Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland en Oekraïne melden nieuwe aanvallen na overleg in Turkije

Rusland en Oekraïne melden nieuwe aanvallen na overleg in Turkije

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van nieuwe aanvallen met drones, uren na de jongste onderhandelingen tussen de landen. Vertegenwoordigers van de strijdende partijen spraken elkaar woensdagavond in Turkije.

Oekraïense drones zouden Russische gebieden langs de Zwarte Zee hebben getroffen. In de regio Krasnodar kwam een vrouw om door het puin van een vallende drone en er viel ook een gewonde, aldus Russische autoriteiten. Elders in Rusland is melding gemaakt van een inslag bij een olieopslagplaats.

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt aanvallen op burgerdoelen in onder meer de regio's Odesa, Charkiv en Zaporizja. Er zijn volgens hem drie doden en tien gewonden.

Vijftig dagen

Zelensky hekelt dat Rusland burgerdoelen aanvalt na een Oekraïens voorstel voor een onmiddellijk staakt-het-vuren. "Rusland zet terreur voort en belemmert diplomatieke oplossingen", aldus de president, die ook stelt dat Rusland sancties en aanvallen op logistieke en militaire doelen "verdient".

Het Kremlin stelt donderdag dat het moeilijk voor te stellen is hoe de Russische president Vladimir Poetin Zelensky voor eind augustus zou kunnen ontmoeten, bericht het Russische staatspersbureau RIA. Oekraïne heeft in Turkije ook een voorstel gedaan voor een ontmoeting tussen de twee in augustus.

Die ontmoeting zou dan binnen de Amerikaanse deadline vallen. De Amerikaanse president Donald Trump zei vorige week dat Rusland zware sancties opgelegd krijgt als er niet binnen vijftig dagen een deal is. De frustraties bij Trump, die snel vrede in Oekraïne wil, over het uitblijven van een vredesakkoord nemen toe. Hij is naar eigen zeggen "teleurgesteld" in Poetin.

Meer uit Buitenland

Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

1 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

2 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

3 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

4 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

4 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

5 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

5 uur geleden