Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland en Iran halen banden aan vanwege sancties van de VS

Rusland en Iran halen banden aan vanwege sancties van de VS

MOSKOU/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Rusland en Iran hebben donderdag de banden aangehaald op een top in Oezbekistan. Volgens de Iraanse president Ebrahim Raisi moeten de landen die zijn getroffen door de sancties van de Verenigde Staten elkaar opzoeken en worden de landen daar alleen maar sterker van.

Raisi verwacht dat gesanctioneerde landen, zoals Rusland en Iran, veel problemen kunnen verhelpen, als ze maar samenwerken. "De Amerikanen denken dat ze landen kunnen stoppen met sancties, maar dat zien ze verkeerd."

De Russische president Vladimir Poetin ziet de toenadering als "een positieve ontwikkeling". De twee landen zouden werken aan een nieuw strategisch verdrag om de samenwerking verder uit te werken. Moskou zegt ook volgende week een delegatie met tachtig grote Russische bedrijven naar Iran te sturen.

Lidmaatschap

De leiders spraken elkaar op een tweedaagse bijeenkomst van de Shanghai-samenwerkingsorganisatie (SSO), waar naast Rusland ook onder andere China, Pakistan en India aan deelnemen. Iran is slechts waarnemend lid van de organisatie, maar vroeg donderdag het officiële lidmaatschap aan. Poetin zegt Iran daarin te steunen.

De Russische president spreekt op de top in Oezbekistan ook met de Chinese president Xi Jinping, wiens land ook deel uitmaakt van de SSO. Rusland kan op deze manier laten zien dat het niet geïsoleerd staat op het wereldtoneel na de invasie in Oekraïne en de sancties die het Westen daarna heeft opgelegd.

Meer uit Buitenland

Trump verwijdert racistische video met Obama als aap

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.

1 uur geleden
Politie VK voert huiszoekingsbevelen uit in onderzoek Mandelson

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.

2 uur geleden
Republikeinse senator roept Trump op tot verwijderen Obama-video

WASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.

2 uur geleden
Brussel kondigt nieuw sanctiepakket tegen Rusland aan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.

4 uur geleden
Kroonprinses Mette-Marit biedt excuses aan voor banden Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".

5 uur geleden
Activistenvloot wil opnieuw op Gaza varen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.

5 uur geleden
Protest in Milaan tegen aanwezigheid ICE bij Olympische Spelen

MILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.

6 uur geleden