Rusland hervat commerciële vluchten naar Nederland vanaf november
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland hervat de commerciële vluchten naar Nederland vanaf 9 november. Buitenlandse vluchten waren een tijd lang volledig verboden vanwege de coronamaatregelen. Nu worden die regels versoepeld en is het mogelijk naar steeds meer landen te vliegen.
Zweden, Noorwegen, Slovenië, Tunesië, Oman, Iran en Thailand zijn ook toegevoegd aan de Russische lijst van veilige landen. Het stoppen van de vluchten was een flinke klap voor de Russische luchtvaartsector, maar die is aan het herstellen nu steeds meer vluchten mogelijk zijn.
Nederland raadt mensen nog steeds af naar Rusland te reizen. Het aantal nieuwe coronabesmettingen en sterfgevallen door het coronavirus stijgt met recordsnelheid in het land. Donderdag kwamen er ruim 31.000 nieuwe infecties bij en 986 doden. Het Kremlin overweegt om weer strenge coronamaatregelen in te stellen. De vaccinatiegraad is volgens de regering "onacceptabel laag".
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
33 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een "noodzakelijke wil" om de oorlog met Israël en de Verenigde Staten te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen. Dat heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gezegd in een telefoongesprek met de voorzitter van EU-leiders António Costa.
37 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse techbedrijven als Apple, Google en Meta aan te zullen vallen als er meer Iraanse leiders worden gedood. De krijgsmacht beweert dat de techbedrijven "de belangrijkste rol spelen bij het bedenken en volgen van doelwitten voor moordaanslagen".
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is teruggekomen op uitspraken die hij een dag eerder deed over Syrische vluchtelingen in zijn land. Op een persconferentie met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zei hij te verwachten dat in de komende drie jaar 80 procent van de vluchtelingen zal terugkeren naar Syrië, maar nuanceert die uitspraak nu.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Indonesische vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) die zondagavond om het leven kwam in het zuiden van het land, werd gedood door Israëlisch vuur. Dat meldt een VN-veiligheidsbron aan persbureau AFP.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft tegengesproken dat zijn land raketten afvuurt op Turkije. Bewindsman Abbas Araghchi bood in een telefoongesprek met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan aan incidenten gezamenlijk te onderzoeken.
5 uur geleden