Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland houdt ceremonie voor annexatie Oekraïense regio's

Rusland houdt ceremonie voor annexatie Oekraïense regio's

MOSKOU (ANP) - Rusland annexeert vrijdag de bezette Oekraïense regio's Loehansk, Donetsk, Cherson en Zaporizja. De Russische president Vladimir Poetin houdt om 15.00 uur (lokale tijd) een speciale ondertekeningsceremonie in het Kremlin. Ook houdt hij dan een toespraak.

De door Rusland benoemde leiders van de bezette regio's zijn vrijdag bij de ceremonie aanwezig om de overeenkomst met Rusland te ondertekenen. Zij vroegen woensdag om toetreding tot de Russische Federatie nadat referenda in de vier regio's met grote meerderheden hadden uitgewezen dat zij deel van Rusland uit willen maken. In Donetsk lag de uitslag het hoogst met ruim 99 procent voorstemmers, het laagste percentage stemmen voor annexatie was 87 procent in Cherson.

Oekraïne en westerse bondgenoten hebben de referenda gekenmerkt als schijnvertoningen waarvan de uitslag bij voorbaat vaststond. De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft meermaals gezegd dat de referenda illegaal zijn en dat Oekraïne hard zal reageren. Voor vrijdag heeft hij de belangrijkste defensie- en veiligheidsofficials van zijn land bijeengeroepen voor een noodvergadering.

Op het Rode Plein in het centrum van Moskou is vrijdag een concert om de inlijving van de vier regio's te vieren. In 2014 was er een soortgelijk concert na de annexatie van de Krim. Daarbij was ook Poetin aanwezig.

Meer uit Buitenland

VK steekt 25 miljoen pond extra in veiligheid Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP) - De Britse regering gaat 25 miljoen pond (bijna 28,9 miljoen euro) extra uitgeven aan de veiligheid van de Joodse gemeenschap. De aankondiging volgt een dag na een steekpartij in Londen met twee Joodse slachtoffers, die beiden met steekwonden naar het ziekenhuis moesten.

8 minuten geleden
België wil 7 kernreactoren overnemen van energiebedrijf Engie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering heeft aangekondigd zeven kernreactoren te willen overnemen van energiebedrijf Engie. Er wordt momenteel onderhandeld met het Franse bedrijf over een volledige overname van de kernreactoren in Doel (Oost-Vlaanderen) en Tihange (Luik). Dat schrijft premier Bart De Wever op X.

15 minuten geleden
DNA-pionier Craig Venter (79) overleden

SAN DIEGO (ANP) - De beroemde DNA-onderzoeker J. Craig Venter is op 79-jarige leeftijd overleden, heeft het J. Craig Venter Institute (JCVI) bekendgemaakt. Hij leed aan kanker en was onlangs opgenomen in het ziekenhuis vanwege bijwerkingen van zijn behandeling. Hij is vooral bekend omdat hij een van de eersten was die het menselijke DNA in kaart heeft gebracht.

1 uur geleden
Israël haalt opvarenden Gaza-flotilla-schepen naar Israël

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft meer dan twintig schepen van de Global Sumud Flotilla, een vloot met humanitaire hulp voor Gaza, onderschept en brengt de ongeveer 175 opvarenden naar Israël. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land op X.

1 uur geleden
Australië ziet nog weinig verschil na socialmediaverbod kinderen

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië zag kort na de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen nog "geen noemenswaardige verschillen" in het gebruik van de apps. Uit interne overheidsstukken blijkt dat mensen wel even gekeken hebben of platforms die niet onder het verbod vallen ook interessant zijn, maar vervolgens gewoon weer terugkwamen bij de bekende namen.

2 uur geleden
Axios: CENTCOM gaat Trump briefen over militaire opties Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump krijgt donderdag een briefing van de leider van het Amerikaanse Centrale Commando CENTCOM, Brad Cooper, over nieuwe plannen voor mogelijke militaire actie tegen Iran. Dat meldt Axios op basis van bronnen.

4 uur geleden
Dader moskee-aanslag Nieuw-Zeeland verliest beroep

WELLINGTON (ANP/AFP) - De dader van de aanslag op twee moskeeën in Nieuw-Zeeland heeft zijn hoger beroep verloren waarin hij probeerde zijn veroordeling en straf ongedaan te maken. Brenton Tarrant schoot in 2019 51 mensen dood.

4 uur geleden