Rusland kondigt militaire oefeningen met China aan
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt tussen 21 en 27 december militaire oefeningen met de Chinese marine. Dat heeft het Russische ministerie van Defensie bekendgemaakt, bericht persbureau Interfax.
Bij de gezamenlijke marine-oefeningen, die sinds 2012 jaarlijks worden gehouden, worden volgens Defensie raketten en artillerie in de Oost-Chinese Zee geschoten. Er worden vier Russische schepen en zes Chinese marineschepen ingezet en daarnaast ook een aantal helikopters en gevechtsvliegtuigen.
"Het belangrijkste doel is om de maritieme samenwerking tussen Rusland en China te versterken, en om vrede en stabiliteit in de Aziatisch-Pacifische regio te behouden", aldus het Russische ministerie. Moskou probeert zijn banden met Beijing aan te halen sinds de oorlog in Oekraïne uitbrak.
De twee landen gingen begin dit jaar, kort voor de Russische invasie in Oekraïne, akkoord met een partnerschap "zonder grenzen". Hoewel China de inval niet veroordeelt en het Rusland geen strafmaatregelen oplegt, heeft het land wel zijn zorgen uitgesproken over de oorlog en roept het op tot vredesoverleg.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.
11 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.
51 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
2 uur geledenDEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.
3 uur geleden