Rusland eist dat ook VK en Frankrijk meedoen aan kernwapenoverleg
GENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.
"Rusland zou meedoen aan zo'n proces als het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk, militaire bondgenoten van de VS binnen de NAVO, die zich een nucleaire alliantie noemt, er ook aan zouden deelnemen", zei de Russische ambassadeur bij de Verenigde Naties in Genève. Ambassadeur Gennadi Gatilov sprak tijdens een bijeenkomst van de Conferentie over Ontwapening op het VN-hoofdkwartier in de Zwitserse stad.
Rusland drong er in het verleden ook al op aan dat Frankrijk en het VK beperkingen zouden accepteren voor hun kernwapenarsenalen. Die zijn wel veel kleiner dan die van de VS en Rusland en inmiddels ook dan dat van China.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.
33 minuten geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
3 uur geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
4 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
5 uur geleden