Rusland houdt uitzonderlijk grote marineoefening, China doet mee
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland is begonnen aan de grootste marineoefening in meer dan dertig jaar, heeft president Vladimir Poetin gezegd in een televisietoespraak. Volgens het ministerie van Defensie zijn er meer dan vierhonderd schepen en onderzeeboten betrokken op verschillende zeeën. China oefent mee in de Zee van Japan.
Volgens Poetin wordt tot en met 16 september geoefend op de Grote Oceaan, de Noordelijke IJszee, de Middellandse Zee, de Kaspische Zee en de Oostzee. Hij zei dat de oefening bedoeld was om de "gevechtsgereedheid" op de proef te stellen. Wat daarvan precies het doel is, lichtte hij niet toe.
"De VS en zijn satellietstaten breiden onder het mom van het bestrijden van een zogenaamde Russische dreiging en het beteugelen van de Volksrepubliek China hun aanwezigheid rond de westelijke grenzen van Rusland, in het noordpoolgebied en in de regio Azië-Pacific uit", aldus Poetin. "Rusland moet op alle ontwikkelingen rond deze situatie voorbereid zijn."
Naast de Russische oorlogsschepen, ondersteuningsschepen en onderzeeboten doen volgens het ministerie ook onder meer 120 vliegtuigen en helikopters en 90.000 mensen mee aan de oefening Ocean-2024. China sloot aan met vier oorlogsschepen en een bevoorradingsschip. China en Rusland hebben de militaire banden recent aangehaald als tegenwicht tegen de Amerikaanse macht.
Meer uit Buitenland
ADAMUZ (ANP) - Sinds de dodelijke treinbotsing zondag in Zuid-Spanje zijn uit de wrakstukken van de treinen 43 doden geborgen. Op twee lichamen na zijn alle stoffelijke resten geïdentificeerd, aldus de autoriteiten.
10 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bevestigd dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump woensdag zal ontmoeten in Davos. In zijn toespraak op het World Economic Forum (WEF) dat momenteel plaatsvindt in die Zwitserse plaats, zei Trump al Zelensky woensdag te ontmoeten.
21 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement laakt het gebruik van "economische intimidatie tegen Denemarken en andere EU-lidstaten" door de Amerikaanse president Donald Trump. Ook veroordeelt het de extra importheffingen die Trump oplegt aan EU-landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat staat in een gezamenlijke verklaring die het Europees Parlement woensdag heeft aangenomen.
37 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil "onmiddellijk onderhandelen" met Denemarken over de aankoop van Groenland. "Daar is niks mis mee", zei hij op het World Economic Forum in Davos.
51 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in Davos gezegd geen geweld te gebruiken om Groenland in te lijven. Hij wil het eiland, dat bij Denemarken hoort, bij de Verenigde Staten voegen en wilde eerder niet uitsluiten dat hij daarvoor militaire middelen zou inzetten.
54 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum gezegd dat Denemarken zich "ondankbaar" opstelt voor het feit dat de Amerikanen Groenland hebben beschermd tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij noemde het "dom" dat de Amerikanen het eiland überhaupt hebben teruggegeven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft woensdag geen ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in Davos. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie gezegd. Von der Leyen reist vanuit Straatsburg rechtstreeks naar Brussel "om zich te concentreren op de voorbereidingen voor de zeer belangrijke EU-top", zei de woordvoerder.
3 uur geleden