Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: gevechten in centrum van Marioepol

Rusland: gevechten in centrum van Marioepol

MARIOEPOL (ANP/AFP/RTR) - Het Russische leger en de separatisten uit Donetsk vechten in het centrum van Marioepol tegen "nationalisten", meldt het Russische ministerie van Defensie. De strategisch belangrijke havenstad is al langere tijd omsingeld.

Marioepol is een van de zwaarst getroffen steden tijdens de inmiddels drie weken durende oorlog in Oekraïne. Ongeveer 90 procent van de stad is volgens de Oekraïense regering vernietigd en inwoners zitten al lange tijd zonder elektriciteit, gas en water. Ook is er een tekort aan voedsel.

Bij het woensdag gebombardeerde theater vindt nog altijd een reddingsactie plaats. In de schuilkelder onder het theater zaten mogelijk 1200 burgers. Het is niet bekend of er doden en gewonden zijn. Tot nu toe zouden ongeveer 130 mensen zijn gered. Door de Russische aanvallen is het lastig om puin te verwijderen zodat de mensen weer naar buiten kunnen, meldt BBC News op basis van een Oekraïense parlementariër met familie in Marioepol.

In Marioepol schuilen zo'n 350.000 mensen voor het oorlogsgeweld. Zij zitten door de omsingeling vast in de havenstad. De afgelopen dagen zijn wel tienduizenden inwoners via humanitaire corridors geëvacueerd naar Zaporizja, een stad die iets westelijker ligt in Oekraïne. De Oekraïense autoriteiten proberen ook vrijdag burgers te evacueren uit steden aan de frontlinie van de gevechten.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden bij crash vrachtvliegtuig op landingsbaan Miami

MIAMI (ANP/AFP/RTR) - Bij een ongeluk met een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air op het Miami International Airport zijn zondag minstens vijf mensen om het leven gekomen. Dat heeft de burgemeester van de stad in de Amerikaanse staat Florida bevestigd. Vijf anderen raakten gewond, van wie drie in kritieke toestand verkeren.

4 uur geleden
Veel doden en gewonden bij explosie van vuurwerk in kerk Mexico

SANTA MARIA CANCHESDA (ANP/AFP/DPA) - Bij een ontploffing van vuurwerk in een kerk tijdens een dorpsfeest in Mexico zijn minstens tien mensen omgekomen en meer dan zestig mensen gewond geraakt. Dat meldt de regering van de centraal gelegen Mexicaanse staat Mexico.

4 uur geleden
Vliegtuig schiet door op landingsbaan Miami en raakt voertuigen

MIAMI (ANP/RTR) - Een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air, een Boeing 767, is zondag aan het einde van een landingsbaan op Miami International Airport doorgeschoten. Het vliegtuig raakte daarbij meerdere voertuigen en vloog in brand.

5 uur geleden
Roussel is weer communistische presidentskandidaat in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Fabien Roussel is net als in 2022 de kandidaat van de Franse Communistische Partij (PCF) in de Franse presidentsverkiezingen van 2027. Dat heeft hij bekendgemaakt op de Franse zender TF1. Roussel is burgemeester van Saint-Amand-les-Eaux, een plaats nabij de grens met België.

5 uur geleden
President Libanon vraagt ​​VS hulp na dodelijke aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.

8 uur geleden
CDU-lijsttrekker erkent nederlaag bij verkiezingen Saksen-Anhalt

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.

8 uur geleden
AfD-leider na verkiezingen Saksen-Anhalt: geschiedenis geschreven

MAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.

9 uur geleden