Rusland gaat oorlogsvloot uitbreiden
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Poetin heeft een uitbreiding van de Russische oorlogsvloot aangekondigd. Hij deed dat tijdens een bezoek aan de Krim, een schiereiland in de Zwarte Zee dat Rusland van Oekraïne afpakte. De aankondiging uitgerekend op de Krim wordt door Oekraïne dan ook als provocatie beschouwd.
De nieuwe oorlogsschepen zorgen voor strategisch evenwicht en stabiliteit in de wereld, aldus Poetin. Hij noemde Rusland een van de leidende zeemachten ter wereld. Over zeven jaar moet 70 procent van de vloot zijn vernieuwd. De afgelopen jaren kwamen er al 200 nieuwe schepen bij.
Poetin gaf op de Krim het startsein voor de bouw van twee grote aanvalskruisers, twee nucleaire onderzeeërs en twee fregatten. Ze vergroten de slagkracht van de oorlogsvloot merkbaar, zei de president.
Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken protesteerde tegen het bezoek van Poetin. Kiev noemde het ongewenst en een schending van besluiten van de Verenigde Naties. Volgens internationaal recht behoort het schiereiland tot Oekraïne. Rusland daarentegen ziet de Krim als zijn grondgebied na een internationaal niet-erkend referendum in 2014. De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben Rusland daarom sancties opgelegd
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft opgeroepen tot eenheid binnen regeringspartij Labour. Zijn oproep volgt na de lokale verkiezingsoverwinning van rivaal Andy Burnham, die met zijn behaalde parlementszetel voldoet aan een belangrijke voorwaarde voor het ontketenen van een interne leiderschapsstrijd.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In grote delen van West- en Zuid-Europa worden maatregelen getroffen tegen de hitte. In delen van Zuid-Frankrijk en Spanje kan die vrijdag oplopen tot richting de 40 graden.
40 minuten geledenROME (ANP) - De Italiaanse buitenlandminister Antonio Tajani heeft zijn bezoek aan de Verenigde Staten geschrapt wegens "ernstige en beledigende" uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump. Die zei volgens de Italiaanse zender La7 onder meer uit medelijden met de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de foto te zijn gegaan, nadat zij hem "erom had gesmeekt".
58 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft hevige aanvallen op Libanon uitgevoerd in het zuiden en in de Bekaavallei. Het leger zegt tachtig doelen te hebben bestookt en tientallen Hezbollahstrijders te hebben gedood. Dit was volgens het leger naar aanleiding van een raketbeschieting door Hezbollah in Libanon waarbij vier Israëlische militairen omkwamen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor de provincie Limburg geldt vrijdag vanaf 15.00 uur code oranje vanwege zware onweersbuien. Het KNMI meldt dat er plaatselijk kans is op overlast en schade door zware windstoten, hagel en veel regen in korte tijd.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De extreemrechtse Israëlische minister Itamar Ben-Gvir heeft gezegd dat "heel Libanon moet branden", nadat het leger had bericht dat er vier Israëlische militairen in dat land zijn gedood. Er vallen doden bij Israëlische aanvallen op de grond in Libanon, maar deze vier zijn de eerste gesneuvelde Israëlische militairen sinds Iran en de VS een voorlopig vredesakkoord tekenden op woensdag.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk stemt niet zomaar in met de opheffing van sancties die de VN-Veiligheidsraad heeft ingesteld tegen Iran. Het doet dat pas als de gesprekken over het Iraanse kernprogramma aan zijn verwachtingen voldoen, aldus buitenlandminister Jean-Noël Barrot.
4 uur geleden