Rusland erkent ruim 9000 man onterecht te hebben gerekruteerd
MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland erkent dat sinds de herfst duizenden personen onterecht zijn opgeroepen voor het leger om te vechten tegen Oekraïne. Zij hadden bijvoorbeeld om medische redenen niet gerekruteerd mogen worden.
Ruim 9000 burgers die "illegaal" werden gemobiliseerd zijn inmiddels teruggebracht naar huis, ook zij die om gezondheidsredenen "onder geen beding" hadden mogen worden opgeroepen, zei een kopstuk van justitie bij een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin. Kritische waarnemers gaan er echter van uit dat tijdens de grootscheepse mobilisatie veel meer mensen illegaal zijn gerekruteerd, en wellicht nooit zijn teruggekeerd.
Met name in de eerste weken werden chaotische omstandigheden gemeld in veel militaire wervingsbureaus. In totaal werden 300.000 man opgeroepen voor het front.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese NAVO-landen weigeren af te spreken elk een vaste bijdrage vrij te maken voor de steun aan Oekraïne, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij had "gedurfd" voorgesteld dat ze 0,25 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) voortaan aan Oekraïne zouden besteden, maar daar is te weinig steun voor.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla worden naar de Israëlische havenstad Ashdod gebracht. Een woordvoerster van de Nederlandse delegatie bevestigt berichtgeving van de NOS dat ze dat te horen hebben gekregen van internationale organisaties en het ministerie van Buitenlandse Zaken.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt binnenkort de eerste uitbetaling van de EU-lening van 90 miljard, meldt de Europese Commissie. Het gaat om 3,2 miljard euro, dat voor 1 juli wordt uitbetaald.
11 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben nog niet vastgesteld dat er mijnen zijn gelegd in de Straat van Hormuz. Dat zei minister van Defensie Catherine Vautrin tegen radiozender France Info. "Op dit moment heb ik geen zekerheid over dit onderwerp, maar we bereiden ons in ieder geval voor op de mogelijke noodzaak om mijnen te ruimen."
50 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin hebben in Beijing de banden tussen hun landen verder aangehaald met nieuwe samenwerkingsdocumenten. Ze zeiden daarnaast dat de relatie tussen hun landen van zeer hoog niveau was.
56 minuten geledenVILNIUS (ANP) - Inwoners van de Litouwse hoofdstad Vilnius werden woensdag korte tijd opgeroepen te schuilen vanwege een dronemelding. Onder meer de Litouwse president en premier gaven gehoor aan die oproep, nadat ook in het parlement het luchtalarm was afgegaan, melden staatsmedia. Ook het vliegveld nabij de stad sloot enige tijd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.
2 uur geleden