Rusland evacueert voor het eerst kinderen uit Belgorod
BELGOROD (ANP/AFP) - Rusland zegt voor het eerst een groep kinderen te hebben geëvacueerd uit de stad Belgorod om Oekraïense aanvallen. De 93 kinderen zijn overgebracht naar een aangrenzende regio.
De evacuatie is bekendgemaakt door gouverneur Vjatsjeslav Gladkov van de gelijknamige regio Belgorod. Hij had eerder verklaard dat er verzoeken waren om kinderen naar schoolkampen elders in Rusland te sturen. Toen maakte hij ook bekend dat driehonderd inwoners van de stad Belgorod, op zo'n 30 kilometer van de grens met Oekraïne, waren geëvacueerd.
De laatste tijd beschieten Russische troepen Oekraïne weer veel. Als reactie daarop valt het land de Russische grensstad Belgorod aan. In beide landen zijn doden en gewonden gevallen. Rusland zegt alles eraan te doen om de Oekraïense beschietingen te stoppen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
5 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
5 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
7 uur geleden