Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland is volgens Kremlinwoordvoerder in oorlog met Oekraïne

Rusland is volgens Kremlinwoordvoerder in oorlog met Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland is in oorlog met Oekraïne volgens een woordvoerder van het Kremlin. Hij stapt daarmee af van de term "speciale militaire operatie" waarmee het Kremlin de aanvallen doorgaans omschrijft. Het woord oorlog was taboe. Maar volgens woordvoerder Dmitri Peskov is de speciale militaire operatie een oorlog geworden door de massale militaire steun van de westerse landen aan Oekraïne.

De strijd in Oekraïne barstte in 2014 al los maar bleef voornamelijk tot het oosten beperkt waar ook een bestandslijn werd afgesproken. In februari 2022 begon Rusland met een invasie van Oekraïne in een poging een doorbraak te forceren. De frontlijn is al geruime tijd nauwelijks veranderd.

Maar volgens Peskov blijft het oorspronkelijke doel van het Kremlin ervoor te zorgen dat Oekraïne militair geen bedreiging vormt voor Rusland en voor Russische burgers. Daarnaast is nu volgens hem ook het doel om "de door Oekraïne bezette delen" te bevrijden. Dat zijn gebieden die Rusland eenzijdig geannexeerd, maar niet veroverd heeft. Rusland heeft de Krim en de oostelijke regio Donbas sinds 2014 vrijwel geheel in handen. Tijdens 'de militaire operatie' hebben de Russen ook twee zuidelijke provincies langs de Zwarte Zee en de Zee van Azov, Cherson en Zaporizja, geannexeerd. Maar die zijn maar voor een deel door Russen veroverd.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt 'massale' Russische aanval met honderden drones

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland een "massale" aanval heeft uitgevoerd. President Volodymyr Zelensky stelt dat daarbij 440 drones en 32 raketten zijn ingezet. "Kyiv heeft een van de vreselijkste aanvallen te verduren gekregen", schrijft hij op X.

17 minuten geleden
Coalitie Belgische federale regering wil Senaat afschaffen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De vier coalitiepartijen van de Belgische federale regering zijn het eens geworden over de afschaffing van de Senaat. Zij hebben samen echter te weinig zetels voor afschaffing ervan, waarvoor een tweederdemeerderheid nodig is. De vier partijen hebben de steun nodig van de oppositie.

20 minuten geleden
Israël meldt dood nieuwe aanvoerder Iraanse strijdkrachten

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël meldt dat het opnieuw een Iraanse topmilitair heeft gedood. "Ali Shadmani, de hoogste militaire functionaris en de belangrijkste militaire adviseur van Khamenei, werd gedood bij een IAF-aanval in het centrum van Teheran op basis van precieze inlichtingen", schrijft de krijgsmacht op X, verwijzend naar ayatollah Ali Khamenei en de Israëlische luchtmacht (IAF).

50 minuten geleden
Nieuwe Iraanse raketaanvallen gemeld op Israël

TEHERAN/TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - Iran heeft opnieuw raketten afgevuurd op Israël. Iraanse staatsmedia berichten over een "rakettenregen".

1 uur geleden
Trump: mijn vertrek van G7-top heeft niets te maken met bestand

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwijt de Franse president Emmanuel Macron onjuiste informatie te verspreiden over de redenen voor zijn vroegtijdige vertrek van de G7-top. Trump schreef op sociale media dat Macron ten onrechte claimde dat hij terugkeerde naar Washington om te werken aan een bestand tussen Israël en Iran. "Fout! Hij heeft geen idee waarom ik nu onderweg ben naar Washington, maar het heeft zeker niets te maken met een staakt-het-vuren. Het is veel groter dan dat."

1 uur geleden
Strijdkrachten Israël: raketaanvallen Iran fors afgenomen

JERUZALEM (ANP) - Iran heeft bij nachtelijke aanvallen minder dan tien ballistische raketten op Israël afgevuurd. Dat bericht de nieuwssite Times of Israel, op basis van cijfers van de Israëlische strijdkrachten.

1 uur geleden
Grote Russische droneaanval op Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/RTR) - Een grote Russische droneaanval heeft dinsdagochtend verschillende wijken van de Oekraïense hoofdstad Kyiv getroffen. Hierbij raakte een appartementencomplex beschadigd en kwamen minstens veertien mensen om, meldde het hoofd van het militaire bestuur van Kyiv dinsdag. Ook een Amerikaanse burger kwam om bij de nachtelijke aanval, meldde burgemeester van Kyiv, Vitali Klitsjko, dinsdagochtend.

3 uur geleden