Rusland en VS beschuldigen elkaar van onrust Nagorno-Karabach
WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en de VS hebben elkaar beschuldigd van het veroorzaken van instabiliteit rond Nagorno-Karabach. Maandag zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken dat Rusland een onbetrouwbare bondgenoot was voor Armenië. De Russische ambassadeur in de VS noemt die uitspraken "schandelijk" en zegt dat de VS alleen maar Rusland willen beschadigen.
Nagorno-Karabach, waar voornamelijk Armeniërs wonen, werd vorige week binnengevallen door Azerbeidzjaanse troepen. De Russische militairen die daar de vrede moesten bewaken, deden daar weinig tegen. "Ik denk wel dat Rusland heeft laten zien dat het geen veiligheidspartner is waar op vertrouwd kan worden", zei woordvoerder Matthew Miller van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag.
"We roepen Washington op om zich te onthouden van extreem gevaarlijke woorden en daden die tot een kunstmatige toename van anti-Russische sentimenten in Armenië leiden", schreef de Russische ambassadeur in de VS Anatoli Antonov op Telegram. De diplomaat zegt dat het doet denken aan uitspraken van Armeense politici "die zichzelf proberen te ontslaan van de verantwoordelijkheid voor hun eigen falen op binnenlands en buitenlands beleid". De VS zouden volgens Antonov niet bezig zijn met vrede, maar slechts proberen om "Rusland strategische schade te berokkenen" door de stabiliteit in het gebied in gevaar te brengen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
3 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
4 uur geleden