Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland evacueert voor het eerst kinderen uit Belgorod

Rusland evacueert voor het eerst kinderen uit Belgorod

BELGOROD (ANP/AFP) - Rusland zegt voor het eerst een groep kinderen te hebben geëvacueerd uit de stad Belgorod om Oekraïense aanvallen. De 93 kinderen zijn overgebracht naar een aangrenzende regio.

De evacuatie is bekendgemaakt door gouverneur Vjatsjeslav Gladkov van de gelijknamige regio Belgorod. Hij had eerder verklaard dat er verzoeken waren om kinderen naar schoolkampen elders in Rusland te sturen. Toen maakte hij ook bekend dat driehonderd inwoners van de stad Belgorod, op zo'n 30 kilometer van de grens met Oekraïne, waren geëvacueerd.

De laatste tijd beschieten Russische troepen Oekraïne weer veel. Als reactie daarop valt het land de Russische grensstad Belgorod aan. In beide landen zijn doden en gewonden gevallen. Rusland zegt alles eraan te doen om de Oekraïense beschietingen te stoppen.

Meer uit Buitenland

Frankrijk zet 70.000 agenten in bij protesten zaterdag

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk zet zaterdag 70.000 politieagenten en gendarmes in om de orde te bewaren tijdens de verwachte grote protestdag. De Franse regering erkende vorige week niet goed voorbereid te zijn op de grote rellen die ontstonden bij demonstraties in het hele land en wil dit keer voorkomen dat het opnieuw uit de hand loopt.

26 minuten geleden
Meghan 'diep geschokt' door aantijgingen tegen vader

LONDEN (ANP) - Meghan, de vrouw van de Britse prins Harry, is zeer ontdaan door berichten dat haar vader Thomas Markle wordt beschuldigd van het bezit van beelden van seksueel kindermisbruik. Dat heeft de hertogin van Sussex in een verklaring laten weten. Onder meer The Sun meldde dat de bestanden waren aangetroffen in de voormalige woning van Markle.

28 minuten geleden
Kallas naar ICC om solidariteit te betuigen

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas gaat vrijdag naar het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag "om de onwrikbare inzet en solidariteit van de EU jegens het Internationaal Strafhof te onderstrepen", zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. Kallas spreekt onder meer ICC-voorzitter Tomoko Akane en de griffier van het Hof, Osvaldo Zavala Giller.

50 minuten geleden
Franse burgemeester: verdachte schietpartij wilde bloedbad

TRAPPES (ANP/AFP) - De verdachte van de dodelijke schietpartij in Trappes, een voorstad van Parijs, "wilde een bloedbad aanrichten", zegt burgemeester Ali Rabeh tegen BFMTV. Het geweld heeft één persoon het leven gekost. Vier anderen raakten gewond.

1 uur geleden
Dodelijke schietpartij in voorstad van Parijs

TRAPPES (ANP) - Bij een schietpartij in Trappes, een voorstad van Parijs, is één dode gevallen, meldt de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Vier anderen raakten gewond. Lecornu noemt het een "zeer ernstig" incident en laat weten dat de dader is gearresteerd. Er is nog niks bekendgemaakt over een motief.

1 uur geleden
Rusland: gesprekken met VS en Oekraïne in november in Abu Dhabi

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin zegt dat er gesprekken met Oekraïne en de Verenigde Staten gepland staan voor november. De onderhandelingen moeten plaatsvinden in Abu Dhabi, na maandenlang te hebben stilgelegen.

1 uur geleden
Paus Leo herstelt volgens plan, zegt wel reis naar Assisi af

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV herstelt goed na een operatie aan zijn long, waarbij een tumor is verwijderd, meldt het Vaticaan. De paus heeft een borstkasonderzoek gehad. Ondanks de positieve resultaten heeft hij wel een geplande reis naar de Italiaanse stad Assisi afgezegd.

3 uur geleden