Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland heft alle beperkingen tegen verspreiding coronavirus op

Rusland heft alle beperkingen tegen verspreiding coronavirus op

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland beëindigt alle beperkingen die de verspreiding van het coronavirus moesten tegengaan. Zo komen bijvoorbeeld de mondkapjesplicht en beperkingen in de horeca te vervallen, heeft consumentenwaakhond Rospotrebnadzor bekendgemaakt.

De regels kunnen worden opgeheven dankzij de gestage daling van het aantal sterfgevallen door het virus. Mocht de situatie weer verergeren, dan wordt niet uitgesloten dat opnieuw beperkende maatregelen worden ingevoerd. Volgens de toezichthouder is de ontwikkeling van het virus consistent met wereldwijde trends. Van de mensen bij wie het virus is vastgesteld, zou 93 procent een mild ziekteverloop hebben of er helemaal geen last van hebben.

Sinds de start van de epidemie in Rusland in april 2020 zijn volgens berekeningen van persbureau Reuters meer dan 800.000 mensen gestorven door het virus of aan coronagerelateerde oorzaken en zouden er in het land van bijna 145 miljoen inwoners meer dan 18 miljoen mensen besmet zijn geraakt. Rusland wist al snel het coronavaccin Spoetnik-V te ontwikkelen en te lanceren toen de pandemie toesloeg, maar onder meer door wantrouwen richting de overheid wilden veel Russen er niet aan. Ongeveer 52 procent van de bevolking is er volledig gevaccineerd.

Meer uit Buitenland

Australië begonnen met dag van rouw voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.

30 minuten geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

32 minuten geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

3 uur geleden
Rutte: NAVO-landen gaan samen poolgebied verdedigen

DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.

5 uur geleden
Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

5 uur geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

6 uur geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

7 uur geleden