Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland en Oekraïne bakkeleien in VN-Veiligheidsraad over crash

Rusland en Oekraïne bakkeleien in VN-Veiligheidsraad over crash

NEW YORK (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben donderdag beschuldigingen uitgewisseld in de VN-Veiligheidsraad naar aanleiding van de crash van een Russisch militair vliegtuig nabij de grens met Oekraïne een dag eerder. Rusland had om de bijeenkomst van de raad verzocht.

"Alle informatie die we vandaag hebben, laat zien dat we te maken hebben met een geplande, doordachte misdaad", zei de Russische ambassadeur bij de VN Dmitri Poljanski. Volgens Moskou heeft Kyiv een Russisch IL-76-transportvliegtuig met 65 Oekraïense krijgsgevangenen aan boord neergehaald, voorafgaand aan een geplande uitwisseling van gevangenen.

Polijanski: "De Oekraïense legerleiding kende de route goed en wist van de manier waarop de soldaten naar de plaats van uitwisseling zouden worden vervoerd." Daarop beschuldigde hij Oekraïne ervan zijn eigen troepen op te offeren "aan de westerse geopolitieke belangen".

Oekraïne wees beschuldigingen dat het achter een complot zat om het vliegtuig neer te halen resoluut af. "Oekraïne was niet geïnformeerd over de manier waarop de gevangenen werden vervoerd", zei VN-vice-ambassadeur Chrystyna Hajovysjyn. Volgens haar ging het om "een opzettelijke actie van Rusland om de levens en veiligheid van de gevangenen in gevaar te brengen".

De Russische gevangenen in de uitwisseling waren overgebracht naar de afgesproken locatie, zei ze. "De Russische kant moest hetzelfde veiligheidsniveau garanderen als Oekraïense gevangengenomen militairen", aldus de Oekraïense diplomate. En: "Rusland heeft een menselijk schild in de lucht gebruikt om het transport te verhullen van raketten die tegen vreedzame Oekraïense steden kunnen worden gebruikt."​

Meer uit Buitenland

Zelensky benoemt nieuwe commandant landmacht

KYIV (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft generaal Gennadi Sjapovalov aangesteld als nieuwe bevelhebber van de landmacht. Zijn voorganger, generaal Michailo Drapati, heeft begin deze maand om ontslag gevraagd. Hij voelt zich verantwoordelijk voor de dood van twaalf soldaten bij een Russische raketaanval op een opleidingscentrum.

4 uur geleden
IAEA meldt bombardement op onderzoeksreactor in aanbouw in Iran

WENEN (ANP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in Iran onder meer de zwaarwateronderzoeksreactor Khondab die in aanbouw is, geraakt volgens het Internationale Atoomenergieagentschap IAEA.

5 uur geleden
NBC: Israëlische luchtafweer minder effectief tegen raketten Iran

NEW YORK (ANP) - De luchtafweer van Israël lijkt steeds minder goed te functioneren. Volgens een Israëlische veiligheidsfunctionaris die nieuwszender NBC heeft gesproken, heeft het land de afgelopen 24 uur 65 procent van de door Iran afgevuurde raketten weten neer te halen. Dat is veel minder dan de 90 procent in de 24 uur daarvoor.

7 uur geleden
Witte Huis: binnen twee weken besluit over ingrijpen Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump komt binnen twee weken met een besluit of de Verenigde Staten Israël gaan helpen bij het bombarderen van Iraanse atoomfaciliteiten. Het Witte Huis heeft dat donderdag laten weten.

7 uur geleden
Geen akkoord over Europese anti-corruptierichtlijn

BRUSSEL (ANP) - De onderhandelingen over een Europese anti-corruptierichtlijn tussen de EU-lidstaten en het Europees Parlement zijn gestrand. Eerder deze week zag het ernaar uit dat de twee onderhandelende partijen het eens zouden kunnen worden over strengere regels, maar met name Duitsland en Italië vonden het voorstel te vergaand.

7 uur geleden
Iraanse rapper Toomaj Salehi lijkt opnieuw te zijn gearresteerd

TEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De populaire Iraanse rapper Toomaj Salehi, die kritisch is tegenover het regime van zijn land, zou opnieuw zijn opgepakt. Op zijn socialemediakanalen wordt gemeld dat hij op het eiland Kish in de Perzische Golf is aangehouden. Het is niet bekend waar en waarom hij wordt vastgehouden.

7 uur geleden
Spaanse koning geeft oud-tennisser Rafael Nadal erfelijke titel

MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe heeft oud-tennisser Rafael Nadal donderdag de adellijke titel van markies verleend. De voormalige topspeler mag zich voortaan markies van Llevant de Mallorca noemen als erkenning voor zijn bijdrage aan de Spaanse sportwereld.

8 uur geleden