Rusland: gewapende drone neergeschoten bij kerncentrale Zaporizja
MOSKOU (ANP) - Rusland zegt dat zijn soldaten die de kerncentrale van Zaporizja in Oekraïne bezetten een gewapende Oekraïense drone uit de lucht hebben moeten schieten. De drone zou volgens Russische media daarna op een veiligheidsdak boven een reactor zijn gevallen. De explosieven die de drone bij zich had, zijn gecontroleerd tot ontploffing gebracht, zodat zij geen bijkomende schade aanrichtten. Het is onmogelijk om de Russische berichten onafhankelijk te verifiëren.
De aanhoudende beschietingen rond de grootste kerncentrale van Europa leiden internationaal al enige tijd tot grote bezorgdheid. Door de aanvallen vrezen omwonenden voor een kernramp. Volgens Oekraïne hebben Russische soldaten vanuit het complex Oekraïense steden aan de overkant van de rivier Dnjepr beschoten. Het Russische ministerie van Defensie zegt op zijn beurt dat er dit weekend al meerdere Oekraïense aanvallen op de kerncentrale hebben plaatsgevonden.
Het complex van Zaporizja ligt aan de zuidelijke frontlinie van de oorlog in Oekraïne. Het terrein werd in maart door Russische troepen ingenomen, maar de centrale wordt nog steeds gerund door Oekraïens personeel. Het geldt momenteel als een van de belangrijkste brandhaarden in het zes maanden oude conflict.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.
4 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.
7 uur geledenHOMS (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker achttien anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.
8 uur geleden