Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: gecrasht vliegtuig week uit voor mist en drones

Rusland: gecrasht vliegtuig week uit voor mist en drones

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het vliegtuig van Azerbaijan Airlines dat woensdag is neergestort week af van zijn geplande bestemming Grozny door dikke mist en Oekraïense drones, meldt de Russische luchtvaartautoriteit Rosaviatsia.

Volgens Rosaviatsia kreeg de piloot de kans om op meerdere Russische luchthavens te landen, maar koos hij ervoor om naar Aktau in Kazachstan te vliegen. Aktau ligt aan de andere kant van de Kaspische Zee. Voor het toestel daar kon landen, stortte het neer. Daarbij kwamen 38 van de 67 inzittenden om.

Ondanks de toelichting van Rosaviatsia zegt Rusland niet te willen speculeren over de oorzaak van de crash zolang het onderzoek loopt. Maar de speculatie neemt toe dat Russisch luchtafweergeschut het toestel heeft geraakt. Volgens Azerbaijan Airlines vond de crash plaats na een "externe fysieke en technische interferentie".

Luide knal

Een passagier die de crash overleefde, zei tegen persbureau Reuters dat hij een luide knal hoorde toen het toestel probeerde te landen in Grozny in Tsjetsjenië. Na die knal begon het toestel zich vreemd te gedragen, aldus de passagier. "Ik dacht dat het toestel uit elkaar zou vallen en ik zou sterven."

Tegen de Russische staatszender RT zei dezelfde passagier dat de explosie buiten het vliegtuig plaatsvond en dat een deel van de romp daardoor kwam los te zitten. Ook werden er scherven naar binnen gekatapulteerd.

Een tweede passagier bevestigde dat er een knal plaatsvond en zegt dat die nog werd gevolgd door een tweede knal. Volgens beide passagiers was er na het incident een probleem met de zuurstoftoevoer in het toestel. Op amateurbeelden is te zien dat de zuurstofmaskers tevoorschijn zijn gekomen en dat mensen reddingsvesten aan hebben.

Meer uit Buitenland

Voorzitter Huis VS spreekt van enkel diplomatie over Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.

5 minuten geleden
Kremlin noemt inbeslagname tanker door VS in strijd met recht

MOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.

40 minuten geleden
Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.

3 uur geleden
Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

3 uur geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

4 uur geleden
Tsjechië gaat toch door met verzamelen munitie voor Oekraïne

PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.

4 uur geleden
Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

5 uur geleden