Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland houdt uitzonderlijk grote marineoefening, China doet mee

Rusland houdt uitzonderlijk grote marineoefening, China doet mee

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland is begonnen aan de grootste marineoefening in meer dan dertig jaar, heeft president Vladimir Poetin gezegd in een televisietoespraak. Volgens het ministerie van Defensie zijn er meer dan vierhonderd schepen en onderzeeboten betrokken op verschillende zeeën. China oefent mee in de Zee van Japan.

Volgens Poetin wordt tot en met 16 september geoefend op de Grote Oceaan, de Noordelijke IJszee, de Middellandse Zee, de Kaspische Zee en de Oostzee. Hij zei dat de oefening bedoeld was om de "gevechtsgereedheid" op de proef te stellen. Wat daarvan precies het doel is, lichtte hij niet toe.

"De VS en zijn satellietstaten breiden onder het mom van het bestrijden van een zogenaamde Russische dreiging en het beteugelen van de Volksrepubliek China hun aanwezigheid rond de westelijke grenzen van Rusland, in het noordpoolgebied en in de regio Azië-Pacific uit", aldus Poetin. "Rusland moet op alle ontwikkelingen rond deze situatie voorbereid zijn."

Naast de Russische oorlogsschepen, ondersteuningsschepen en onderzeeboten doen volgens het ministerie ook onder meer 120 vliegtuigen en helikopters en 90.000 mensen mee aan de oefening Ocean-2024. China sloot aan met vier oorlogsschepen en een bevoorradingsschip. China en Rusland hebben de militaire banden recent aangehaald als tegenwicht tegen de Amerikaanse macht.

Meer uit Buitenland

Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

54 minuten geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

2 uur geleden
FBI looft tot 50.000 dollar uit in zoektocht naar schutter Brown

PROVIDENCE (ANP) - De FBI looft een beloning van maximaal 50.000 dollar uit voor informatie die leidt tot de identificatie, arrestatie en veroordeling van de schutter die afgelopen weekend zeker twee mensen doodschoot op Brown University. Dat schrijft FBI-baas Kash Patel op X. Er zijn ook nieuwe beelden van de mogelijke verdachte vrijgegeven.

2 uur geleden
Trump klaagt BBC aan om montage en eist 5 miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de BBC aangeklaagd voor smaad wegens een montage van zijn toespraak uit 2021 voorafgaand aan de bestorming van het Capitool. Die zou de misleidende indruk wekken dat Trump zijn aanhangers direct had opgedragen het Capitool te bestormen.

4 uur geleden
Bedrijf Jared Kushner laat omstreden hotelplan Belgrado vallen

MIAMI (ANP) - Het investeringsbedrijf van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft de plannen voor een hotelcomplex in de Servische hoofdstad Belgrado laten vallen. Op de plek van een voormalig overheidsgebouw dat in 1999 door de NAVO werd gebombardeerd zou een luxehotel met het merk Trump komen.

4 uur geleden
Bronnen: schutters Bondi reisden vorige maand naar de Filipijnen

SYDNEY (ANP) - De vermeende schutters die in de Australische stad Sydney afgelopen weekend een aanslag pleegden, reisden vorige maand nog naar de Filipijnen. Dat melden politiebronnen aan de Australische krant The Sydney Morning Herald. Politieonderzoek moet uitwijzen wat de twee aanslagplegers, een vader (50) en zoon (24), daar deden, aldus de krant.

5 uur geleden
Zelensky na overleg in Berlijn: nog geen ideaal vredesplan

BERLIJN (ANP) - Er ligt nog geen "ideaal vredesplan" op tafel, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na overleg met de belangrijkste Europese leiders en Amerikaanse onderhandelaars in Berlijn. Zelensky noemt de huidige ontwerptekst van het vredesplan een "werkversie", meldt persbureau Reuters.

5 uur geleden