Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: Kyiv vuurt eerste langeafstandsraketten VS af op Rusland

Rusland: Kyiv vuurt eerste langeafstandsraketten VS af op Rusland

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt dat Oekraïne voor het eerst Amerikaanse langeafstandsraketten heeft gebruikt om Russisch grondgebied aan te vallen, meldt staatspersbureau RIA. Volgens Amerikaanse media gaven de Verenigde Staten dit weekend toestemming voor het gebruik daarvan.

De Russische luchtafweer heeft volgens het ministerie vijf van de zes raketten uit de lucht geschoten. Brokstukken zouden zijn neergekomen op het terrein van een militaire faciliteit in de regio Brjansk.

De Oekraïense nieuwssite RBC-Ukraine meldt ook op basis van een bron binnen de Oekraïense krijgsmacht dat de bewuste ATACMS-raketten afgelopen nacht zijn gebruikt op de militaire faciliteit in Brjansk. Het doelwit zou succesvol zijn geraakt. Het terrein ligt bij de stad Karatsjev, op ongeveer 130 kilometer van de Oekraïense grens. De ATACMS kunnen zeker 300 kilometer ver schieten.

'Olie op het vuur'

Het Kremlin zei maandag dat de Amerikanen "olie op het vuur" gooien door Oekraïne toe te staan de raketten te gebruiken op Russisch grondgebied. President Vladimir Poetin ziet dit als directe betrokkenheid van de VS bij de oorlog, maar dat zei hij ook al na eerdere Amerikaanse wapenleveringen aan Oekraïne.

De regering in Kyiv zegt dat hun land vrijwel elke dag wordt beschoten vanaf Russisch grondgebied. Het zou daarom nodig zijn voor de verdediging van het land om de wapens ook over de grens in te kunnen zetten. Amerikaanse media schreven dat de beslissing van de Amerikaanse president Joe Biden vooral was ingegeven doordat er nu ook Noord-Koreaanse militairen naar het front zijn gehaald.

Meer uit Buitenland

Trump weerspreekt dat minister Binnenlandse Veiligheid opstapt

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.

21 minuten geleden
Ook componist Philip Glass schrapt première in Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.

23 minuten geleden
Vrouwen beschuldigd van bijten federale agenten in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.

25 minuten geleden
Door Trump gesteunde Asfura geïnstalleerd als president Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.

29 minuten geleden
President Mexico: wij gaan zelf over olieleveranties, niet de VS

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum leek desgevraagd op een persconferentie te erkennen dat haar land olieleveranties aan Cuba heeft gestaakt, maar ze beklemtoonde dat dat niet was onder Amerikaanse druk.

35 minuten geleden
Oud-president Biden uit felle kritiek op geweld in Minneapolis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.

1 uur geleden
Carney ontkent kritiek op Trump en VS te hebben teruggenomen

OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.

3 uur geleden