Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: grotere buffer nodig als Oekraïne nieuwe raketten krijgt

Rusland: grotere buffer nodig als Oekraïne nieuwe raketten krijgt

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne van de Verenigde Staten raketten krijgt met een groter bereik, zal Rusland de "bufferzone" in Oekraïne uitbreiden, zegt de regering in Moskou. Rusland heeft eerder gezegd dat zo'n buffer moet voorkomen dat vanaf Oekraïens grondgebied Russische doelen getroffen kunnen worden.

Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageerde met zijn uitspraken over de bufferzone op het nieuws dat de Amerikaanse senaat heeft ingestemd met een nieuw steunpakket ter waarde van een miljard dollar (ruim 900 miljoen euro). Mogelijk kan Oekraïne dan ook beschikken over zogenoemde ATACM-raketten met een groter bereik.

President Volodymyr Zelensky heeft gezegd dat hij hoopt dat Washington raketten gaat leveren met een bereik van zo'n 300 kilometer. Oekraïne beschikt voor zover bekend nu alleen nog over een variant die maar 165 kilometer kan afleggen. Zelensky noemde het "cruciaal" dat zijn land die wapens krijgt.

Peskov zei dat Rusland al langer vindt dat wapens met een groter bereik ook een grotere bufferzone vereisen. In dat beleid is niets veranderd, aldus de woordvoerder.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

2 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

2 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

3 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

3 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

4 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

4 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

5 uur geleden