Rusland: gecrasht vliegtuig week uit voor mist en drones
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het vliegtuig van Azerbaijan Airlines dat woensdag is neergestort week af van zijn geplande bestemming Grozny door dikke mist en Oekraïense drones, meldt de Russische luchtvaartautoriteit Rosaviatsia.
Volgens Rosaviatsia kreeg de piloot de kans om op meerdere Russische luchthavens te landen, maar koos hij ervoor om naar Aktau in Kazachstan te vliegen. Aktau ligt aan de andere kant van de Kaspische Zee. Voor het toestel daar kon landen, stortte het neer. Daarbij kwamen 38 van de 67 inzittenden om.
Ondanks de toelichting van Rosaviatsia zegt Rusland niet te willen speculeren over de oorzaak van de crash zolang het onderzoek loopt. Maar de speculatie neemt toe dat Russisch luchtafweergeschut het toestel heeft geraakt. Volgens Azerbaijan Airlines vond de crash plaats na een "externe fysieke en technische interferentie".
Luide knal
Een passagier die de crash overleefde, zei tegen persbureau Reuters dat hij een luide knal hoorde toen het toestel probeerde te landen in Grozny in Tsjetsjenië. Na die knal begon het toestel zich vreemd te gedragen, aldus de passagier. "Ik dacht dat het toestel uit elkaar zou vallen en ik zou sterven."
Tegen de Russische staatszender RT zei dezelfde passagier dat de explosie buiten het vliegtuig plaatsvond en dat een deel van de romp daardoor kwam los te zitten. Ook werden er scherven naar binnen gekatapulteerd.
Een tweede passagier bevestigde dat er een knal plaatsvond en zegt dat die nog werd gevolgd door een tweede knal. Volgens beide passagiers was er na het incident een probleem met de zuurstoftoevoer in het toestel. Op amateurbeelden is te zien dat de zuurstofmaskers tevoorschijn zijn gekomen en dat mensen reddingsvesten aan hebben.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
41 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
6 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
6 uur geleden