Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland en Oekraïne melden nieuwe aanvallen na overleg in Turkije

Rusland en Oekraïne melden nieuwe aanvallen na overleg in Turkije

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van nieuwe aanvallen met drones, uren na de jongste onderhandelingen tussen de landen. Vertegenwoordigers van de strijdende partijen spraken elkaar woensdagavond in Turkije.

Oekraïense drones zouden Russische gebieden langs de Zwarte Zee hebben getroffen. In de regio Krasnodar kwam een vrouw om door het puin van een vallende drone en er viel ook een gewonde, aldus Russische autoriteiten. Elders in Rusland is melding gemaakt van een inslag bij een olieopslagplaats.

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt aanvallen op burgerdoelen in onder meer de regio's Odesa, Charkiv en Zaporizja. Er zijn volgens hem drie doden en tien gewonden.

Vijftig dagen

Zelensky hekelt dat Rusland burgerdoelen aanvalt na een Oekraïens voorstel voor een onmiddellijk staakt-het-vuren. "Rusland zet terreur voort en belemmert diplomatieke oplossingen", aldus de president, die ook stelt dat Rusland sancties en aanvallen op logistieke en militaire doelen "verdient".

Het Kremlin stelt donderdag dat het moeilijk voor te stellen is hoe de Russische president Vladimir Poetin Zelensky voor eind augustus zou kunnen ontmoeten, bericht het Russische staatspersbureau RIA. Oekraïne heeft in Turkije ook een voorstel gedaan voor een ontmoeting tussen de twee in augustus.

Die ontmoeting zou dan binnen de Amerikaanse deadline vallen. De Amerikaanse president Donald Trump zei vorige week dat Rusland zware sancties opgelegd krijgt als er niet binnen vijftig dagen een deal is. De frustraties bij Trump, die snel vrede in Oekraïne wil, over het uitblijven van een vredesakkoord nemen toe. Hij is naar eigen zeggen "teleurgesteld" in Poetin.

Meer uit Buitenland

Federale voedselhulp VS fors gekort door 'shutdown'

WASHINGTON (ANP/AFP) - Door de politieke impasse over de Amerikaanse staatsbegroting, die overheidsuitgaven met de 'shutdown' lamlegt, gaat de regering voedselhulp aan armen deels betalen uit een fonds dat voor natuurrampen en andere calamiteiten is bestemd. Maar het Aanvullend Voedselhulpprogramma (SNAP) wordt over de maand november door de financieringsproblemen met de helft gekort, melden media.

3 uur geleden
Spanje: VS prijzen onze inzet voor de NAVO

MADRID (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Spanje geprezen om zijn inzet voor de NAVO. Dat zei de Spaanse minister van Defensie Margarita Robles Fernández. Eerder zinspeelde de Amerikaanse president Donald Trump nog op een royement van Spanje uit het militaire bondgenootschap, omdat het land volgens hem te weinig zou uitgeven aan defensie.

3 uur geleden
Amerikaanse actrice Diane Ladd (89) overleden

OJAI (ANP) - De Amerikaanse actrice Diane Ladd is overleden. Ze stierf maandag op 89-jarige leeftijd in haar woning in Ojai, melden Amerikaanse media. Ladd werd drie keer genomineerd voor een Oscar en was de moeder van actrice Laura Dern.

4 uur geleden
VS verzoeken Israël opnieuw journalisten in Gaza toe te laten

WASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump zet druk op Israël om buitenlandse journalisten toe te laten tot Gaza. Dat schrijft The Times of Israel op basis van twee hooggeplaatste Amerikaanse functionarissen. Volgens het Israëlische medium heeft Washington Israël opnieuw opgeroepen media toe te laten. Ook heeft het onderwerp voor Washington "geen topprioriteit", aldus The Times of Israel.

5 uur geleden
Merz wil Syrische vluchtelingen terugsturen naar 'veilig' Syrië

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Syrische asielzoekers in Duitsland moeten terugkeren naar hun land van herkomst nu de oorlog daar voorbij is. Dat stelt bondskanselier Friedrich Merz tijdens een bezoek aan de Noord-Duitse stad Husum. "Wie weigert naar zijn land terug te keren, kan natuurlijk uitgezet worden", aldus Merz.

5 uur geleden
Helft van Duitse langeafstandstreinen was vertraagd in oktober

BERLIJN (ANP) - Bijna de helft van de langeafstandstreinen van Deutsche Bahn (DB) reed in oktober niet op tijd. Dat meldt de Süddeutsche Zeitung en is bevestigd aan het Duitse persbureau DPA. Daarmee bereikt het staatsbedrijf een dieptepunt: waar het in september nog in 55,3 procent van de gevallen op tijd reed, ging het in oktober om 51,5 procent van de treinen.

6 uur geleden
Oekraïne gaat wapenkantoren openen in Berlijn en Kopenhagen

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne gaat dit jaar kantoren openen voor wapenexport en gezamenlijke wapenproductie in Berlijn en Kopenhagen, zei president Volodymyr Zelensky maandag. Hij vertelde verslaggevers dat Oekraïne onder meer zeedrones en artilleriesystemen kan exporteren.

6 uur geleden