Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland en Oekraïne voeren grote droneaanvallen uit

Rusland en Oekraïne voeren grote droneaanvallen uit

KYIV/MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland hebben elkaar bestookt met droneaanvallen. Volgens het Oekraïense leger heeft Rusland zelfs een recordaantal van 145 drones gelanceerd 's nachts. Daarvan zouden er ruim zestig zijn onderschept.

Oekraïne stuurde drones richting Moskou en gebieden ten zuiden en zuidwesten van de hoofdstad. Het Russische ministerie van Defensie zegt zeventig drones te hebben vernietigd.

Ruim dertig drones gingen richting Moskou. Ook dat zou de grootste droneaanval tot nu toe zijn geweest op de Russische hoofdstad. Op de Moskouse vliegvelden Sjeremetjevo, Domodedovo en Zjoekovski was tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk.

Enkel gewonden

Het Oekraïense leger meldt dat het in de Russische regio Brjansk een wapenopslag heeft geraakt. Daardoor ontstonden zeker acht explosies en een grote brand.

Er zijn geen meldingen van doden als gevolg van de droneaanvallen. Voor zover bekend raakten in Odesa, in Zuid-Oekraïne, twee mensen gewond en meerdere gebouwen beschadigd. In de buurt van Moskou is melding gemaakt van zeker een gewonde.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

3 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

4 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

6 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

11 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

13 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

13 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

14 uur geleden