Rusland en Oekraïne ruilen honderden krijgsgevangenen uit
MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben honderden krijgsgevangenen uitgewisseld, meldt de BBC na een bericht van het Russische ministerie van Defensie. In de overeenkomst, die is bemiddeld door de Verenigde Arabische Emiraten, zei Rusland dat het 150 Oekraïense soldaten die gevangen werden gehouden heeft geruild voor hetzelfde aantal Russische troepen.
De Russische krijgsgevangenen zijn uitgeleverd via Belarus, een bondgenoot van Rusland, en kregen medische hulp en de kans om contact op te nemen met hun familie, aldus het Russische ministerie van Defensie. Oekraïne heeft nog geen commentaar gegeven.
Tot nu toe ruilden beide landen dit jaar slechts tien krijgsgevangenen uit. Oekraïne publiceert geen aantallen krijgsgevangenen in Rusland. Het aantal wordt geschat op ruim 8000. Rusland heeft dit jaar flinke overwinningen geboekt op het slagveld, waardoor de angst bestaat dat het aantal Oekraïners dat gevangen wordt genomen, toeneemt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
26 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.
35 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
11 uur geleden