Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland en Iran halen banden aan vanwege sancties van de VS

Rusland en Iran halen banden aan vanwege sancties van de VS

MOSKOU/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Rusland en Iran hebben donderdag de banden aangehaald op een top in Oezbekistan. Volgens de Iraanse president Ebrahim Raisi moeten de landen die zijn getroffen door de sancties van de Verenigde Staten elkaar opzoeken en worden de landen daar alleen maar sterker van.

Raisi verwacht dat gesanctioneerde landen, zoals Rusland en Iran, veel problemen kunnen verhelpen, als ze maar samenwerken. "De Amerikanen denken dat ze landen kunnen stoppen met sancties, maar dat zien ze verkeerd."

De Russische president Vladimir Poetin ziet de toenadering als "een positieve ontwikkeling". De twee landen zouden werken aan een nieuw strategisch verdrag om de samenwerking verder uit te werken. Moskou zegt ook volgende week een delegatie met tachtig grote Russische bedrijven naar Iran te sturen.

Lidmaatschap

De leiders spraken elkaar op een tweedaagse bijeenkomst van de Shanghai-samenwerkingsorganisatie (SSO), waar naast Rusland ook onder andere China, Pakistan en India aan deelnemen. Iran is slechts waarnemend lid van de organisatie, maar vroeg donderdag het officiële lidmaatschap aan. Poetin zegt Iran daarin te steunen.

De Russische president spreekt op de top in Oezbekistan ook met de Chinese president Xi Jinping, wiens land ook deel uitmaakt van de SSO. Rusland kan op deze manier laten zien dat het niet geïsoleerd staat op het wereldtoneel na de invasie in Oekraïne en de sancties die het Westen daarna heeft opgelegd.

Meer uit Buitenland

Franse oud-minister Lang moet uitleg geven over Epstein-banden

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse oud-minister van Cultuur, Jack Lang, moet zondag uitleg komen geven bij het ministerie van Buitenlandse Zaken over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat meldt minister Jean-Noël Barrot. Lang is op het moment directeur van de Parijse cultuurinstelling Institut du monde arabe.

13 minuten geleden
Iran en VS beginnen aan overleg over Iraans atoomprogramma

MUSCAT (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten zijn in Oman begonnen aan onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma, melden Iraanse staatsmedia. Teheran claimt dat zijn nucleaire activiteiten vreedzaam zijn, maar Washington is daar niet van overtuigd en wil voorkomen dat het land kernwapens in handen krijgt.

1 uur geleden
Denemarken voldoet nu al aan NAVO-bestedingsafspraak

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken voldoet al dit jaar aan de NAVO-afspraak om 3,5 procent van de omvang van de economie aan defensie te besteden. Het land is er, sinds de Verenigde Staten op Groenland azen met het argument dat dat bij Denemarken niet in veilige handen is, veel aan gelegen om te laten zien dat het een voorbeeldige NAVO-lidstaat is.

1 uur geleden
Russische topmilitair neergeschoten in Moskou, ligt in ziekenhuis

MOSKOU (ANP/AFP) - In Moskou is een Russische topmilitair neergeschoten. Volgens de Russische onderzoekscommissie, die de leiding heeft over onderzoeken naar zware misdaden, is luitenant-generaal Vladimir Aleksejev naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk hoe ernstig zijn verwondingen zijn.

1 uur geleden
Trump wil Dulles Airport en Penn Station naar hem vernoemen

WASHINGTON/NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Washington Dulles International Airport in de hoofdstad en treinstation Pennsylvania Station in New York naar hem worden hernoemd. In ruil daarvoor zou hij bereid zijn om miljarden dollars aan financiering vrij te geven voor het belangrijke spoorproject Gateway tussen New York en New Jersey, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

5 uur geleden
Leger VS: twee drugssmokkelaars gedood bij aanval op boot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.

6 uur geleden
Trump lanceert website voor goedkopere medicijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.

8 uur geleden