Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland in principe akkoord met verlenging graandeal

Rusland in principe akkoord met verlenging graandeal

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft zich op de G20-top uitgesproken voor een verlenging van de graandeal met Oekraïne, op de voorwaarde dat er leveringen naar armere landen gaan en daar controle op is. Dat heeft de Russische minister van Financiën Anton Siluanov gezegd, bericht het Russische staatspersbureau TASS.

Van een officiële verlenging is nog geen sprake. De deal loopt eind deze week af. Rusland en Oekraïne kwamen afgelopen juli tot een een akkoord over de Oekraïense graanexport, met hulp van Turkije en de Verenigde Naties. De deal zorgde ervoor dat de transporten via de Zwarte Zee weer op gang kwamen, nadat die door de Russische invasie in Oekraïne tot stilstand waren gekomen.

Moskou klaagt al maanden dat internationale sancties tegen Rusland de uitvoering van de deal onmogelijk maken. Russische schepen die graan en kunstmest vervoeren vallen niet onder de sancties, maar zouden toch worden getroffen. De Russische buitenlandminister Sergej Lavrov zei dinsdag op de G20-top garanties te hebben gekregen dat obstakels voor de Russische graanexport worden weggenomen.

Meer uit Buitenland

Trump lanceert website voor goedkopere medicijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.

44 minuten geleden
Noorwegen onderzoekt corruptie ex-premier om contacten Epstein

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.

4 uur geleden
Koning Felipe leeft mee met slachtoffers overstromingen

MADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.

5 uur geleden
Nog geen teken van leven van vermiste moeder tv-presentatrice

TUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.

5 uur geleden
Chef parlement Venezuela vraagt vergeving voor misdaden van staat

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.

5 uur geleden
Trump steunt Hongaarse premier Orbán bij herverkiezingscampagne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.

7 uur geleden
Verklaring: gesprekken over Oekraïne in de komende weken verder

ABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.

8 uur geleden