Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland en Belarus houden gezamenlijke luchtmachtoefeningen

Rusland en Belarus houden gezamenlijke luchtmachtoefeningen

MINSK (ANP/RTR) - Rusland en Belarus houden deze maand gezamenlijke luchtmachtoefeningen. De luchtdivisies die deel uitmaken van de samengevoegde legereenheden van beide landen oefenen van 16 januari tot 1 februari, meldt het Belarussische ministerie van Defensie.

Toestellen van de Russische luchtmacht zijn zondag in Belarus aangekomen. Alle vliegvelden en trainingsgebieden van de Belarussische luchtmacht en luchtverdediging worden betrokken bij de oefeningen.

Het televisiekanaal van het Belarussische ministerie meldde eerder zondag al dat de buurlanden hun gezamenlijke militaire training hebben opgevoerd, voortbouwend op Moskous ervaring met gevechten in Oekraïne met de nadruk op stedelijke oorlogsvoering. De gezamenlijke militaire eenheden in Belarus zijn versterkt met wapens, soldaten en gespecialiseerde uitrusting, aldus het departement.

Lanceerplatform

Oekraïense functionarissen en westerse waarnemers speculeren al maanden dat Moskou het grondgebied van zijn bondgenoot opnieuw zou kunnen gebruiken als lanceerplatform voor een nieuwe aanval op Oekraïne vanuit het noorden. Minsk stond Rusland bij het begin van de invasie op 24 februari toe om troepen vanuit Belarus naar Oekraïne te sturen.

Rusland geldt als een cruciale bondgenoot voor de Belarussische president Loekasjenko, die sinds 1994 aan de macht is. Hij zei in november dat directe inzet van het Belarussische leger in Oekraïne niet aan de orde is. "Als we rechtstreeks betrokken raken bij dit conflict met de strijdkrachten, met soldaten, dragen we niets bij, we maken het alleen maar erger."

Meer uit Buitenland

Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

3 uur geleden
VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

7 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

7 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

7 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

8 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

9 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

10 uur geleden