Rusland en Iran halen banden aan vanwege sancties van de VS
MOSKOU/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Rusland en Iran hebben donderdag de banden aangehaald op een top in Oezbekistan. Volgens de Iraanse president Ebrahim Raisi moeten de landen die zijn getroffen door de sancties van de Verenigde Staten elkaar opzoeken en worden de landen daar alleen maar sterker van.
Raisi verwacht dat gesanctioneerde landen, zoals Rusland en Iran, veel problemen kunnen verhelpen, als ze maar samenwerken. "De Amerikanen denken dat ze landen kunnen stoppen met sancties, maar dat zien ze verkeerd."
De Russische president Vladimir Poetin ziet de toenadering als "een positieve ontwikkeling". De twee landen zouden werken aan een nieuw strategisch verdrag om de samenwerking verder uit te werken. Moskou zegt ook volgende week een delegatie met tachtig grote Russische bedrijven naar Iran te sturen.
Lidmaatschap
De leiders spraken elkaar op een tweedaagse bijeenkomst van de Shanghai-samenwerkingsorganisatie (SSO), waar naast Rusland ook onder andere China, Pakistan en India aan deelnemen. Iran is slechts waarnemend lid van de organisatie, maar vroeg donderdag het officiële lidmaatschap aan. Poetin zegt Iran daarin te steunen.
De Russische president spreekt op de top in Oezbekistan ook met de Chinese president Xi Jinping, wiens land ook deel uitmaakt van de SSO. Rusland kan op deze manier laten zien dat het niet geïsoleerd staat op het wereldtoneel na de invasie in Oekraïne en de sancties die het Westen daarna heeft opgelegd.
Meer uit Buitenland
EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
2 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
5 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
7 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
7 uur geleden