Rusland en VS rollen gezamenlijk een drugssmokkelnetwerk op
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Russische veiligheidsdiensten hebben samen met de Verenigde Staten een internationaal drugssmokkelnetwerk opgerold. De Russische Federale Veiligheidsdienst (FSB) voerde de missie uit met de Amerikaanse drugsopsporingsdienst DEA. Bij de zeldzame samenwerking namen zij 330 kilo cocaïne in beslag ter waarde van ongeveer 1 miljard roebel, omgerekend meer dan 10 miljoen euro.
De FSB zei in een verklaring dat de DEA heeft geholpen bij het opsporen en aanhouden van een criminele groep die gespecialiseerd was in het smokkelen van cocaïne van Zuid-Amerika naar Rusland en Europa. De operatie begon in mei dit jaar in Sint-Petersburg en eindigde vorige maand met de ontdekking van een lading cocaïne in de regio van Moskou. De DEA en de Amerikaanse ambassade in Moskou hebben nog niet gereageerd op de bekendmaking van de FSB.
De operatie is een zeldzaam voorbeeld van samenwerking tussen Rusland en de Verenigde Staten. De relatie tussen de twee landen is gespannen. Parlementariërs in Washington beschuldigden Rusland onlangs van een massale cyberaanval op Amerikaanse overheidsinstellingen, al is daar volgens Rusland geen bewijs voor. De Russische president Poetin zei deze maand dat het onwaarschijnlijk is dat de banden met de VS zullen verbeteren onder de aanstaande regering van verkozen president Joe Biden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.
26 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.
9 uur geleden