Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland en VS rollen gezamenlijk een drugssmokkelnetwerk op

Rusland en VS rollen gezamenlijk een drugssmokkelnetwerk op

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Russische veiligheidsdiensten hebben samen met de Verenigde Staten een internationaal drugssmokkelnetwerk opgerold. De Russische Federale Veiligheidsdienst (FSB) voerde de missie uit met de Amerikaanse drugsopsporingsdienst DEA. Bij de zeldzame samenwerking namen zij 330 kilo cocaïne in beslag ter waarde van ongeveer 1 miljard roebel, omgerekend meer dan 10 miljoen euro.

De FSB zei in een verklaring dat de DEA heeft geholpen bij het opsporen en aanhouden van een criminele groep die gespecialiseerd was in het smokkelen van cocaïne van Zuid-Amerika naar Rusland en Europa. De operatie begon in mei dit jaar in Sint-Petersburg en eindigde vorige maand met de ontdekking van een lading cocaïne in de regio van Moskou. De DEA en de Amerikaanse ambassade in Moskou hebben nog niet gereageerd op de bekendmaking van de FSB.

De operatie is een zeldzaam voorbeeld van samenwerking tussen Rusland en de Verenigde Staten. De relatie tussen de twee landen is gespannen. Parlementariërs in Washington beschuldigden Rusland onlangs van een massale cyberaanval op Amerikaanse overheidsinstellingen, al is daar volgens Rusland geen bewijs voor. De Russische president Poetin zei deze maand dat het onwaarschijnlijk is dat de banden met de VS zullen verbeteren onder de aanstaande regering van verkozen president Joe Biden.

Meer uit Buitenland

Pakistan meldt 22 luchtaanvallen op Afghanistan met 274 doden

ISLAMABAD/KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen in Afghanistan met luchtaanvallen 22 doelen aangevallen. Daarbij zijn volgens de Pakistaanse cijfers 274 Talibanstrijders of terroristen om het leven gekomen. Ze maken ook melding van de inname van achttien posten van de Taliban in het Afghaans-Pakistaanse grensgebied.

1 uur geleden
België schaft anonieme spermadonatie af

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België schaft de verplichte anonimiteit van spermadonoren af. Dat is vrijdag in de ministerraad in dat land besloten, aldus minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke en zijn ambtgenoot op Justitie Annelies Verlinden. Met de afschaffing wordt het voor donorkinderen makkelijker informatie over hun donorouder op te vragen, ook als die wenst anoniem te blijven.

1 uur geleden
Zelensky nodigt Slowaakse Fico uit in Kyiv voor energie-overleg

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft vrijdag met de Slowaakse premier Robert Fico gebeld over hun ruzie over energieleveringen. Zelensky's kantoor meldt op X dat hij Fico heeft uitgenodigd om naar Oekraïne te komen, zodat ze het uit kunnen praten.

1 uur geleden
Japan houdt vast aan mannelijke troonopvolging

TOKYO (ANP) - De Japanse keizerstroon staat niet open voor vrouwen. Dat heeft premier Sanae Takaichi gezegd in het parlement. Ze verwees daarbij naar een oordeel van een expertpanel uit 2021 dat het "gepast" is de troonopvolging te beperken tot mannelijke nakomelingen.

2 uur geleden
Nederlander claimt besmeuren Churchill-standbeeld Londen

LONDEN (ANP) - Een Nederlandse activist meldt het Winston Churchill-standbeeld nabij het Britse parlement in Londen te hebben besmeurd met spuitverf. De man, Olax Outis (38, een schuilnaam), claimt dat op Instagram. Eerder gooide hij een steen door de ruit van de Britse ambassade in Den Haag.

2 uur geleden
Ambassade VS in Israël zegt personeel dat weg wil: ga dan vandaag

JERUZALEM (ANP) - Personeelsleden van de Amerikaanse ambassade in Jeruzalem mogen van de ambassadeur vertrekken in verband met de spanningen in de regio. Ambassadeur Mike Huckabee dringt er wel op aan dat mensen die liever weggaan uit Israël, dat beter vrijdag nog kunnen doen.

3 uur geleden
Iran: VS moeten buitensporige eisen laten vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran roept de VS opnieuw op zijn "buitensporige eisen" te laten vallen als het een deal met Teheran wil bereiken. Dat zegt buitenlandminister Abbas Araghchi. Afvaardigingen van de twee landen spraken elkaar donderdag in Genève, onder bemiddeling van Oman.

6 uur geleden