Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: gewapende drone neergeschoten bij kerncentrale Zaporizja

Rusland: gewapende drone neergeschoten bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP) - Rusland zegt dat zijn soldaten die de kerncentrale van Zaporizja in Oekraïne bezetten een gewapende Oekraïense drone uit de lucht hebben moeten schieten. De drone zou volgens Russische media daarna op een veiligheidsdak boven een reactor zijn gevallen. De explosieven die de drone bij zich had, zijn gecontroleerd tot ontploffing gebracht, zodat zij geen bijkomende schade aanrichtten. Het is onmogelijk om de Russische berichten onafhankelijk te verifiëren.

De aanhoudende beschietingen rond de grootste kerncentrale van Europa leiden internationaal al enige tijd tot grote bezorgdheid. Door de aanvallen vrezen omwonenden voor een kernramp. Volgens Oekraïne hebben Russische soldaten vanuit het complex Oekraïense steden aan de overkant van de rivier Dnjepr beschoten. Het Russische ministerie van Defensie zegt op zijn beurt dat er dit weekend al meerdere Oekraïense aanvallen op de kerncentrale hebben plaatsgevonden.

Het complex van Zaporizja ligt aan de zuidelijke frontlinie van de oorlog in Oekraïne. Het terrein werd in maart door Russische troepen ingenomen, maar de centrale wordt nog steeds gerund door Oekraïens personeel. Het geldt momenteel als een van de belangrijkste brandhaarden in het zes maanden oude conflict.

Meer uit Buitenland

Honderden arrestaties Qatar voor delen beelden Iraanse aanvallen

DOHA (ANP/AFP) - Qatar heeft 313 mensen gearresteerd voor het delen van beelden en "misleidende informatie" tijdens de dagenlange aanvallen van Iran, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Iran voert vergeldingsaanvallen uit op landen in het Midden-Oosten na de Amerikaans-Israëlische aanvallen van vorige week.

14 minuten geleden
Omroepbaas Oostenrijk vlak voor Songfestival weg om #MeToo

WENEN (ANP) - De directeur van de Oostenrijkse omroep ORF is per direct afgetreden, twee maanden voor het Eurovisie Songfestival dat de omroep organiseert. Dat heeft de ORF maandag bekendgemaakt. Roland Weissmanns vertrek volgt op een beschuldiging van seksuele intimidatie aan zijn adres, laat de omroep weten.

15 minuten geleden
Burgemeester Luik: explosie bij synagoge 'daad van antisemitisme'

LUIK (ANP/BELGA) - De burgemeester van het Belgische Luik, Willy Demeyer, noemde de aanval bij een synagoge in de nacht van zondag op maandag een "extreem gewelddadige daad van antisemitisme, die in strijd is met de Luikse traditie van wederzijds respect." Bij de explosie vielen geen gewonden. Wel zijn de ramen aan de voorgevel van het gebouw weggeblazen, evenals de ramen van gebouwen ertegenover.

17 minuten geleden
EU wil defensiepartnerschappen met Australië, IJsland en Ghana

BRUSSEL (ANP) - De EU is van plan de komende dagen een zogeheten partnerschap voor defensie te ondertekenen met Australië, IJsland en Ghana. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in een toespraak op een conferentie van EU-ambassadeurs. De EU sloot eerder al soortgelijke partnerschappen met Canada en het Verenigd Koninkrijk.

19 minuten geleden
Onderzoek naar burgemeester Crans-Montana na dodelijke brand bar

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De burgemeester van het Zwitserse Crans-Montana, Nicolas Féraud, wordt onderzocht vanwege de dodelijke brand tijdens de jaarwisseling in een bar in de stad, melden Zwitserse media. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Naast de burgemeester worden volgens Zwitserse aanklagers ook vier andere voormalige en huidige lokale functionarissen onderzocht.

1 uur geleden
Proces tegen oud-burgemeester en Erdogan-rivaal İmamoğlu begonnen

ISTANBUL (ANP/AFP/DPA) - In Istanbul is het proces begonnen tegen de oud-burgemeester van die stad, Ekrem İmamoğlu. Het Turkse OM heeft 142 aanklachten tegen de voornaamste rivaal van president Erdogan ingediend, onder meer voor het leiden van een criminele organisatie, omkoping en witwassen. Hem hangt 2000 jaar cel boven het hoofd. Naast İmamoğlu staan meer dan vierhonderd mensen terecht, van wie er meer dan honderd net als İmamoğlu in voorarrest zitten. Onder anderen İmamoğlu's advocaat, woordvoerder en enkele journalisten staan terecht.

1 uur geleden
Von der Leyen wil kritische kijk EU op besluitvorming buitenland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet kritisch kijken of haar besluitvorming over het buitenlandbeleid nog wel houdbaar is in het licht van alle geopolitieke spanningen, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.

1 uur geleden