Rusland kan meer duels EK voetbal herbergen
MOSKOU (ANP) - Rusland wil de UEFA helpen als speelsteden voor het EK voetbal afhaken. Dat vertelde Alexei Sorokin, de Rus die ook deel uitmaakt van het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.
Het EK is verplaatst naar volgend jaar zomer, vanwege de uitbraak van het coronavirus. Vanwege de zestigste verjaardag van de Europese eindronde zou het evenement in twaalf verschillende landen worden afgewerkt.
De UEFA wil alle speelsteden handhaven. De Johan Cruijff ArenA heeft al aangeven graag weer in aanmerking te komen voor drie groepswedstrijden van Oranje en een achtste finale. Volgens buitenlandse media twijfelen Bilbao en Rome of ze zich opnieuw beschikbaar stellen.
WK
In Sint-Petersburg stonden drie groepswedstrijden en een kwartfinale op het programma. Volgens Sorokin is Rusland klaar voor meer EK-duels, ook omdat het twee jaar geleden nog een WK heeft gehouden.
De UEFA laat weten dat het voorlopig vasthoudt aan de speelsteden Amsterdam, Bakoe, Bilbao, Boekarest, Boedapest, Kopenhagen, Dublin, Glasgow, Londen, München, Rome en Sint Petersburg. Het toernooi moet volgend jaar tussen 11 juni en 11 juli worden afgewerkt, het liefst met hetzelfde speelschema.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
55 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
56 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
3 uur geleden