Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: gecrasht vliegtuig week uit voor mist en drones

Rusland: gecrasht vliegtuig week uit voor mist en drones

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het vliegtuig van Azerbaijan Airlines dat woensdag is neergestort week af van zijn geplande bestemming Grozny door dikke mist en Oekraïense drones, meldt de Russische luchtvaartautoriteit Rosaviatsia.

Volgens Rosaviatsia kreeg de piloot de kans om op meerdere Russische luchthavens te landen, maar koos hij ervoor om naar Aktau in Kazachstan te vliegen. Aktau ligt aan de andere kant van de Kaspische Zee. Voor het toestel daar kon landen, stortte het neer. Daarbij kwamen 38 van de 67 inzittenden om.

Ondanks de toelichting van Rosaviatsia zegt Rusland niet te willen speculeren over de oorzaak van de crash zolang het onderzoek loopt. Maar de speculatie neemt toe dat Russisch luchtafweergeschut het toestel heeft geraakt. Volgens Azerbaijan Airlines vond de crash plaats na een "externe fysieke en technische interferentie".

Luide knal

Een passagier die de crash overleefde, zei tegen persbureau Reuters dat hij een luide knal hoorde toen het toestel probeerde te landen in Grozny in Tsjetsjenië. Na die knal begon het toestel zich vreemd te gedragen, aldus de passagier. "Ik dacht dat het toestel uit elkaar zou vallen en ik zou sterven."

Tegen de Russische staatszender RT zei dezelfde passagier dat de explosie buiten het vliegtuig plaatsvond en dat een deel van de romp daardoor kwam los te zitten. Ook werden er scherven naar binnen gekatapulteerd.

Een tweede passagier bevestigde dat er een knal plaatsvond en zegt dat die nog werd gevolgd door een tweede knal. Volgens beide passagiers was er na het incident een probleem met de zuurstoftoevoer in het toestel. Op amateurbeelden is te zien dat de zuurstofmaskers tevoorschijn zijn gekomen en dat mensen reddingsvesten aan hebben.

Meer uit Buitenland

Leiders Congo en Rwanda ondertekenen vredesakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.

2 uur geleden
Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

5 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

5 uur geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

9 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

10 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

10 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

10 uur geleden