Rusland kan meer duels EK voetbal herbergen
MOSKOU (ANP) - Rusland wil de UEFA helpen als speelsteden voor het EK voetbal afhaken. Dat vertelde Alexei Sorokin, de Rus die ook deel uitmaakt van het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.
Het EK is verplaatst naar volgend jaar zomer, vanwege de uitbraak van het coronavirus. Vanwege de zestigste verjaardag van de Europese eindronde zou het evenement in twaalf verschillende landen worden afgewerkt.
De UEFA wil alle speelsteden handhaven. De Johan Cruijff ArenA heeft al aangeven graag weer in aanmerking te komen voor drie groepswedstrijden van Oranje en een achtste finale. Volgens buitenlandse media twijfelen Bilbao en Rome of ze zich opnieuw beschikbaar stellen.
WK
In Sint-Petersburg stonden drie groepswedstrijden en een kwartfinale op het programma. Volgens Sorokin is Rusland klaar voor meer EK-duels, ook omdat het twee jaar geleden nog een WK heeft gehouden.
De UEFA laat weten dat het voorlopig vasthoudt aan de speelsteden Amsterdam, Bakoe, Bilbao, Boekarest, Boedapest, Kopenhagen, Dublin, Glasgow, Londen, München, Rome en Sint Petersburg. Het toernooi moet volgend jaar tussen 11 juni en 11 juli worden afgewerkt, het liefst met hetzelfde speelschema.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
14 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
14 uur geleden