Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: gevechten in centrum van Marioepol

Rusland: gevechten in centrum van Marioepol

MARIOEPOL (ANP/AFP/RTR) - Het Russische leger en de separatisten uit Donetsk vechten in het centrum van Marioepol tegen "nationalisten", meldt het Russische ministerie van Defensie. De strategisch belangrijke havenstad is al langere tijd omsingeld.

Marioepol is een van de zwaarst getroffen steden tijdens de inmiddels drie weken durende oorlog in Oekraïne. Ongeveer 90 procent van de stad is volgens de Oekraïense regering vernietigd en inwoners zitten al lange tijd zonder elektriciteit, gas en water. Ook is er een tekort aan voedsel.

Bij het woensdag gebombardeerde theater vindt nog altijd een reddingsactie plaats. In de schuilkelder onder het theater zaten mogelijk 1200 burgers. Het is niet bekend of er doden en gewonden zijn. Tot nu toe zouden ongeveer 130 mensen zijn gered. Door de Russische aanvallen is het lastig om puin te verwijderen zodat de mensen weer naar buiten kunnen, meldt BBC News op basis van een Oekraïense parlementariër met familie in Marioepol.

In Marioepol schuilen zo'n 350.000 mensen voor het oorlogsgeweld. Zij zitten door de omsingeling vast in de havenstad. De afgelopen dagen zijn wel tienduizenden inwoners via humanitaire corridors geëvacueerd naar Zaporizja, een stad die iets westelijker ligt in Oekraïne. De Oekraïense autoriteiten proberen ook vrijdag burgers te evacueren uit steden aan de frontlinie van de gevechten.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

4 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

5 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

5 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

6 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

8 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

9 uur geleden