Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland is meerdere wodkamerken definitief kwijt na slepende zaak

Rusland is meerdere wodkamerken definitief kwijt na slepende zaak

DEN HAAG (ANP) - Rusland is de wodkamerken Stolichnaya en Moskovskaya definitief kwijt voor de Nederlandse markt. De Hoge Raad, de hoogste rechtbank van ons land, heeft in een langlopende zaak geoordeeld dat oud-aandeelhouders van het verdwenen olieconcern Yukos de merken terecht in handen hebben gekregen.

De zaak gaat terug tot 2003. Yukos was een van de grootste olie- en gasmaatschappijen van Rusland. Het bedrijf werd begin deze eeuw genationaliseerd na de arrestatie en veroordeling van eigenaar Michail Chodorkovski. Critici vonden dat het proces tegen Chodorkovski, die een bekende tegenstander was van president Vladimir Poetin, politiek gemotiveerd was.

Rusland werd verantwoordelijk gehouden voor de onteigening en moest een schadevergoeding van ruim 50 miljard dollar betalen. Dat verzuimde het land, waarop de voormalige meerderheidsaandeelhouders van Yukos beslag legden op onder meer de rechten van meerdere wodkamerken.

Merkenveiling eerder uitgesteld

Na het uitputten van alle eerdere juridische mogelijkheden, betekent de uitspraak van de Hoge Raad nu het einde van dit deel van de zaak in Nederland. Ieder land doet zelf zijn uitspraken over het voeren van merkrechten. Moskou won eerder in meerdere landen nog een zaak van de Russische zakenman Joeri Sjefler, die de merken Stolichnaya en Moskovskaya ook had geclaimd maar uiteindelijk moest teruggeven.

De oud-aandeelhouders van Yukos hebben in 2022 al eens geprobeerd de wodkamerken te veilen. De interesse viel echter tegen, waardoor zij besloten de veiling uit te stellen. Na de uitspraak van de Hoge Raad kan dit mogelijk alsnog gebeuren.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Brussel buigt voor heffing VS, maar wil uitzonderingen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid een handelsdeal met de Verenigde Staten te sluiten waarin een importheffing van 10 procent geldt voor veel van haar exportproducten. In ruil daarvoor wil de EU dat de VS lagere tarieven hanteren voor belangrijke producten zoals geneesmiddelen, alcohol, halfgeleiders en vliegtuigen, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg.

23 minuten geleden
AEX sluit lager ondanks recordstanden op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak gingen maandag over tot winstnemingen na de stevige koerswinsten van afgelopen vrijdag. Nieuwe recordstanden op Wall Street boden geen soelaas; de koersen in Amsterdam gingen over een breed front omlaag.

3 uur geleden
Heinen stelt besluit over TenneT Duitsland uit tot na de zomer

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) neemt langer de tijd om te beslissen over de toekomst van TenneT Duitsland. Hij wilde oorspronkelijk rond deze tijd de keuze maken tussen een beursgang en een onderhandse verkoop, maar dat wordt september. Aan mogelijke kopers is geen gebrek, verzekert hij in een Kamerbrief. "Veel investeerders" hebben interesse getoond.

4 uur geleden
VS hervatten handelsgesprekken met Canada, zegt Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan de handelsbesprekingen met Canada onmiddellijk hervatten, nu Canada een belasting op digitale diensten heeft ingetrokken. Dat heeft Kevin Hassett maandag gezegd, de economisch adviseur van het Witte Huis.

4 uur geleden
EU en Oekraïne sluiten nieuwe handelsovereenkomst over landbouw

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie en Oekraïne hebben een nieuwe, meerjarige handelsovereenkomst gesloten voor landbouwproducten. Daarbij is rekening gehouden met de gevoeligheid van bepaalde landbouwsectoren die door EU-lidstaten en landbouwers aan de orde is gesteld, verzekert de Europese Commissie. De overeenkomst "beschermt de belangen van EU-landbouwers en biedt de stabiliteit en voorspelbaarheid die Oekraïne in deze onzekere tijden nodig heeft", zei Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) maandag op een persconferentie.

4 uur geleden
Wall Street verder omhoog na nieuwe slotrecords

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag verder omhoog. Beleggers bleven optimistisch op de laatste dag van de sterke beursmaand juni. De beurshandel stond in juni vooral in het teken van de luchtoorlog tussen Israël en Iran en de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners. Mede dankzij de wapenstilstand tussen Israël en Iran en de voorlopige handelsdeal tussen China en de VS wisten de Amerikaanse beurzen deze maand flinke winsten te boeken.

6 uur geleden
Europese Commissie 'klaar' voor handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is "klaar om een deal te sluiten" met de Verenigde Staten, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Er wordt goede vooruitgang geboekt en de gesprekken gaan de goede kant op", voegde hij daaraan toe. De Europese Commissie wil op 9 juli een handelsdeal met de VS sluiten. Dat is de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesteld.

7 uur geleden