Rusland: elke dag gemiddeld 1366 aanmeldingen bij strijdkrachten
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe zegt dat gemiddeld 1366 nieuwe rekruten per dag een contract tekenen bij de Russische strijdkrachten. Volgens hem zijn daarmee inmiddels 114.000 mensen binnengehaald bij de krijgsmacht. Daarnaast zouden er 52.000 vrijwilligers actief zijn, aldus Sjojgoe. Rusland begon eerder dit jaar nieuwe militairen te rekruteren.
De Russische president Vladimir Poetin stelde vorige week dat er sinds januari 150.000 mensen op contractbasis zijn toegetreden tot het leger. Verdere mobilisatie van de Russische bevolking was volgens hem voorlopig nog niet nodig. In september werd een gedeeltelijke mobilisatie aangekondigd waarbij volgens Sjojgoe 300.000 mensen werden opgeroepen. Baas van de Wagner Groep Jevgeni Prigozjin beweerde in mei nog eens 50.000 gevangenen te hebben gerekruteerd, los van de reguliere strijdkrachten.
Volgens Sjojgoe is Oekraïne bezig troepen te hergroeperen, omdat het tegenoffensief niet goed zou verlopen. Aan het front in het oosten en zuiden van Oekraïne zijn Oekraïense aanvallen volgens de minister afgenomen.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei eerder dat het tegenoffensief moeizamer gaat dan gehoopt. Wel stelt Oekraïne dat het al verschillende dorpen heeft heroverd op de Russen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël heeft opnieuw inwoners in het zuiden van Libanon opgeroepen hun huizen te verlaten. De Israëlische krijgsmacht (IDF) dreigt met een nieuwe aanval. Zondag vaardigde de IDF ook al evacuatiebevelen uit voor elf dorpen in Zuid-Libanon.
21 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
9 uur geleden