Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland is volgens minister toegang tot helft van reserves kwijt

Rusland is volgens minister toegang tot helft van reserves kwijt

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland kan niet meer bij bijna de helft van zijn reserves aan buitenlands geld, goud en andere bezittingen. Door sancties heeft de centrale bank van het land geen toegang meer tot 300 miljard dollar aan reserves, zei de Russische minister van Financiën Anton Siloeanov.

"Ons totale volume aan reserves is ongeveer 640 miljard dollar en ongeveer 300 miljard dollar kunnen we door omstandigheden nu niet gebruiken", legde Siloeanov zondag uit.

"We zien ook dat westerse landen China onder druk zetten", voegde hij daar aan toe. Andere landen zouden er bij de Chinese regering op aandringen om Rusland geen toegang te verlenen tot zijn internationale reserves in de Chinese yuan. Maar volgens Siloeanov zijn de banden met China zo goed dat Rusland de reserves in de Chinese munteenheid zelfs zou kunnen uitbreiden.

De Europese Unie, de Verenigde Staten en andere bondgenoten blokkeerden de toegang tot de buitenlandse bezittingen van de Russische centrale bank zodat president Vladimir Poetin zijn oorlog tegen Oekraïne moeilijker kan financieren. Zonder buitenlandse valuta's is het ook moeilijker om een verdere daling van de roebel te voorkomen. Door economische en financiële sancties werd de Russische munt al flink minder waard.

Meer uit Financieel

Kweekvleesmaker Meatable houdt na geldproblemen op te bestaan

LEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.

36 minuten geleden
Koperprijs naar nieuw record van bijna 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.

1 uur geleden
Supermarkten stunten rond kerst meer met vlees, zegt Wakker Dier

AMSTERDAM (ANP) - Supermarkten stunten in aanloop naar kerst ruim drie keer zoveel met vlees als in een gemiddelde week, meldt stichting Wakker Dier. De organisatie spitte de kerstfolders door van de tien grootste supermarktketens. Als het aan die bedrijven ligt, wordt dit jaar weer vooral veel gegourmet tijdens de feestdagen. Gourmetvlees komt veel voor in de folders en is goed voor bijna een kwart van alle vleesaanbiedingen, stelt de stichting die opkomt voor het dierenwelzijn in de veehouderij.

1 uur geleden
Nederlandse bedrijfsinvesteringen lopen licht terug

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.

1 uur geleden
Nederland grootste exporteur van kerstartikelen in EU, zegt CBS

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.

2 uur geleden
Bestaande koopwoningen ruim 6 procent duurder in november

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in november met gemiddeld 6,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In oktober ging het nog om een prijstoename van gemiddeld 6,6 procent.

2 uur geleden
Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP/AFP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

2 uur geleden