Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland houdt uitzonderlijk grote marineoefening, China doet mee

Rusland houdt uitzonderlijk grote marineoefening, China doet mee

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland is begonnen aan de grootste marineoefening in meer dan dertig jaar, heeft president Vladimir Poetin gezegd in een televisietoespraak. Volgens het ministerie van Defensie zijn er meer dan vierhonderd schepen en onderzeeboten betrokken op verschillende zeeën. China oefent mee in de Zee van Japan.

Volgens Poetin wordt tot en met 16 september geoefend op de Grote Oceaan, de Noordelijke IJszee, de Middellandse Zee, de Kaspische Zee en de Oostzee. Hij zei dat de oefening bedoeld was om de "gevechtsgereedheid" op de proef te stellen. Wat daarvan precies het doel is, lichtte hij niet toe.

"De VS en zijn satellietstaten breiden onder het mom van het bestrijden van een zogenaamde Russische dreiging en het beteugelen van de Volksrepubliek China hun aanwezigheid rond de westelijke grenzen van Rusland, in het noordpoolgebied en in de regio Azië-Pacific uit", aldus Poetin. "Rusland moet op alle ontwikkelingen rond deze situatie voorbereid zijn."

Naast de Russische oorlogsschepen, ondersteuningsschepen en onderzeeboten doen volgens het ministerie ook onder meer 120 vliegtuigen en helikopters en 90.000 mensen mee aan de oefening Ocean-2024. China sloot aan met vier oorlogsschepen en een bevoorradingsschip. China en Rusland hebben de militaire banden recent aangehaald als tegenwicht tegen de Amerikaanse macht.

Meer uit Buitenland

Israël: geen wederopbouw van Gaza zonder ontwapening Hamas

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Er kan niet worden begonnen aan de wederopbouw van Gaza voordat Hamas ontwapend is. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak.

7 minuten geleden
Parlementaire onderzoekers Louvre-roof opperen ontslag directeur

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse parlementsleden die onderzoek doen naar de spraakmakende juwelenroof uit het Louvre hebben geopperd dat museumdirecteur Laurence des Cars zou moeten opstappen. Ze spreken in een tussentijdse conclusie van falend leiderschap, dat "bij flink wat landen en instituties" genoeg reden zou zijn om af te treden.

1 uur geleden
Paus Leo in juli naar migranteneiland Lampedusa

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV reist in juli naar Lampedusa. Het wordt de eerste keer dat een paus het Italiaanse eiland, waar veel migranten aankomen, aandoet sinds het historische bezoek van Leo's voorganger Franciscus in 2013.

2 uur geleden
Voorzitter Palestijns comité voor Gaza in VS voor vredesraad

WASHINGTON (ANP/AFP) - De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, is in Washington voor de eerste formele top van de Raad van Vrede. Dit hebben Palestijnse functionarissen bevestigd. Shaath was afgelopen maand ook bij de ceremoniële start van de raad in Davos.

2 uur geleden
Von der Leyen in maart naar Groenland

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.

2 uur geleden
Media: ook doorzoeking bij voormalig verblijf van ex-prins Andrew

WINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.

3 uur geleden
Familie Virginia Giuffre opgelucht na arrestatie ex-prins Andrew

WASHINGTON (ANP) - De nabestaanden van Virginia Giuffre, de vrouw die Andrew Mountbatten-Windsor heeft beschuldigd van seksueel wangedrag, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van de ex-prins. "Eindelijk is vandaag ons gebroken hart verlicht door het nieuws dat niemand boven de wet staat - zelfs koninklijke personen niet", staat in een verklaring die in handen is van The Guardian.

3 uur geleden