Rusland: honderden buitenlandse huurlingen gedood in Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland claimt dat zijn leger "honderden buitenlandse huurlingen" heeft gedood in Oekraïne. Zij werden kort na hun aankomst in trainingscentra in Oekraïne gedood door langeafstandsprecisiewapens en aan het front, aldus het ministerie van Defensie.
De meeste huurlingen zouden zijn gedood op plekken waar werd gevochten. Het ministerie stelt dat dit komt door "hun lage opleidingsniveau en gebrek aan echte gevechtservaring". De Russische informatie is niet onafhankelijk bevestigd.
Het is niet duidelijk hoeveel doden precies zijn gevallen onder de buitenlanders die meevechten met het Oekraïense leger. Via buitenlandse media werd eerder al bekend dat onder anderen een Brit, Amerikaan en Deen waren gedood.
Sinds het uitbreken van de oorlog op 24 februari is een onbekend aantal personen naar Oekraïne afgereisd in de strijd tegen het Rusland, ook vanuit Nederland. Het Russische ministerie van Defensie stelt dat de toestroom van buitenlandse huurlingen sinds mei is "opgedroogd" en zegt dat het totaal bijna is gehalveerd van 6600 naar 3500.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
36 minuten geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
3 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
3 uur geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
3 uur geledenTAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
5 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.
5 uur geleden