Rusland dreigt betrekkingen met EU te verbreken
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland staat klaar om de betrekkingen met de Europese Unie te verbreken bij het afkondigen van economische sancties tegen het land. Dat heeft de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een vraaggesprek gezegd.
De betrekkingen tussen Rusland en de EU zijn al jaren verzuurd, maar de arrestatie half januari van een voorman van de oppositie in Rusland, Aleksej Navalni, heeft de conflicten verscherpt. De EU wil sancties tegen Rusland of tegen Russen als het Kremlin Navalni gevangen blijft houden.
De Russische regering blijft erbij dat de veroordeling van Navalni tot een celstraf een zaak is van de rechterlijke macht en dat het een binnenlandse kwestie is waar de EU niets mee te maken heeft.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.
19 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.
4 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
5 uur geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
11 uur geleden