Rusland: honderden buitenlandse huurlingen gedood in Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland claimt dat zijn leger "honderden buitenlandse huurlingen" heeft gedood in Oekraïne. Zij werden kort na hun aankomst in trainingscentra in Oekraïne gedood door langeafstandsprecisiewapens en aan het front, aldus het ministerie van Defensie.
De meeste huurlingen zouden zijn gedood op plekken waar werd gevochten. Het ministerie stelt dat dit komt door "hun lage opleidingsniveau en gebrek aan echte gevechtservaring". De Russische informatie is niet onafhankelijk bevestigd.
Het is niet duidelijk hoeveel doden precies zijn gevallen onder de buitenlanders die meevechten met het Oekraïense leger. Via buitenlandse media werd eerder al bekend dat onder anderen een Brit, Amerikaan en Deen waren gedood.
Sinds het uitbreken van de oorlog op 24 februari is een onbekend aantal personen naar Oekraïne afgereisd in de strijd tegen het Rusland, ook vanuit Nederland. Het Russische ministerie van Defensie stelt dat de toestroom van buitenlandse huurlingen sinds mei is "opgedroogd" en zegt dat het totaal bijna is gehalveerd van 6600 naar 3500.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
7 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
7 uur geleden