Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: elke dag gemiddeld 1366 aanmeldingen bij strijdkrachten

Rusland: elke dag gemiddeld 1366 aanmeldingen bij strijdkrachten

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe zegt dat gemiddeld 1366 nieuwe rekruten per dag een contract tekenen bij de Russische strijdkrachten. Volgens hem zijn daarmee inmiddels 114.000 mensen binnengehaald bij de krijgsmacht. Daarnaast zouden er 52.000 vrijwilligers actief zijn, aldus Sjojgoe. Rusland begon eerder dit jaar nieuwe militairen te rekruteren.

De Russische president Vladimir Poetin stelde vorige week dat er sinds januari 150.000 mensen op contractbasis zijn toegetreden tot het leger. Verdere mobilisatie van de Russische bevolking was volgens hem voorlopig nog niet nodig. In september werd een gedeeltelijke mobilisatie aangekondigd waarbij volgens Sjojgoe 300.000 mensen werden opgeroepen. Baas van de Wagner Groep Jevgeni Prigozjin beweerde in mei nog eens 50.000 gevangenen te hebben gerekruteerd, los van de reguliere strijdkrachten.

Volgens Sjojgoe is Oekraïne bezig troepen te hergroeperen, omdat het tegenoffensief niet goed zou verlopen. Aan het front in het oosten en zuiden van Oekraïne zijn Oekraïense aanvallen volgens de minister afgenomen.

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei eerder dat het tegenoffensief moeizamer gaat dan gehoopt. Wel stelt Oekraïne dat het al verschillende dorpen heeft heroverd op de Russen.

Meer uit Buitenland

Explosieven bij huis burgemeester New York, twee verdachten vast

NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.

23 minuten geleden
Doden en gewonden bij aanval op hotel in Beiroet

BEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden
Qatar meldt raketaanvallen Iran, Saudi-Arabië onderschept drones

DOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.

4 uur geleden
Trump wil geen betrokkenheid Koerden bij oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.

6 uur geleden
Trump: Iran viel zelf meisjesschool aan

WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."

7 uur geleden
Netanyahu: Israël zal Iran met volle kracht blijven aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.

8 uur geleden
Chef Deens sterrenrestaurant Noma ging te ver tegen personeel

KOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.

9 uur geleden