Rusland draagt ruim 750 lichamen van Oekraïense soldaten over
KYIV (ANP/AFP) - Moskou heeft de lichamen van 757 gesneuvelde Oekraïense militairen overgedragen aan Kyiv. Het is een van de grootste repatriëringen sinds de Russische invasie in Oekraïne in februari 2022.
De repatriëring werd aangekondigd door het Coördinatiehoofdkwartier voor de behandeling van krijgsgevangenen, een Oekraïense staatsinstantie. De uitwisseling van gevangenen en het teruggeven van stoffelijke resten is een van de weinige gebieden waarop Moskou en Kyiv samenwerken sinds het begin van de oorlog. De nieuwste repatriëring is de grootste in maanden.
Volgens een verklaring van het Coördinatiehoofdkwartier werden 451 van de gesneuvelde soldaten teruggebracht vanuit "de richting van Donetsk". Waarschijnlijk gaat het om Oekraïense troepen die omkwamen in de strijd om het logistieke knooppunt Pokrovsk. Die Oekraïense stad had ooit ongeveer 60.000 inwoners, maar is door maandenlange Russische bombardementen verwoest. Pokrovsk zou op dit moment de hoogste militaire prioriteit van het Kremlin zijn.
Ook vermeldt de verklaring de teruggave van 34 doden uit mortuaria in Rusland, waar Oekraïne afgelopen zomer een offensief uitvoerde in de westelijke regio Koersk.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
47 minuten geledenRAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 25 doden gevallen, onder wie zeker zes kinderen, aldus de nieuwszender Al-Jazeera. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, meent dat de meeste slachtoffers van de bombardementen kinderen zijn. Hij zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad is gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza voor zover bekend achttien doden zijn gevallen.
50 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.
3 uur geledenGAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.
4 uur geleden