Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland en Oekraïne melden allebei droneaanvallen

Rusland en Oekraïne melden allebei droneaanvallen

MOSKOU/KYIV (ANP/DPA) - Rusland en Oekraïne zeggen allebei in de nacht van maandag op dinsdag het doelwit van droneaanvallen te zijn geweest. Rusland zegt 21 Oekraïense drones te hebben neergehaald. Kyiv maakt melding van 35 Russische drones, waarvan er 15 zouden zijn neergeschoten.

Het Russische ministerie van Defensie verklaart dat de Oekraïense drones actief waren bij de Krim en de regio's Belgorod, Brjansk, Kaloega en Toela. De twee eerstgenoemde regio's grenzen aan Oekraïne, de laatste twee liggen tussen Oekraïne en Moskou in. Er is geen informatie gedeeld over schade of slachtoffers.

Oekraïne zegt Russische drones te hebben neergehaald in onder meer de regio's Kyiv, Charkiv, Mykolajiv en Soemy. Ook melden Oekraïense autoriteiten dat de Russische strijdkrachten twee raketten hebben afgevuurd. Volgens de luchtmacht hadden de drones het gemunt op infrastructuur voor brandstof en energie, militaire faciliteiten en burgerfaciliteiten in de buurt van het front. De gevolgen van de Russische aanvallen zijn niet bekend.

Meer uit Buitenland

Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

47 minuten geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

49 minuten geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

3 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

5 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

6 uur geleden
Meteorietfragmenten beschadigen huizen in Duitsland

KOBLENZ (ANP/DPA/BELGA) - Volgens de politie hebben fragmenten van een meteoriet daken en huizen beschadigd in verschillende delen van de Zuidwest-Duitse deelstaat Rijnland-Palts.

6 uur geleden
Tientallen doden door droneaanvallen op markten in Soedan

DARFUR (ANP/AFP) - Droneaanvallen op markten in de Soedanese regio Kordofan hebben zondag 33 mensen het leven gekost, melden medische bronnen in het land. Bij een aanval in Darfur ontstond een hevige oliebrand, zeiden bronnen tegen persbureau AFP.

7 uur geleden