
Rusland houdt acht verdachten aan voor explosie Krimbrug
MOSKOU (ANP) - Rusland heeft acht verdachten opgepakt voor het voorbereiden van de explosie op de Krimbrug, meldt het Russische staatspersbureau TASS. Het gaat om vijf Russen, twee Oekraïners en een Armeniër.
De Russische geheime dienst FSB heeft in totaal twaalf verdachten geïdentificeerd. Zij zouden de explosieven hebben geregeld. Van de vier verdachten die niet vastzitten, zijn er twee Oekraïens en twee Georgisch.
Volgens de FSB zit de belangrijkste inlichtingendienst van Oekraïne achter de explosie van zaterdag. Directeur Kirilo Boedanov wordt bij naam als organisator genoemd. Oekraïne reageerde eerder opgetogen op de explosie, maar eiste de verantwoordelijkheid niet op.
Doden en instorting
Door de ontploffing vielen drie doden en stortte de brug tussen Rusland en het geannexeerde schiereiland de Krim deels in. Na de aanval sprak Rusland van een terroristische aanval door Oekraïne. Op het buurland werden vervolgens massaal raketten afgevuurd.
De Krim werd in 2014 door Rusland geannexeerd en een jaar later begon de bouw van de Krimbrug. Poetin reed bij de grote opening in 2018 als eerste over de brug. De 19 kilometer lange verkeersverbinding is voor Rusland symbolisch van belang, maar ook logistiek vanwege de bevoorrading van Russische troepen in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland zwijgt voortaan over zijn wapenleveranties aan Oekraïne om aanvaller Rusland niet in de kaart te spelen. Na drie jaar van verregaande transparantie zal de nieuwe Duitse regering de zendingen opnieuw grotendeels geheim houden.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Margot Friedländer, een bekende Joodse overlevende van de Holocaust, is op 103-jarige leeftijd overleden, heeft haar stichting bekendgemaakt.
5 uur geledenJAMMU (ANP/AFP) - Voor de tweede avond op rij zijn droneaanvallen uitgevoerd op Indiaas Kasjmir, waaronder op de stad Jammu. Dat vertelde een Indiase defensiebron tegen persbureau AFP. Pakistan ontkende eerder al dergelijke aanvallen uit te voeren.
6 uur geledenMUSCAT (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten houden zondag in Oman opnieuw gesprekken over het atoomprogramma van Iran, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Trumps speciale gezant Steve Witkoff zal namens de VS bij de gesprekken zijn, melden bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP.
6 uur geledenMEXICO STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft het Amerikaanse bedrijf Google aangeklaagd omdat het de naam van de Golf van Mexico heeft veranderd in Golf van Amerika voor gebruikers van Google Maps in de Verenigde Staten. Google nam de stap nadat de Amerikaanse president Donald Trump de naamswijziging had bevolen.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een grote Afrikaanse liefdadigheidsinstelling heeft toegegeven dat haar rangers van natuurparken in Congo-Brazzaville mensenrechten hebben geschonden. "African Parks erkent dat bij sommige incidenten mensenrechten geschonden zijn en we betreuren de pijn en het lijden van de slachtoffers ten zeerste", stelt African Parks in een verklaring. De Britse prins Harry is bestuurslid van African Parks.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin weigert een reactie op plannen van Europese landen voor een speciaal tribunaal voor de vervolging van de hoofdverantwoordelijken van de Russische inval in Oekraïne. "We reageren hier niet op", zei een woordvoerder volgens staatspersbureau TASS.
9 uur geleden