat hun land vrijwel elke dag wordt beschoten vanaf Russisch grondgebied. Het zou daarom nodig zijn voor de verdediging van het land om de wapens ook over de grens in te kunnen zetten. Amerikaanse media schreven dat de beslissing van de Amerikaanse president Joe Biden vooral was ingegeven doordat er nu ook Noord-Koreaanse militairen naar het front zijn gehaald.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
26 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
30 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
4 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
6 uur geleden