Rusland houdt uitzonderlijk grote marineoefening, China doet mee
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland is begonnen aan de grootste marineoefening in meer dan dertig jaar, heeft president Vladimir Poetin gezegd in een televisietoespraak. Volgens het ministerie van Defensie zijn er meer dan vierhonderd schepen en onderzeeboten betrokken op verschillende zeeën. China oefent mee in de Zee van Japan.
Volgens Poetin wordt tot en met 16 september geoefend op de Grote Oceaan, de Noordelijke IJszee, de Middellandse Zee, de Kaspische Zee en de Oostzee. Hij zei dat de oefening bedoeld was om de "gevechtsgereedheid" op de proef te stellen. Wat daarvan precies het doel is, lichtte hij niet toe.
"De VS en zijn satellietstaten breiden onder het mom van het bestrijden van een zogenaamde Russische dreiging en het beteugelen van de Volksrepubliek China hun aanwezigheid rond de westelijke grenzen van Rusland, in het noordpoolgebied en in de regio Azië-Pacific uit", aldus Poetin. "Rusland moet op alle ontwikkelingen rond deze situatie voorbereid zijn."
Naast de Russische oorlogsschepen, ondersteuningsschepen en onderzeeboten doen volgens het ministerie ook onder meer 120 vliegtuigen en helikopters en 90.000 mensen mee aan de oefening Ocean-2024. China sloot aan met vier oorlogsschepen en een bevoorradingsschip. China en Rusland hebben de militaire banden recent aangehaald als tegenwicht tegen de Amerikaanse macht.
Meer uit Buitenland
SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
10 minuten geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
2 uur geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
8 uur geleden