Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland kondigt militaire oefeningen met China aan

Rusland kondigt militaire oefeningen met China aan

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt tussen 21 en 27 december militaire oefeningen met de Chinese marine. Dat heeft het Russische ministerie van Defensie bekendgemaakt, bericht persbureau Interfax.

Bij de gezamenlijke marine-oefeningen, die sinds 2012 jaarlijks worden gehouden, worden volgens Defensie raketten en artillerie in de Oost-Chinese Zee geschoten. Er worden vier Russische schepen en zes Chinese marineschepen ingezet en daarnaast ook een aantal helikopters en gevechtsvliegtuigen.

"Het belangrijkste doel is om de maritieme samenwerking tussen Rusland en China te versterken, en om vrede en stabiliteit in de Aziatisch-Pacifische regio te behouden", aldus het Russische ministerie. Moskou probeert zijn banden met Beijing aan te halen sinds de oorlog in Oekraïne uitbrak.

De twee landen gingen begin dit jaar, kort voor de Russische invasie in Oekraïne, akkoord met een partnerschap "zonder grenzen". Hoewel China de inval niet veroordeelt en het Rusland geen strafmaatregelen oplegt, heeft het land wel zijn zorgen uitgesproken over de oorlog en roept het op tot vredesoverleg.

Meer uit Buitenland

VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

1 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

1 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

1 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

2 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

3 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

3 uur geleden
Rusland wil inzet leger in buitenland bij vervolging Russen

MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.

4 uur geleden