Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: elke dag gemiddeld 1366 aanmeldingen bij strijdkrachten

Rusland: elke dag gemiddeld 1366 aanmeldingen bij strijdkrachten

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe zegt dat gemiddeld 1366 nieuwe rekruten per dag een contract tekenen bij de Russische strijdkrachten. Volgens hem zijn daarmee inmiddels 114.000 mensen binnengehaald bij de krijgsmacht. Daarnaast zouden er 52.000 vrijwilligers actief zijn, aldus Sjojgoe. Rusland begon eerder dit jaar nieuwe militairen te rekruteren.

De Russische president Vladimir Poetin stelde vorige week dat er sinds januari 150.000 mensen op contractbasis zijn toegetreden tot het leger. Verdere mobilisatie van de Russische bevolking was volgens hem voorlopig nog niet nodig. In september werd een gedeeltelijke mobilisatie aangekondigd waarbij volgens Sjojgoe 300.000 mensen werden opgeroepen. Baas van de Wagner Groep Jevgeni Prigozjin beweerde in mei nog eens 50.000 gevangenen te hebben gerekruteerd, los van de reguliere strijdkrachten.

Volgens Sjojgoe is Oekraïne bezig troepen te hergroeperen, omdat het tegenoffensief niet goed zou verlopen. Aan het front in het oosten en zuiden van Oekraïne zijn Oekraïense aanvallen volgens de minister afgenomen.

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei eerder dat het tegenoffensief moeizamer gaat dan gehoopt. Wel stelt Oekraïne dat het al verschillende dorpen heeft heroverd op de Russen.

Meer uit Buitenland

VS-gezant Witkoff ontmoet donderdag Oekraïense delegatie in Miami

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.

2 uur geleden
Trump zegt dat Poetin de oorlog wil stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".

6 uur geleden
Palestijnen melden doden Gaza na aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.

6 uur geleden
Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

9 uur geleden
Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

13 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

14 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

15 uur geleden