Rusland: elke dag gemiddeld 1366 aanmeldingen bij strijdkrachten
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe zegt dat gemiddeld 1366 nieuwe rekruten per dag een contract tekenen bij de Russische strijdkrachten. Volgens hem zijn daarmee inmiddels 114.000 mensen binnengehaald bij de krijgsmacht. Daarnaast zouden er 52.000 vrijwilligers actief zijn, aldus Sjojgoe. Rusland begon eerder dit jaar nieuwe militairen te rekruteren.
De Russische president Vladimir Poetin stelde vorige week dat er sinds januari 150.000 mensen op contractbasis zijn toegetreden tot het leger. Verdere mobilisatie van de Russische bevolking was volgens hem voorlopig nog niet nodig. In september werd een gedeeltelijke mobilisatie aangekondigd waarbij volgens Sjojgoe 300.000 mensen werden opgeroepen. Baas van de Wagner Groep Jevgeni Prigozjin beweerde in mei nog eens 50.000 gevangenen te hebben gerekruteerd, los van de reguliere strijdkrachten.
Volgens Sjojgoe is Oekraïne bezig troepen te hergroeperen, omdat het tegenoffensief niet goed zou verlopen. Aan het front in het oosten en zuiden van Oekraïne zijn Oekraïense aanvallen volgens de minister afgenomen.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei eerder dat het tegenoffensief moeizamer gaat dan gehoopt. Wel stelt Oekraïne dat het al verschillende dorpen heeft heroverd op de Russen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
3 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
4 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
9 uur geleden