Rusland en Oekraïne melden allebei droneaanvallen
MOSKOU/KYIV (ANP/DPA) - Rusland en Oekraïne zeggen allebei in de nacht van maandag op dinsdag het doelwit van droneaanvallen te zijn geweest. Rusland zegt 21 Oekraïense drones te hebben neergehaald. Kyiv maakt melding van 35 Russische drones, waarvan er 15 zouden zijn neergeschoten.
Het Russische ministerie van Defensie verklaart dat de Oekraïense drones actief waren bij de Krim en de regio's Belgorod, Brjansk, Kaloega en Toela. De twee eerstgenoemde regio's grenzen aan Oekraïne, de laatste twee liggen tussen Oekraïne en Moskou in. Er is geen informatie gedeeld over schade of slachtoffers.
Oekraïne zegt Russische drones te hebben neergehaald in onder meer de regio's Kyiv, Charkiv, Mykolajiv en Soemy. Ook melden Oekraïense autoriteiten dat de Russische strijdkrachten twee raketten hebben afgevuurd. Volgens de luchtmacht hadden de drones het gemunt op infrastructuur voor brandstof en energie, militaire faciliteiten en burgerfaciliteiten in de buurt van het front. De gevolgen van de Russische aanvallen zijn niet bekend.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.
36 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.
54 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal in Libanon blijven strijden tegen Hezbollah, zegt het land bij monde van minister van Defensie Israel Katz. Hij voegde eraan toe dat bij aanvallen van Hezbollah op het noorden van Israël zal worden teruggeslagen met een aanval op het zuiden van Beiroet, waar de militante groepering zich ophoudt.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Er zijn strenge veiligheidsmaatregelen genomen in New York, waar de Amerikaanse president Donald Trump maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA bezoekt. Het is de eerste NBA-finale voor de basketballers van de New York Knicks sinds 1999 en dit brengt heel wat teweeg in de miljoenenstad.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.
3 uur geleden