Rusland dreigt demonstranten tegen internetblokkade op te pakken
MOSKOU (ANP/AFP) - Iedereen die in Rusland wil demonstreren tegen de grootschalige internetverstoringen zal worden opgepakt, dreigt de Russische regering donderdag. Er is in Rusland steeds meer onvrede over de internetbeperkingen die zijn opgelegd door de staat.
Het ministerie van Binnenlandse Zaken ziet steeds meer oproepen tot demonstraties. "Alle pogingen om zulke bijeenkomsten te organiseren zullen onmiddellijk worden aangepakt, en de organisatoren en deelnemers zullen worden opgepakt", waarschuwt het ministerie. Na het begin van de oorlog in Oekraïne is Rusland protesten steeds harder gaan aanpakken en straatprotesten zijn vrijwel uitgebannen.
In verschillende regio's wordt het mobiele internet al maanden uitgezet. Volgens de autoriteiten om te voorkomen dat Oekraïense drones tijdens aanvallen verbinding kunnen maken met lokale dataproviders. In Moskou werd de mobiele internettoegang woensdag na drie weken weer hersteld, maar de verbinding bleef in grote delen van de stad slecht.
WhatsApp en Telegram
De internetbeperkingen leiden tot problemen voor ondernemers, zo werken bijvoorbeeld pinapparaten in winkels niet. De verkoop van papieren kaarten, piepers en walkietalkies is toegenomen.
Autoriteiten in de stad Krasnodar gaven aanvankelijk toestemming voor een demonstratie afgelopen weekend, maar trokken die later weer in. In andere steden worden pogingen tot publieke demonstraties eveneens tegengehouden.
Ook de toegang tot apps als WhatsApp en Telegram wordt al maanden beperkt. De populaire berichtendiensten zijn al maanden nauwelijks toegankelijk zonder VPN-verbinding. Moskou wil dat Russen overstappen op de door de staat gesteunde app Max, volgens critici een poging van het Kremlin om de controle over zijn burgers te verstevigen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische extreemrechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben Gvir heeft opgeroepen tot de aanhouding van de leiders van Arabisch-Israëlische partijen. Ben Gvir verwijst naar beschuldigingen dat ze geld zouden hebben gekregen uit het buitenland. Die zijn niet bewezen.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Gegevens van meer dan 40.000 medewerkers van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid zijn vrijgegeven na een hack. Distributed Denial of Secrets, dat een platform biedt om gelekte informatie te publiceren, zegt de informatie gekregen te hebben van een hackerscollectief dat zich Department of Peace noemt.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een rechter in Los Angeles heeft een verzoek afgewezen om de stemmen van 20.000 mensen in Californië voorlopig niet mee te tellen in de midterms. Het ministerie van Justitie had daarom gevraagd, omdat de regering van president Donald Trump beweert dat het gaat om mensen die waarschijnlijk geen staatsburgers zijn.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft contact gezocht met de Iraanse veiligheidschef. Volgens The Wall Street Journal was dat om de vredesbesprekingen nieuw leven in te proberen te blazen. President Donald Trump bevestigt het contact, maar zegt dat Iran hulp nodig heeft met medische voorraden en ontkent dat er onderhandelingen zijn.
8 uur geledenURDA (ANP) - Nog 53 mensen liggen in ziekenhuizen in Spanje na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid op woensdagochtend, meldt de Spaanse krant El País. 56 mensen zijn inmiddels ontslagen uit ziekenhuizen.
8 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.
14 uur geleden