Rusland haalt banden aan met Vietnam tijdens bezoek Poetin
HANOI (ANP/RTR/DPA) - Rusland en Vietnam hebben de banden tussen de beide landen verstevigd tijdens een bezoek van de Russische president Vladimir Poetin aan Hanoi. Ze kondigden aan meer te gaan samenwerken op het gebied van energie en veiligheid.
Poetin zei op een persconferentie met de Vietnamese president To Lam dat beide landen hun samenwerking in de energie- en gassector willen intensiveren. Het Russische bedrijf Zarubezhneft gaat samen met het Vietnamese staatsbedrijf PetroVietnam olie- en gasprojecten uitvoeren op de Zuid-Chinese Zee.
In een ontmoeting met de Vietnamese premier Pham Minh Chinh zei Poetin dat Rusland Vietnam voor de lange termijn kan verzekeren van de levering van vloeibaar gemaakt aardgas (lng).
Overeenkomsten
De twee presidenten ondertekenden ook een aantal overeenkomsten op het gebied van onderwijs en geneeskunde. Poetin nodigde Lam uit volgend jaar naar Moskou te komen voor het 80-jarig jubileum van de overwinning op nazi-Duitsland in 1945.
Poetin was woensdag nog in Noord-Korea. Met dictator Kim Jong-un ondertekende hij een verdrag waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als hun landen worden aangevallen.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
42 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
54 minuten geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
1 uur geledenTAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
7 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
9 uur geleden