Rusland: fors meer Russen leger in na aanslag concertzaal
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten zeggen sinds de recente aanslag bij Moskou een forse toename te zien van het aantal mensen dat bij het leger wil. In de afgelopen 10 dagen zouden zich 16.000 mensen hebben aangemeld, aldus het ministerie van Defensie.
De meeste kandidaten noemden afgelopen week de behoefte om slachtoffers van de aanslag te wreken de voornaamste reden om zich te melden bij het leger, zegt het ministerie. De aanslag in de concertzaal is weliswaar opgeëist door terreurorganisatie Islamitische Staat, maar de Russische autoriteiten hebben het drama ook gelinkt aan buurland Oekraïne.
Het ministerie verklaarde ook dat sinds het begin van het jaar in totaal zo'n 100.000 mensen contracten hebben getekend bij het leger. In Russische steden hangen na jaren oorlog in Oekraïne posters waarop militairen als helden worden bejubeld en nieuwe rekruten krijgen relatief hoge salarissen in het vooruitzicht gesteld.
De aanslag bij Moskou vond plaats op 22 maart. Aanslagplegers openden het vuur in de Crocus City Hall en stichtten brand. Er vielen zeker 144 doden. Oekraïne heeft benadrukt daar niets mee te maken te hebben.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.
28 minuten geledenKUJI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Na een zware aardbeving met een kracht van 7.4 is in het noorden van Japan een tsunami aan land gekomen. De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde voor golven tot drie meter hoog. Tot nu toe is er een tsunamigolf van 80 centimeter waargenomen in de regio Iwate.
39 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Londense politie heeft twee verdachten gearresteerd in verband met een poging tot brandstichting bij een synagoge in Noord-Londen. Het gaat om mannen van 17 en 19 jaar oud.
1 uur geledenHASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
8 uur geleden