Rusland en Oekraïne ruilen honderden krijgsgevangenen uit
MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben honderden krijgsgevangenen uitgewisseld, meldt de BBC na een bericht van het Russische ministerie van Defensie. In de overeenkomst, die is bemiddeld door de Verenigde Arabische Emiraten, zei Rusland dat het 150 Oekraïense soldaten die gevangen werden gehouden heeft geruild voor hetzelfde aantal Russische troepen.
De Russische krijgsgevangenen zijn uitgeleverd via Belarus, een bondgenoot van Rusland, en kregen medische hulp en de kans om contact op te nemen met hun familie, aldus het Russische ministerie van Defensie. Oekraïne heeft nog geen commentaar gegeven.
Tot nu toe ruilden beide landen dit jaar slechts tien krijgsgevangenen uit. Oekraïne publiceert geen aantallen krijgsgevangenen in Rusland. Het aantal wordt geschat op ruim 8000. Rusland heeft dit jaar flinke overwinningen geboekt op het slagveld, waardoor de angst bestaat dat het aantal Oekraïners dat gevangen wordt genomen, toeneemt.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP) - Roemenië heeft van Nederland vernomen dat gestolen objecten uit het Drents Museum zijn teruggevonden, meldt het Roemeense ministerie van Buitenlandse Zaken. Een woordvoerder wilde niet zeggen om welke objecten het gaat. Dat wordt later bekendgemaakt op een persconferentie in het museum in Assen.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Rotterdam is donderdag onder grote belangstelling de inhoudelijke behandeling van de strafzaak begonnen tegen Inez Weski. Het Openbaar Ministerie vervolgt de 71-jarige oud-advocaat voor deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - Maleisische ambtenaren hebben opdracht gekregen om vanuit huis te werken. Zo hoopt de regering van het land de brandstofprijzen omlaag te krijgen. Die zijn sterk toegenomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Brandstof is voor Maleisische burgers sterk gesubsidieerd.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De crematie van de Surinaamse oud-president Chan Santokhi is op dinsdag 7 april, bevestigt woordvoerder Jason Saiman tegen het ANP. Santokhi overleed maandag onverwacht nadat hij onwel was geworden in zijn woning. Maandag 6 en dinsdag 7 april zijn door de regering van president Jennifer Simons uitgeroepen tot dagen van nationale rouw, 'ter betuiging van medeleven en respect', aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken op Facebook.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.
7 uur geleden