Rusland en Iran hekelen Britse uitbreiding kernwapenarsenaal
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een geplande uitbreiding van het Britse kernwapenarsenaal valt slecht in Rusland en Iran. Moskou zegt dat het plan schadelijk is voor de "internationale stabiliteit". De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken verwijt de Britse premier Boris Johnson hypocrisie.
De Britse regering kondigde deze week nieuw beleid aan op het gebied van kernwapens. De Britten waren hun arsenaal aan het inkrimpen, maar daar komt een einde aan. Het Verenigd Koninkrijk beschikt volgens de BBC naar schatting over 195 kernkoppen. Dat aantal zou de komende jaren dalen naar 180, maar mag nu worden uitgebreid tot 260.
Het Kremlin reageerde woensdag teleurgesteld. Een woordvoerder zei te betreuren dat de Britten kiezen voor meer kernkoppen. Hij noemde het bestaan van kernwapens een wereldwijde bedreiging voor de vrede.
Iran reageerde eerder al fel. "Complete hypocrisie. Boris Johnson zegt 'bezorgd te zijn dat Iran een kernwapen ontwikkelt' op dezelfde dag dat hij aankondigt dat zijn land de hoeveelheid kernwapens zal uitbreiden", twitterde minister Mohammad Javad Zarif. Hij stelde dat Iran wel van mening is dat kernwapens "barbaars zijn en vernietigd moeten worden".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.
4 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie hebben het record van verste ruimtereis verbroken. Iets voor 20.00 uur Nederlandse tijd bereikten de astronauten het verste punt dat ooit door een mens is bezocht. Ze zien hierbij delen van de maan die nog nooit eerder met het blote oog zijn waargenomen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Bij de jongste aanvallen van Israël op het buurland Libanon zijn in maart en april al rond de 1500 doden en meer dan 4600 gewonden gevallen volgens het ministerie van Gezondheid. Onder de doden waren volgens het Libanese ministerie 57 mensen die medische hulp boden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Met de twee bemanningsleden die boven Iran in een gevechtsvliegtuig vrijdag werden neergehaald gaat het volgens president Donald Trump goed. Ze zijn allebei gewond, maar herstellen goed, aldus de president.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Een rechtbank in Boekarest heeft alle beperkende maatregelen tegen de Amerikaans-Britse verdachten Andrew Tate en zijn broer Tristan geschrapt. Naar de twee omstreden internetberoemdheden loopt in Roemenië een onderzoek naar onder meer betrokkenheid bij mensenhandel in de aanloop naar een proces. De twee zijn op sociale media beroemd en berucht als onder meer radicale criticasters van het feminisme.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hebben de VS een voorstel voor een staakt-het-vuren van 45 dagen in de oorlog met Iran bestudeerd. Hij noemde het een "zeer belangrijke stap", maar zei tegen journalisten bij het Witte Huis ook gelijk dat het niet goed genoeg is.
7 uur geledenHAMBURG (ANP/AFP) - Een wolf die in Hamburg een week geleden een vrouw in het gezicht beet en ernstig verwondde, is weer in het wild vrijgelaten. Het dier werd kort daarna door agenten opgespoord en gevangen. De Groene minister van Milieu in Hamburg, Katharina Fegebank, heeft gezegd dat vrijlaten de beste oplossing voor de wolf is. Er zijn volgens haar allerlei opties overwogen, maar het dier is zondagavond in het wild vrijgelaten. De wolf wordt nu constant gemonitord en als die weer in een bebouwde omgeving komt, kan er snel worden ingegrepen.
7 uur geleden