Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland dreigt met uitzetting journalist of nieuwsmedium VS

Rusland dreigt met uitzetting journalist of nieuwsmedium VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken dreigt met uitzetting van een journalist of een nieuwsmedium uit de Verenigde Staten als YouTube nog een persconferentie van het ministerie blokkeert. Een waarschuwing hierover is gestuurd naar het Amerikaanse videoplatform.

Zegsvrouw Maria Zakharova zei dat een aantal van haar wekelijkse briefings is geblokkeerd door YouTube. Op die persmomenten deelt ze informatie over onder meer de oorlog in Oekraïne, die door de Russische autoriteiten zelf wordt omschreven als een 'speciale militaire operatie'.

Volgens het Russische persbureau TASS was Zakharova stellig in haar bewoordingen: "Als er weer een briefing wordt geblokkeerd, gaat een journalist of Amerikaans medium naar huis."

YouTube

De woordvoerster richtte zich ook tegen Poolse media. Zakharova claimt dat "alles wordt gecontroleerd door een vrouw met een Poolse nationaliteit", verwijzend naar de afkomst van YouTube-topvrouw Susan Wojcicki. "Gezien de positie van Polen mogen we niet stoppen bij de Verenigde Staten." Net als de Amerikanen, is ook Polen fel tegen de Russische invasie in Oekraïne.

YouTube heeft sinds het begin van de Russische inval meerdere accounts van pro-Russische media verwijderd. Ook westerse landen hebben stappen genomen tegen Russische media. Zo zijn zenders als RT en Sputnik in sommige landen niet meer te zien.

"Onvriendelijke acties"

De uitlatingen van Zakharova volgen op een recente wetswijziging die aanklagers het recht geeft kantoren van buitenlandse media te sluiten als een westers land "onvriendelijk" is geweest in de richting van Russische media, zoals RT en Sputnik.

Volgens Zakharova wordt gewerkt aan maatregelen tegen Engelstalige media inzake zulke "onvriendelijke acties". Ze trad hierover niet verder in detail.

Meer uit Buitenland

Belgische mijnenjager naar Midden-Oosten, mogelijk Hormuz-rol

BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.

3 uur geleden
Trump: Iran al akkoord met opschorting nucleaire activiteiten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."

3 uur geleden
Aoun roept op tot versterken bestand Libanon ondanks schendingen

BEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."

3 uur geleden
Ook concert van Kanye West in Polen gaat niet door

WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.

5 uur geleden
Starmer: dozijn landen zegt bij te dragen aan 'Hormuz-missie'

PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.

8 uur geleden
Guterres in Vredespaleis: internationaal recht staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.

8 uur geleden
Mis van paus in Kameroen trekt 120.000 gelovigen

DOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.

8 uur geleden