Rusland kan meer duels EK voetbal herbergen
MOSKOU (ANP) - Rusland wil de UEFA helpen als speelsteden voor het EK voetbal afhaken. Dat vertelde Alexei Sorokin, de Rus die ook deel uitmaakt van het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.
Het EK is verplaatst naar volgend jaar zomer, vanwege de uitbraak van het coronavirus. Vanwege de zestigste verjaardag van de Europese eindronde zou het evenement in twaalf verschillende landen worden afgewerkt.
De UEFA wil alle speelsteden handhaven. De Johan Cruijff ArenA heeft al aangeven graag weer in aanmerking te komen voor drie groepswedstrijden van Oranje en een achtste finale. Volgens buitenlandse media twijfelen Bilbao en Rome of ze zich opnieuw beschikbaar stellen.
WK
In Sint-Petersburg stonden drie groepswedstrijden en een kwartfinale op het programma. Volgens Sorokin is Rusland klaar voor meer EK-duels, ook omdat het twee jaar geleden nog een WK heeft gehouden.
De UEFA laat weten dat het voorlopig vasthoudt aan de speelsteden Amsterdam, Bakoe, Bilbao, Boekarest, Boedapest, Kopenhagen, Dublin, Glasgow, Londen, München, Rome en Sint Petersburg. Het toernooi moet volgend jaar tussen 11 juni en 11 juli worden afgewerkt, het liefst met hetzelfde speelschema.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
14 uur geleden