Rusland en VS rollen gezamenlijk een drugssmokkelnetwerk op
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Russische veiligheidsdiensten hebben samen met de Verenigde Staten een internationaal drugssmokkelnetwerk opgerold. De Russische Federale Veiligheidsdienst (FSB) voerde de missie uit met de Amerikaanse drugsopsporingsdienst DEA. Bij de zeldzame samenwerking namen zij 330 kilo cocaïne in beslag ter waarde van ongeveer 1 miljard roebel, omgerekend meer dan 10 miljoen euro.
De FSB zei in een verklaring dat de DEA heeft geholpen bij het opsporen en aanhouden van een criminele groep die gespecialiseerd was in het smokkelen van cocaïne van Zuid-Amerika naar Rusland en Europa. De operatie begon in mei dit jaar in Sint-Petersburg en eindigde vorige maand met de ontdekking van een lading cocaïne in de regio van Moskou. De DEA en de Amerikaanse ambassade in Moskou hebben nog niet gereageerd op de bekendmaking van de FSB.
De operatie is een zeldzaam voorbeeld van samenwerking tussen Rusland en de Verenigde Staten. De relatie tussen de twee landen is gespannen. Parlementariërs in Washington beschuldigden Rusland onlangs van een massale cyberaanval op Amerikaanse overheidsinstellingen, al is daar volgens Rusland geen bewijs voor. De Russische president Poetin zei deze maand dat het onwaarschijnlijk is dat de banden met de VS zullen verbeteren onder de aanstaande regering van verkozen president Joe Biden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben overlegd met topdiplomaten uit Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Dat zegt de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff, die eraan toevoegt dat het ging over de vervolgstappen in de vredesonderhandelingen voor Oekraïne.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De bouw van een triomfboog nabij het Lincoln Memorial in Washington begint volgens de Amerikaanse president Donald Trump "ergens in de komende twee maanden". Dat zei hij in een telefonisch interview met Politico. Het monument moet een centraal onderdeel vormen van de viering van het 250-jarig bestaan van de VS in 2026.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE is van plan om in één jaar tijd 100 miljoen dollar (ongeveer 85,2 miljoen euro) uit te geven aan het werven van nieuwe medewerkers. De campagne richt zich op voorstanders van wapenbezit en militaire enthousiastelingen. Dat meldt The Washington Post.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De beelden die Rusland naar buiten bracht van de vermeende droneaanval op een buitenverblijf van Vladimir Poetin in Novgorod zijn "lachwekkend". Dat zegt een woordvoerder van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken. "Het feit dat het ze twee dagen duurde om hiermee te komen en dit vervolgens willen presenteren als bewijs - dat alleen al laat zien dat ze niet eens het verzinnen van een verhaal serieus nemen."
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal de oorlog in Oekraïne winnen. Dat zei president Vladimir Poetin in zijn jaarlijkse nieuwjaarstoespraak, die traditioneel kort voor het ingaan van het nieuwe jaar op televisie wordt uitgezonden. Het oostelijkste deel van Rusland, het schiereiland Kamtsjatka, ging om 13.00 uur Nederlandse tijd als eerste gebied in Rusland het nieuwe jaar in. Later wordt de toespraak uitgezonden in de tien andere tijdzones die Rusland beslaat.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - In zijn nieuwjaarstoespraak tot het Chinese volk heeft president Xi Jinping zijn lof uitgesproken voor zijn landgenoten en hun inzet voor China en de Chinese belangen. Ook zei hij dat China zich wil blijven inzetten voor "wereldvrede en het bouwen van een gemeenschap met een gedeelde blik op de toekomst van de mensheid". Xi: "Laten we voorwaarts treden, moedig, vitaal en energiek als paarden, en vechten voor onze dromen en ons geluk."
6 uur geleden