Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland geeft EU schuld van crisis bij grens Polen en Belarus

Rusland geeft EU schuld van crisis bij grens Polen en Belarus

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland geeft de Europese Unie de schuld van de migrantencrisis bij de grens tussen Polen en Belarus. Het Kremlin, de belangrijke bondgenoot van Belarus, noemt de beschuldiging van de Poolse premier Mateusz Morawiecki dat Rusland verantwoordelijk is "onacceptabel".

Volgens het Kremlin faalt de Europese Unie bij de handhaving van haar humanitaire waarden en wordt er geprobeerd Belarus te "wurgen" met plannen om de grens te sluiten. Een woordvoerder van de regering in Warschau heeft gezegd dat een volledige sluiting in een later stadium wordt overwogen.

Duizenden mensen uit onder meer Afghanistan, Irak en Syrië hebben sinds augustus al de oversteek gemaakt. In Belarus zijn nu vermoedelijk nog duizenden migranten die via Polen de EU proberen te bereiken. Aan de grens met Polen verblijven nu honderden migranten ondanks de lage temperaturen in een geïmproviseerd tentenkamp.

Crisis uitgelokt

De Belarussische buitenlandminister Vladimir Makej zei woensdag tijdens een bezoek aan Moskou dat de crisis is "uitgelokt" door de Europese Unie en de EU-lidstaten die aan Belarus grenzen. Het regime in Minsk hoopt samen met de Russen "gezamenlijk te reageren tegen de onvriendelijke acties tegen het land".

De Russische president Vladimir Poetin vindt dat de EU over de kwestie direct contact moet hebben met Minsk. De Duitse bondskanselier Angela Merkel roept Poetin op zijn invloed te gebruiken om een einde te maken aan de "inhumane en onacceptabele" situatie waarin migranten door Belarus worden gezien als instrumenten. Dat heeft haar woordvoerder gezegd na een telefoongesprek tussen Poetin en Merkel.

De Belarussische leider Aleksandr Loekasjenko maakte eerder dit jaar bekend migranten niet langer tegen te houden, nadat de EU Belarus sancties had opgelegd vanwege het neerslaan van protesten tegen zijn regime. Volgens de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov maakt het Westen zich schuldig aan een "anti-Belarussische campagne", afkomstig van de Verenigde Staten en Europese bondgenoten.

Meer uit Buitenland

Zelensky: belangrijke Russische fabriek getroffen

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

34 minuten geleden
Iran maakt melding van meer dan 1300 omgekomen burgers

NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.

3 uur geleden
EU dreigt met sancties als Biënnale van Venetië Rusland toelaat

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.

3 uur geleden
Trump waarschuwt Iran tegen mijnen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.

4 uur geleden
Axios: VS willen dat Israël oliesector Iran niet aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

5 uur geleden
Pentagon meldt 140 gewonde militairen door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.

5 uur geleden
Zelensky meldt inzet Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.

6 uur geleden