Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland in principe akkoord met verlenging graandeal

Rusland in principe akkoord met verlenging graandeal

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft zich op de G20-top uitgesproken voor een verlenging van de graandeal met Oekraïne, op de voorwaarde dat er leveringen naar armere landen gaan en daar controle op is. Dat heeft de Russische minister van Financiën Anton Siluanov gezegd, bericht het Russische staatspersbureau TASS.

Van een officiële verlenging is nog geen sprake. De deal loopt eind deze week af. Rusland en Oekraïne kwamen afgelopen juli tot een een akkoord over de Oekraïense graanexport, met hulp van Turkije en de Verenigde Naties. De deal zorgde ervoor dat de transporten via de Zwarte Zee weer op gang kwamen, nadat die door de Russische invasie in Oekraïne tot stilstand waren gekomen.

Moskou klaagt al maanden dat internationale sancties tegen Rusland de uitvoering van de deal onmogelijk maken. Russische schepen die graan en kunstmest vervoeren vallen niet onder de sancties, maar zouden toch worden getroffen. De Russische buitenlandminister Sergej Lavrov zei dinsdag op de G20-top garanties te hebben gekregen dat obstakels voor de Russische graanexport worden weggenomen.

Meer uit Buitenland

Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

2 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

2 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

3 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

3 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

4 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

5 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren tegen veroordeling oud-president

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.

5 uur geleden