Rusland en Oekraïne voeren grote droneaanvallen uit
KYIV/MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland hebben elkaar bestookt met droneaanvallen. Volgens het Oekraïense leger heeft Rusland zelfs een recordaantal van 145 drones gelanceerd 's nachts. Daarvan zouden er ruim zestig zijn onderschept.
Oekraïne stuurde drones richting Moskou en gebieden ten zuiden en zuidwesten van de hoofdstad. Het Russische ministerie van Defensie zegt zeventig drones te hebben vernietigd.
Ruim dertig drones gingen richting Moskou. Ook dat zou de grootste droneaanval tot nu toe zijn geweest op de Russische hoofdstad. Op de Moskouse vliegvelden Sjeremetjevo, Domodedovo en Zjoekovski was tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk.
Enkel gewonden
Het Oekraïense leger meldt dat het in de Russische regio Brjansk een wapenopslag heeft geraakt. Daardoor ontstonden zeker acht explosies en een grote brand.
Er zijn geen meldingen van doden als gevolg van de droneaanvallen. Voor zover bekend raakten in Odesa, in Zuid-Oekraïne, twee mensen gewond en meerdere gebouwen beschadigd. In de buurt van Moskou is melding gemaakt van zeker een gewonde.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
1 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.
4 uur geledenHELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".
6 uur geleden