Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland en Belarus houden gezamenlijke luchtmachtoefeningen

Rusland en Belarus houden gezamenlijke luchtmachtoefeningen

MINSK (ANP/RTR) - Rusland en Belarus houden deze maand gezamenlijke luchtmachtoefeningen. De luchtdivisies die deel uitmaken van de samengevoegde legereenheden van beide landen oefenen van 16 januari tot 1 februari, meldt het Belarussische ministerie van Defensie.

Toestellen van de Russische luchtmacht zijn zondag in Belarus aangekomen. Alle vliegvelden en trainingsgebieden van de Belarussische luchtmacht en luchtverdediging worden betrokken bij de oefeningen.

Het televisiekanaal van het Belarussische ministerie meldde eerder zondag al dat de buurlanden hun gezamenlijke militaire training hebben opgevoerd, voortbouwend op Moskous ervaring met gevechten in Oekraïne met de nadruk op stedelijke oorlogsvoering. De gezamenlijke militaire eenheden in Belarus zijn versterkt met wapens, soldaten en gespecialiseerde uitrusting, aldus het departement.

Lanceerplatform

Oekraïense functionarissen en westerse waarnemers speculeren al maanden dat Moskou het grondgebied van zijn bondgenoot opnieuw zou kunnen gebruiken als lanceerplatform voor een nieuwe aanval op Oekraïne vanuit het noorden. Minsk stond Rusland bij het begin van de invasie op 24 februari toe om troepen vanuit Belarus naar Oekraïne te sturen.

Rusland geldt als een cruciale bondgenoot voor de Belarussische president Loekasjenko, die sinds 1994 aan de macht is. Hij zei in november dat directe inzet van het Belarussische leger in Oekraïne niet aan de orde is. "Als we rechtstreeks betrokken raken bij dit conflict met de strijdkrachten, met soldaten, dragen we niets bij, we maken het alleen maar erger."

Meer uit Buitenland

Premier Israël: pas wederopbouw Gaza na demilitarisatie

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.

3 uur geleden
Trump waarschuwt Irak: geen hulp VS meer als Maliki premier wordt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.

4 uur geleden
NBC: persoon gewond door schietincident met grenspolitie VS

TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.

6 uur geleden
Trump weerspreekt dat minister Binnenlandse Veiligheid opstapt

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.

7 uur geleden
Ook componist Philip Glass schrapt première in Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.

7 uur geleden
Vrouwen beschuldigd van bijten federale agenten in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.

7 uur geleden
Door Trump gesteunde Asfura geïnstalleerd als president Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.

7 uur geleden