Rusland: honderden buitenlandse huurlingen gedood in Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland claimt dat zijn leger "honderden buitenlandse huurlingen" heeft gedood in Oekraïne. Zij werden kort na hun aankomst in trainingscentra in Oekraïne gedood door langeafstandsprecisiewapens en aan het front, aldus het ministerie van Defensie.
De meeste huurlingen zouden zijn gedood op plekken waar werd gevochten. Het ministerie stelt dat dit komt door "hun lage opleidingsniveau en gebrek aan echte gevechtservaring". De Russische informatie is niet onafhankelijk bevestigd.
Het is niet duidelijk hoeveel doden precies zijn gevallen onder de buitenlanders die meevechten met het Oekraïense leger. Via buitenlandse media werd eerder al bekend dat onder anderen een Brit, Amerikaan en Deen waren gedood.
Sinds het uitbreken van de oorlog op 24 februari is een onbekend aantal personen naar Oekraïne afgereisd in de strijd tegen het Rusland, ook vanuit Nederland. Het Russische ministerie van Defensie stelt dat de toestroom van buitenlandse huurlingen sinds mei is "opgedroogd" en zegt dat het totaal bijna is gehalveerd van 6600 naar 3500.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
8 uur geleden