Rusland en Oekraïne voeren grote droneaanvallen uit
KYIV/MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland hebben elkaar bestookt met droneaanvallen. Volgens het Oekraïense leger heeft Rusland zelfs een recordaantal van 145 drones gelanceerd 's nachts. Daarvan zouden er ruim zestig zijn onderschept.
Oekraïne stuurde drones richting Moskou en gebieden ten zuiden en zuidwesten van de hoofdstad. Het Russische ministerie van Defensie zegt zeventig drones te hebben vernietigd.
Ruim dertig drones gingen richting Moskou. Ook dat zou de grootste droneaanval tot nu toe zijn geweest op de Russische hoofdstad. Op de Moskouse vliegvelden Sjeremetjevo, Domodedovo en Zjoekovski was tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk.
Enkel gewonden
Het Oekraïense leger meldt dat het in de Russische regio Brjansk een wapenopslag heeft geraakt. Daardoor ontstonden zeker acht explosies en een grote brand.
Er zijn geen meldingen van doden als gevolg van de droneaanvallen. Voor zover bekend raakten in Odesa, in Zuid-Oekraïne, twee mensen gewond en meerdere gebouwen beschadigd. In de buurt van Moskou is melding gemaakt van zeker een gewonde.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
48 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
3 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
3 uur geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.
5 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
6 uur geleden