Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland gaat oorlogsvloot uitbreiden

Rusland gaat oorlogsvloot uitbreiden

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Poetin heeft een uitbreiding van de Russische oorlogsvloot aangekondigd. Hij deed dat tijdens een bezoek aan de Krim, een schiereiland in de Zwarte Zee dat Rusland van Oekraïne afpakte. De aankondiging uitgerekend op de Krim wordt door Oekraïne dan ook als provocatie beschouwd.

De nieuwe oorlogsschepen zorgen voor strategisch evenwicht en stabiliteit in de wereld, aldus Poetin. Hij noemde Rusland een van de leidende zeemachten ter wereld. Over zeven jaar moet 70 procent van de vloot zijn vernieuwd. De afgelopen jaren kwamen er al 200 nieuwe schepen bij.

Poetin gaf op de Krim het startsein voor de bouw van twee grote aanvalskruisers, twee nucleaire onderzeeërs en twee fregatten. Ze vergroten de slagkracht van de oorlogsvloot merkbaar, zei de president.

Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken protesteerde tegen het bezoek van Poetin. Kiev noemde het ongewenst en een schending van besluiten van de Verenigde Naties. Volgens internationaal recht behoort het schiereiland tot Oekraïne. Rusland daarentegen ziet de Krim als zijn grondgebied na een internationaal niet-erkend referendum in 2014. De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben Rusland daarom sancties opgelegd

Meer uit Buitenland

Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

1 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

2 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

5 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

7 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

8 uur geleden
Meteorietfragmenten beschadigen huizen in Duitsland

KOBLENZ (ANP/DPA/BELGA) - Volgens de politie hebben fragmenten van een meteoriet daken en huizen beschadigd in verschillende delen van de Zuidwest-Duitse deelstaat Rijnland-Palts.

8 uur geleden