Rusland en Iran gaan nauwer samenwerken, ook bij defensie
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Iran gaan nauwer samenwerken, onder meer op defensiegebied. De Russische president Vladimir Poetin en zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian tekenden in de Russische hoofdstad Moskou een partnerschapsovereenkomst voor twintig jaar.
Volgens het Westen helpt Iran de Russen al met wapens in hun oorlog tegen buurland Oekraïne. Pezeshkian riep op tot een politieke regeling om een einde te maken aan het conflict.
Rusland en Iran hebben allebei te maken met westerse sancties. Ze trekken steeds meer met elkaar op sinds de Russische invasie in Oekraïne bijna drie jaar geleden.
Het is Pezeshkians eerste bezoek aan het Kremlin sinds zijn aantreden in juli vorig jaar, na de dood van zijn voorganger bij een helikoptercrash. Pezeshkian en Poetin ontmoetten elkaar al in oktober tijdens een top in Rusland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
48 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
51 minuten geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
52 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon zijn vrijdag vijf doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
55 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin ziet vooralsnog geen reden om persoonlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky te ontmoeten. Die publiceerde donderdag een open brief aan de Russische leider met dat verzoek en de vraag om een concrete afspraak te maken.
8 uur geledenTIVAT (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen staat open voor een "dynamischer" toetredingsproces voor landen die lid willen worden van de Europese Unie. Ze zei na de top van de EU en de Westelijke Balkan dat de wens is om hervormingen van toekomstige leden te belonen met "echte integratie" in de EU.
8 uur geleden