Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland en Belarus houden gezamenlijke luchtmachtoefeningen

Rusland en Belarus houden gezamenlijke luchtmachtoefeningen

MINSK (ANP/RTR) - Rusland en Belarus houden deze maand gezamenlijke luchtmachtoefeningen. De luchtdivisies die deel uitmaken van de samengevoegde legereenheden van beide landen oefenen van 16 januari tot 1 februari, meldt het Belarussische ministerie van Defensie.

Toestellen van de Russische luchtmacht zijn zondag in Belarus aangekomen. Alle vliegvelden en trainingsgebieden van de Belarussische luchtmacht en luchtverdediging worden betrokken bij de oefeningen.

Het televisiekanaal van het Belarussische ministerie meldde eerder zondag al dat de buurlanden hun gezamenlijke militaire training hebben opgevoerd, voortbouwend op Moskous ervaring met gevechten in Oekraïne met de nadruk op stedelijke oorlogsvoering. De gezamenlijke militaire eenheden in Belarus zijn versterkt met wapens, soldaten en gespecialiseerde uitrusting, aldus het departement.

Lanceerplatform

Oekraïense functionarissen en westerse waarnemers speculeren al maanden dat Moskou het grondgebied van zijn bondgenoot opnieuw zou kunnen gebruiken als lanceerplatform voor een nieuwe aanval op Oekraïne vanuit het noorden. Minsk stond Rusland bij het begin van de invasie op 24 februari toe om troepen vanuit Belarus naar Oekraïne te sturen.

Rusland geldt als een cruciale bondgenoot voor de Belarussische president Loekasjenko, die sinds 1994 aan de macht is. Hij zei in november dat directe inzet van het Belarussische leger in Oekraïne niet aan de orde is. "Als we rechtstreeks betrokken raken bij dit conflict met de strijdkrachten, met soldaten, dragen we niets bij, we maken het alleen maar erger."

Meer uit Buitenland

Links wint Deense verkiezingen maar grijpt naast meerderheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.

3 uur geleden
Democraat wint verkiezing in district rond Trumps Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

3 uur geleden
Rubio getuigt in rechtszaak tegen goede vriend

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.

6 uur geleden
Cyprus wil nieuwe afspraken met Britten na droneaanval op basis

NICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.

6 uur geleden
Trump meldt mysterieus Iraans 'cadeau' rond Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.

8 uur geleden
Iran laat 'niet-vijandige' schepen Straat van Hormuz passeren

TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.

9 uur geleden
Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

9 uur geleden