Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: fors meer Russen leger in na aanslag concertzaal

Rusland: fors meer Russen leger in na aanslag concertzaal

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten zeggen sinds de recente aanslag bij Moskou een forse toename te zien van het aantal mensen dat bij het leger wil. In de afgelopen 10 dagen zouden zich 16.000 mensen hebben aangemeld, aldus het ministerie van Defensie.

De meeste kandidaten noemden afgelopen week de behoefte om slachtoffers van de aanslag te wreken de voornaamste reden om zich te melden bij het leger, zegt het ministerie. De aanslag in de concertzaal is weliswaar opgeëist door terreurorganisatie Islamitische Staat, maar de Russische autoriteiten hebben het drama ook gelinkt aan buurland Oekraïne.

Het ministerie verklaarde ook dat sinds het begin van het jaar in totaal zo'n 100.000 mensen contracten hebben getekend bij het leger. In Russische steden hangen na jaren oorlog in Oekraïne posters waarop militairen als helden worden bejubeld en nieuwe rekruten krijgen relatief hoge salarissen in het vooruitzicht gesteld.

De aanslag bij Moskou vond plaats op 22 maart. Aanslagplegers openden het vuur in de Crocus City Hall en stichtten brand. Er vielen zeker 144 doden. Oekraïne heeft benadrukt daar niets mee te maken te hebben.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

10 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

10 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

11 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

12 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

12 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

13 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

14 uur geleden