Rusland en Oekraïne ruilen honderden krijgsgevangenen uit
MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben honderden krijgsgevangenen uitgewisseld, meldt de BBC na een bericht van het Russische ministerie van Defensie. In de overeenkomst, die is bemiddeld door de Verenigde Arabische Emiraten, zei Rusland dat het 150 Oekraïense soldaten die gevangen werden gehouden heeft geruild voor hetzelfde aantal Russische troepen.
De Russische krijgsgevangenen zijn uitgeleverd via Belarus, een bondgenoot van Rusland, en kregen medische hulp en de kans om contact op te nemen met hun familie, aldus het Russische ministerie van Defensie. Oekraïne heeft nog geen commentaar gegeven.
Tot nu toe ruilden beide landen dit jaar slechts tien krijgsgevangenen uit. Oekraïne publiceert geen aantallen krijgsgevangenen in Rusland. Het aantal wordt geschat op ruim 8000. Rusland heeft dit jaar flinke overwinningen geboekt op het slagveld, waardoor de angst bestaat dat het aantal Oekraïners dat gevangen wordt genomen, toeneemt.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
23 minuten geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
48 minuten geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
4 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
5 uur geledenSPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.
7 uur geledenATTERIDGEVILLE (ANP) - Bij een nachtelijke schietpartij bij het Zuid-Afrikaanse Pretoria zijn zeker elf mensen gedood. Veertien mensen zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht, melden Zuid-Afrikaanse media. De politie weet nog niets over de toedracht. Onder de doden zijn een kind van 3 jaar en twee tieners van 12 en 16.
9 uur geleden