Rusland: fors meer Russen leger in na aanslag concertzaal
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten zeggen sinds de recente aanslag bij Moskou een forse toename te zien van het aantal mensen dat bij het leger wil. In de afgelopen 10 dagen zouden zich 16.000 mensen hebben aangemeld, aldus het ministerie van Defensie.
De meeste kandidaten noemden afgelopen week de behoefte om slachtoffers van de aanslag te wreken de voornaamste reden om zich te melden bij het leger, zegt het ministerie. De aanslag in de concertzaal is weliswaar opgeëist door terreurorganisatie Islamitische Staat, maar de Russische autoriteiten hebben het drama ook gelinkt aan buurland Oekraïne.
Het ministerie verklaarde ook dat sinds het begin van het jaar in totaal zo'n 100.000 mensen contracten hebben getekend bij het leger. In Russische steden hangen na jaren oorlog in Oekraïne posters waarop militairen als helden worden bejubeld en nieuwe rekruten krijgen relatief hoge salarissen in het vooruitzicht gesteld.
De aanslag bij Moskou vond plaats op 22 maart. Aanslagplegers openden het vuur in de Crocus City Hall en stichtten brand. Er vielen zeker 144 doden. Oekraïne heeft benadrukt daar niets mee te maken te hebben.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense topgeneraal Oleksandr Syrsky heeft opdracht gegeven om vooruitgeschoven soldaten aan het front nog hooguit twee maanden achter elkaar op hun post te laten. Hij probeert daarmee een antwoord te bieden op zorgen over het welzijn van de militairen, die soms maandenlang onafgebroken onder vuur liggen in de oorlog met Rusland.
44 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Een vrouw heeft in Thailand geprobeerd met dertig schildpadden onder haar kleding een vlucht naar Taiwan te pakken. Ze werd op een luchthaven opgepakt, nadat de autoriteiten hadden geconstateerd dat de 19-jarige Taiwanese vreemd bewoog. Ze bleek de dieren in stoffen zakken met tape aan haar lichaam te hebben geplakt.
51 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil graag meer weten over het Russische voorstel om een tijdelijke wapenstilstand af te kondigen. Het Kremlin zei zo'n bestand te overwegen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft daar naar eigen zeggen ook over gebeld met Vladimir Poetin.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering gaat 25 miljoen pond (bijna 28,9 miljoen euro) extra uitgeven aan de veiligheid van de Joodse gemeenschap. De aankondiging volgt een dag na een steekpartij in Londen met twee Joodse slachtoffers, die beiden met steekwonden naar het ziekenhuis moesten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering wil zeven kernreactoren overnemen van energiebedrijf Engie. Er wordt momenteel onderhandeld met het Franse bedrijf over een volledige overname van de kernreactoren in Doel (Oost-Vlaanderen) en Tihange (Luik), schrijft premier Bart De Wever op X.
1 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De beroemde DNA-onderzoeker J. Craig Venter is op 79-jarige leeftijd overleden, heeft het J. Craig Venter Institute (JCVI) bekendgemaakt. Hij leed aan kanker en was onlangs opgenomen in het ziekenhuis vanwege bijwerkingen van zijn behandeling. Hij is vooral bekend omdat hij een van de eersten was die het menselijke DNA in kaart heeft gebracht.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft meer dan twintig schepen van de Global Sumud Flotilla, een vloot met humanitaire hulp voor Gaza, onderschept en brengt de ongeveer 175 opvarenden naar Israël. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land op X.
2 uur geleden