Rusland en Oekraïne ruilen honderden krijgsgevangenen uit
MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben honderden krijgsgevangenen uitgewisseld, meldt de BBC na een bericht van het Russische ministerie van Defensie. In de overeenkomst, die is bemiddeld door de Verenigde Arabische Emiraten, zei Rusland dat het 150 Oekraïense soldaten die gevangen werden gehouden heeft geruild voor hetzelfde aantal Russische troepen.
De Russische krijgsgevangenen zijn uitgeleverd via Belarus, een bondgenoot van Rusland, en kregen medische hulp en de kans om contact op te nemen met hun familie, aldus het Russische ministerie van Defensie. Oekraïne heeft nog geen commentaar gegeven.
Tot nu toe ruilden beide landen dit jaar slechts tien krijgsgevangenen uit. Oekraïne publiceert geen aantallen krijgsgevangenen in Rusland. Het aantal wordt geschat op ruim 8000. Rusland heeft dit jaar flinke overwinningen geboekt op het slagveld, waardoor de angst bestaat dat het aantal Oekraïners dat gevangen wordt genomen, toeneemt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "totale en volledige" blokkade bevolen van alle gesanctioneerde olietankers die Venezuela binnenvaren of verlaten. Dat heeft hij op Truth Social bekendgemaakt.
13 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Het parlement van Curaçao wil militaire bijstand van Nederland die kan bijdragen aan de veiligheid van het vliegverkeer van Curaçao en heeft daarover twee moties aangenomen. Dit is gebeurd naar aanleiding van de 'bijna-botsingen' onlangs in het Curaçaose luchtruim.
14 minuten geledenAMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.
8 uur geleden