Rusland heeft olieleveringen aan Noord-Korea hervat
SEOUL (ANP/RTR) - Rusland heeft in december vorig jaar voor het eerst sinds augustus 2020 de export van olie naar Noord-Korea hervat. Dat blijkt uit gegevens van de Verenigde Naties. De twee landen zijn bezig de banden aan te halen sinds de Russische invasie van Oekraïne. Noord-Korea steunt Moskou in die oorlog.
Volgens de cijfers werden van december tot en met april 67.3000 vaten geraffineerde olieproducten door Rusland geleverd aan de Noord-Koreanen. De olie-export ging weer van start nadat het treinverkeer tussen Rusland en Noord-Korea in november voor het eerst sinds 2020 werd hervat.
Onder de sanctieregeling van de VN tegen het kernwapenprogramma van Pyongyang zijn landen verplicht om de maandelijkse verkoop van olieproducten aan Noord-Korea te melden aan de sanctiecommissie van de Veiligheidsraad voor Noord-Korea.
Washington heeft gezegd dat Noord-Korea wapens heeft verkocht aan Rusland, waaronder aan het huurlingenleger Wagner Groep, en vreest dat Pyongyang de wapenleveringen gaat vergroten in ruil voor voedselhulp aan het verarmde land. De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un zei maandag nog "volledige steun en solidariteit" aan de Russische president Vladimir Poetin te bieden.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.
28 minuten geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP/DPA) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de EU op de vingers getikt over een deel van de richtlijn van het minimumloon. Niet de EU, maar de lidstaten stellen de lonen vast, ook het minimumloon. Enkele criteria die de EU in de richtlijn had vastgesteld, zijn in strijd met die bevoegdheid van lidstaten, stelt het hof.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Een Duitse rechtbank heeft dinsdag geoordeeld dat OpenAI auteursrechten heeft geschonden door het gebruik van songteksten. Auteursrechtenorganisatie Gema, die de schrijvers van meerdere Duitse liedjes vertegenwoordigt, had hierover een zaak aangespannen tegen de Amerikaanse maker van de populaire taalbot ChatGPT.
5 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix wil meerdere indoorpretparken openen in de Verenigde Staten. Maar een Netflix House in andere landen zit er voorlopig niet in. Dat heeft marketingdirecteur Marian Lee van Netflix gezegd in een interview met het Franse persbureau AFP.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Burger King wil het aantal restaurants in China komende jaren meer dan verdubbelen, heeft moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) aangekondigd. RBI verkoopt zijn meerderheidsbelang in de Chinese tak aan de Chinese investeerder CPE. Die samenwerking levert 350 miljoen dollar aan nieuwe investeringen op.
5 uur geleden