Rusland gaat oorlogsvloot uitbreiden
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Poetin heeft een uitbreiding van de Russische oorlogsvloot aangekondigd. Hij deed dat tijdens een bezoek aan de Krim, een schiereiland in de Zwarte Zee dat Rusland van Oekraïne afpakte. De aankondiging uitgerekend op de Krim wordt door Oekraïne dan ook als provocatie beschouwd.
De nieuwe oorlogsschepen zorgen voor strategisch evenwicht en stabiliteit in de wereld, aldus Poetin. Hij noemde Rusland een van de leidende zeemachten ter wereld. Over zeven jaar moet 70 procent van de vloot zijn vernieuwd. De afgelopen jaren kwamen er al 200 nieuwe schepen bij.
Poetin gaf op de Krim het startsein voor de bouw van twee grote aanvalskruisers, twee nucleaire onderzeeërs en twee fregatten. Ze vergroten de slagkracht van de oorlogsvloot merkbaar, zei de president.
Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken protesteerde tegen het bezoek van Poetin. Kiev noemde het ongewenst en een schending van besluiten van de Verenigde Naties. Volgens internationaal recht behoort het schiereiland tot Oekraïne. Rusland daarentegen ziet de Krim als zijn grondgebied na een internationaal niet-erkend referendum in 2014. De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben Rusland daarom sancties opgelegd
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De spelers van wereldkampioen Spanje zullen maandag in het centrum van Madrid gehuldigd worden. De autoriteiten verwachten dat daar ongeveer 1 miljoen mensen op afkomen.
57 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Peter Magyar heeft schaaklegende Judit Polgár voorgedragen als de volgende president van Hongarije. Volgens hem heeft het land behoefte aan een staatshoofd "waar elke Hongaar trots op kan zijn" nadat Tamás Sulyok zaterdag aftrad.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen meer gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten nu het conflict met Iran escaleert. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder de Wall Street Journal en The New York Times.
8 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Canada laat tijdelijk geen buitenlandse reizigers toe die in de afgelopen 21 dagen in de Democratische Republiek Congo zijn geweest. Dit heeft de regering zondag bekendgemaakt. De voorzorgsmaatregel wordt maandag van kracht als het in Nederland 06.00 uur is.
9 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - Vanuit Iran zijn raketten afgevuurd richting de Jordaanse havenstad Aqaba. De Israëlische en Jordaanse strijdkrachten zouden projectielen hebben onderschept. De Jordaanse strijdkrachten zeggen dat ze drie raketten hebben neergehaald en dat één in een afgelegen gebied terechtkwam. Er zijn geen slachtoffers gevallen en er is geen schade. In Aqaba en in het een paar kilometer verderop gelegen Israëlische Eilat zijn knallen gehoord.
12 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - Koeweit heeft opnieuw melding gemaakt van luchtaanvallen die de installaties hebben getroffen voor het ontzilten van zeewater en voor het opwekken van energie. Het ministerie van Energie en Water van Koeweit zegt dat het gaat om dezelfde installaties die vrijdag doelwit waren van aanvallen. Er is brand uitgebroken.
13 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft aanvallen uitgevoerd op Russische oliefaciliteiten, als reactie op de zware Russische raket- en droneaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X.
13 uur geleden