Rusland en Belarus houden gezamenlijke luchtmachtoefeningen
MINSK (ANP/RTR) - Rusland en Belarus houden deze maand gezamenlijke luchtmachtoefeningen. De luchtdivisies die deel uitmaken van de samengevoegde legereenheden van beide landen oefenen van 16 januari tot 1 februari, meldt het Belarussische ministerie van Defensie.
Toestellen van de Russische luchtmacht zijn zondag in Belarus aangekomen. Alle vliegvelden en trainingsgebieden van de Belarussische luchtmacht en luchtverdediging worden betrokken bij de oefeningen.
Het televisiekanaal van het Belarussische ministerie meldde eerder zondag al dat de buurlanden hun gezamenlijke militaire training hebben opgevoerd, voortbouwend op Moskous ervaring met gevechten in Oekraïne met de nadruk op stedelijke oorlogsvoering. De gezamenlijke militaire eenheden in Belarus zijn versterkt met wapens, soldaten en gespecialiseerde uitrusting, aldus het departement.
Lanceerplatform
Oekraïense functionarissen en westerse waarnemers speculeren al maanden dat Moskou het grondgebied van zijn bondgenoot opnieuw zou kunnen gebruiken als lanceerplatform voor een nieuwe aanval op Oekraïne vanuit het noorden. Minsk stond Rusland bij het begin van de invasie op 24 februari toe om troepen vanuit Belarus naar Oekraïne te sturen.
Rusland geldt als een cruciale bondgenoot voor de Belarussische president Loekasjenko, die sinds 1994 aan de macht is. Hij zei in november dat directe inzet van het Belarussische leger in Oekraïne niet aan de orde is. "Als we rechtstreeks betrokken raken bij dit conflict met de strijdkrachten, met soldaten, dragen we niets bij, we maken het alleen maar erger."
Meer uit Buitenland
MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.
3 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
6 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
6 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
8 uur geledenLATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
8 uur geleden