Rusland en Oekraïne wisselen krijgsgevangenen uit
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben weer krijgsgevangenen uitgewisseld. Het Russische ministerie van Defensie zegt dat er 75 Oekraïense en 75 Russische krijgsgevangenen naar hun land zijn teruggekeerd dankzij bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de uitwisseling bevestigd.
Het gaat volgens meldingen van het Russische persbureau RIA Novosti om 75 Russen wier leven in gevangenschap in gevaar was. Ze worden naar ziekenhuizen en revalidatieklinieken in en rond Moskou overgebracht.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Er komt geen ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un. Dat was een kwestie van "timing", aldus Trump. Over de ontmoeting is veel gespeculeerd, ook omdat Trump zelf zei dat hij dat graag zou willen.
4 minuten geledenAIR FORCE ONE (ANP) - President Donald Trump heeft erkend dat de Amerikaanse grondwet hem niet toestaat zich kandidaat te stellen voor een derde ambtstermijn. "Als je het leest, is het vrij duidelijk: ik mag me niet kandidaat stellen. Het is jammer", zei Trump tegen verslaggevers onderweg naar Zuid-Korea, waar hij inmiddels is gearriveerd.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is gearriveerd in Zuid-Korea, zo was te zien op live-tv-beelden. Trump sluit zich in Zuid-Korea aan bij andere staatshoofden en kopstukken uit het bedrijfsleven die de Asia-Pacific Economic Cooperation-top (APEC) bijwonen.
3 uur geledenKINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse premier Andrew Holness heeft Jamaica uitgeroepen tot rampgebied, na de doortocht van orkaan Melissa. "De prioriteit van de regering is altijd de veiligheid en het welzijn van elke Jamaicaan", zei Holness op X. De volledige omvang van de schade en het aantal slachtoffers zijn vooralsnog onduidelijk.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het uitblijven van maatregelen tegen klimaatverandering eist elk jaar miljoenen levens en zet gezondheidszorgsystemen onder druk. Dat blijkt uit het nieuwste Lancet Countdown-rapport, dat woensdag werd gepubliceerd in samenwerking met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
4 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft kruisraketten getest langs zijn oostkust, vlak voor het bezoek woensdag van de Amerikaanse president Donald Trump aan buurland Zuid-Korea. Dat meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat, waar de Republikeinen in de meerderheid zijn, heeft gestemd voor het ongedaan maken van de heffingen van president Donald Trump tegen Brazilië. Dat deed de kamer door een wetsvoorstel aan te nemen dat een einde maakt aan de noodtoestand die Trump in juli uitriep als vergelding voor de vervolging door Brazilië van voormalig president Jair Bolsonaro voor een vermeende staatsgreep.
5 uur geleden