Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: gouverneurs van Cherson en Loehansk werden vergiftigd

Rusland: gouverneurs van Cherson en Loehansk werden vergiftigd

MOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de gouverneurs van de door Rusland bezette provincies Cherson en Loehansk vergiftigd, meldt het Russische ministerie van Defensie. Beide leiders hebben de aanval overleefd.

De vermeende vergiftiging zou dateren van maanden geleden. Leonid Pasetsjnik, de door Rusland aangestelde gouverneur van Loehansk, werd volgens Moskou op 5 december van vorig jaar "ernstig vergiftigd".

De Russische gouverneur in Cherson, Vladimir Saldo, kwam volgens de nieuwe informatie in de zomer van 2022 met symptomen van vergiftiging in het ziekenhuis terecht. Op dat moment was bekend dat Saldo ziek was, maar Rusland communiceerde toen niet over een mogelijke vergiftiging.

Cherson en Loehansk zijn twee van de vier provincies die Rusland naar eigen zeggen heeft geannexeerd in september 2022. Oekraïne heeft het wel vaker gemunt op door Rusland aangestelde ambtenaren in die regio.

Meer uit Buitenland

Israël noemt opschorten onderzoeksprogramma EU ongerechtvaardigd

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft verbolgen gereageerd op het voorstel van de Europese Commissie om de wetenschappelijke samenwerking met Israël deels stop te zetten. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken noemt dat plan "verkeerd, spijtig en ongerechtvaardigd".

3 uur geleden
Brussel wil onderzoeksprogramma met Israël deels stopzetten

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie stelt voor om het onderzoeksprogramma Horizon deels op te schorten met Israël, laat ze maandag weten. Dit wil ze omdat Israël zich niet houdt aan de afspraken over mensenrechten in het associatieverdrag tussen de EU en Israël. EU-lidstaten moeten nog instemmen met het voorstel.

3 uur geleden
Ook Duitsland opent luchtbrug voor hulp aan Gazastrook

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering zet samen met Jordanië een luchtbrug op voor humanitaire hulp voor de door Israël afgegrendelde Gazastrook. Dit maakte regeringsleider Friedrich Merz bekend na overleg met het veiligheidskabinet. Eerder had Spanje al gezegd hulp vanuit de lucht te gaan droppen. Jordanië doet dat al.

5 uur geleden
Bende in Nigeria doodt gijzelaars ondanks betaling losgeld

LAGOS (ANP/AFP) - Bendeleden in Nigeria hebben 33 gijzelaars gedood hoewel het losgeld voor hun vrijlating was betaald. Onder de ontvoerde inwoners van het dorpje Banga in het noordwesten van het Afrikaanse land waren drie zwangere vrouwen.

6 uur geleden
Spanje wil via lucht voedsel leveren aan Gaza

MADRID (ANP/AFP) - Spanje wil deze week via de lucht 12 ton voedsel leveren aan de Gazastrook. Premier Pedro Sánchez zegt daarmee te willen helpen om de hongersnood onder de Palestijnse bevolking te verhelpen.

7 uur geleden
Trump ziet echte hongersnood in de Gazastrook

GLASGOW (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is er hongersnood in de door Israël afgegrendelde Palestijnse Gazastrook. Hij zei zich te baseren op tv-beelden: "Dat is echte hongersnood, dat zie ik, en dat kun je niet veinzen." Hij beloofde het opzetten van voedselcentra, samen met andere landen en organisaties, zonder veel details te geven.

7 uur geleden
President Egypte doet dringende oproep aan Trump over Gaza

CAÏRO (ANP/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi heeft in een video een dringende oproep gedaan aan zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om onmiddellijk een einde te maken aan de strijd in de Gazastrook en hulpgoederen toe te laten. Trump is volgens Al-Sisi in staat om de oorlog te stoppen, hulp te laten komen en een einde te maken aan het lijden".

8 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!