Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: gevechten in centrum van Marioepol

Rusland: gevechten in centrum van Marioepol

MARIOEPOL (ANP/AFP/RTR) - Het Russische leger en de separatisten uit Donetsk vechten in het centrum van Marioepol tegen "nationalisten", meldt het Russische ministerie van Defensie. De strategisch belangrijke havenstad is al langere tijd omsingeld.

Marioepol is een van de zwaarst getroffen steden tijdens de inmiddels drie weken durende oorlog in Oekraïne. Ongeveer 90 procent van de stad is volgens de Oekraïense regering vernietigd en inwoners zitten al lange tijd zonder elektriciteit, gas en water. Ook is er een tekort aan voedsel.

Bij het woensdag gebombardeerde theater vindt nog altijd een reddingsactie plaats. In de schuilkelder onder het theater zaten mogelijk 1200 burgers. Het is niet bekend of er doden en gewonden zijn. Tot nu toe zouden ongeveer 130 mensen zijn gered. Door de Russische aanvallen is het lastig om puin te verwijderen zodat de mensen weer naar buiten kunnen, meldt BBC News op basis van een Oekraïense parlementariër met familie in Marioepol.

In Marioepol schuilen zo'n 350.000 mensen voor het oorlogsgeweld. Zij zitten door de omsingeling vast in de havenstad. De afgelopen dagen zijn wel tienduizenden inwoners via humanitaire corridors geëvacueerd naar Zaporizja, een stad die iets westelijker ligt in Oekraïne. De Oekraïense autoriteiten proberen ook vrijdag burgers te evacueren uit steden aan de frontlinie van de gevechten.

Meer uit Buitenland

Ook Nederlandse retailers getroffen door rellen in Franse steden

MARSEILLE (ANP) - Verschillende Nederlandse retailers zijn getroffen door de protesten in grote Franse steden. Dat blijkt uit een rondvraag van het ANP. Bij Zeeman werd een winkel geplunderd. My Jewellery zag zich gedwongen om tijdelijk winkeletalages af te dekken om te voorkomen dat relschoppers konden binnendringen.

57 minuten geleden
Frankrijk schroeft politie-inzet op na geëscaleerde protesten

PARIJS (ANP) - De inzet van ordetroepen in Frankrijk zal komend weekend worden opgeschroefd. Dat meldt BFMTV op gezag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez, die daarmee voorsorteert op de oproep van de Franse gele hesjes om komende zaterdag weer de straat op te gaan.

1 uur geleden
Vinted ziet meer gestolen producten na plunderingen in Frankrijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Onlinemarktplaats Vinted ziet meer vermoedelijk gestolen spullen op het platform sinds de rellen in Frankrijk afgelopen weekend. Het in Litouwen opgerichte bedrijf voor onder meer de verkoop van tweedehandskleding heeft controles opgeschroefd en ook aangeboden producten verwijderd, meldt Vinted. Daders kunnen een permanent verbod opgelegd krijgen.

1 uur geleden
Franse premier wil avondklokken na weekend vol rellen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft een reeks maatregelen aangekondigd na de rellen van afgelopen weekend. Hij stelde avondklokken in het vooruitzicht en bedrijven kunnen steun tegemoetzien.

1 uur geleden
Twee aanhoudingen in onderzoek naar voorval luchthaven Leipzig

LEIPZIG (ANP/DPA) - In het onderzoek naar het ontdekte gat in een hek bij de luchthaven van Leipzig zijn twee mannen aangehouden. Dat meldt persbureau dpa op basis van veiligheidsbronnen. Het zou gaan om twee mannen die aan het oefenen waren voor een rij-examen, maar daarbij de controle over het voertuig verloren.

2 uur geleden
Litouwen scherpt beveiliging aan na incident bij Starlink-station

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen scherpt de beveiliging van zijn kritieke infrastructuur aan na een poging tot brandstichting bij een grondstation van satellietcommunicatiedienst Starlink, meldt premier Mindaugas Sinkevičius. Hij zei eerder dat Rusland waarschijnlijk achter het incident zit.

3 uur geleden
Duitsland ontbiedt Iraanse gezant om aanslagplan

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse regering heeft de Iraanse ambassadeur ontboden na de veroordeling van twee mannen die in Duitsland aanslagen zouden hebben voorbereid. "Aanvallen op het Joodse leven en op degenen die het verdedigen, tolereren we niet. Nergens, en zeker niet in Duitsland", stelde het ministerie op X. "Wij veroordelen de activiteiten van Iran in de allerscherpste bewoordingen."

3 uur geleden