Rusland en VS beschuldigen elkaar van onrust Nagorno-Karabach
WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en de VS hebben elkaar beschuldigd van het veroorzaken van instabiliteit rond Nagorno-Karabach. Maandag zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken dat Rusland een onbetrouwbare bondgenoot was voor Armenië. De Russische ambassadeur in de VS noemt die uitspraken "schandelijk" en zegt dat de VS alleen maar Rusland willen beschadigen.
Nagorno-Karabach, waar voornamelijk Armeniërs wonen, werd vorige week binnengevallen door Azerbeidzjaanse troepen. De Russische militairen die daar de vrede moesten bewaken, deden daar weinig tegen. "Ik denk wel dat Rusland heeft laten zien dat het geen veiligheidspartner is waar op vertrouwd kan worden", zei woordvoerder Matthew Miller van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag.
"We roepen Washington op om zich te onthouden van extreem gevaarlijke woorden en daden die tot een kunstmatige toename van anti-Russische sentimenten in Armenië leiden", schreef de Russische ambassadeur in de VS Anatoli Antonov op Telegram. De diplomaat zegt dat het doet denken aan uitspraken van Armeense politici "die zichzelf proberen te ontslaan van de verantwoordelijkheid voor hun eigen falen op binnenlands en buitenlands beleid". De VS zouden volgens Antonov niet bezig zijn met vrede, maar slechts proberen om "Rusland strategische schade te berokkenen" door de stabiliteit in het gebied in gevaar te brengen.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
35 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
9 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
9 uur geleden