Rusland: gecrasht vliegtuig week uit voor mist en drones
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het vliegtuig van Azerbaijan Airlines dat woensdag is neergestort week af van zijn geplande bestemming Grozny door dikke mist en Oekraïense drones, meldt de Russische luchtvaartautoriteit Rosaviatsia.
Volgens Rosaviatsia kreeg de piloot de kans om op meerdere Russische luchthavens te landen, maar koos hij ervoor om naar Aktau in Kazachstan te vliegen. Aktau ligt aan de andere kant van de Kaspische Zee. Voor het toestel daar kon landen, stortte het neer. Daarbij kwamen 38 van de 67 inzittenden om.
Ondanks de toelichting van Rosaviatsia zegt Rusland niet te willen speculeren over de oorzaak van de crash zolang het onderzoek loopt. Maar de speculatie neemt toe dat Russisch luchtafweergeschut het toestel heeft geraakt. Volgens Azerbaijan Airlines vond de crash plaats na een "externe fysieke en technische interferentie".
Luide knal
Een passagier die de crash overleefde, zei tegen persbureau Reuters dat hij een luide knal hoorde toen het toestel probeerde te landen in Grozny in Tsjetsjenië. Na die knal begon het toestel zich vreemd te gedragen, aldus de passagier. "Ik dacht dat het toestel uit elkaar zou vallen en ik zou sterven."
Tegen de Russische staatszender RT zei dezelfde passagier dat de explosie buiten het vliegtuig plaatsvond en dat een deel van de romp daardoor kwam los te zitten. Ook werden er scherven naar binnen gekatapulteerd.
Een tweede passagier bevestigde dat er een knal plaatsvond en zegt dat die nog werd gevolgd door een tweede knal. Volgens beide passagiers was er na het incident een probleem met de zuurstoftoevoer in het toestel. Op amateurbeelden is te zien dat de zuurstofmaskers tevoorschijn zijn gekomen en dat mensen reddingsvesten aan hebben.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.
19 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
1 uur geledenLJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
3 uur geleden