Rusland en Oekraïne melden allebei droneaanvallen
MOSKOU/KYIV (ANP/DPA) - Rusland en Oekraïne zeggen allebei in de nacht van maandag op dinsdag het doelwit van droneaanvallen te zijn geweest. Rusland zegt 21 Oekraïense drones te hebben neergehaald. Kyiv maakt melding van 35 Russische drones, waarvan er 15 zouden zijn neergeschoten.
Het Russische ministerie van Defensie verklaart dat de Oekraïense drones actief waren bij de Krim en de regio's Belgorod, Brjansk, Kaloega en Toela. De twee eerstgenoemde regio's grenzen aan Oekraïne, de laatste twee liggen tussen Oekraïne en Moskou in. Er is geen informatie gedeeld over schade of slachtoffers.
Oekraïne zegt Russische drones te hebben neergehaald in onder meer de regio's Kyiv, Charkiv, Mykolajiv en Soemy. Ook melden Oekraïense autoriteiten dat de Russische strijdkrachten twee raketten hebben afgevuurd. Volgens de luchtmacht hadden de drones het gemunt op infrastructuur voor brandstof en energie, militaire faciliteiten en burgerfaciliteiten in de buurt van het front. De gevolgen van de Russische aanvallen zijn niet bekend.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
7 uur geleden