Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland draagt ruim 750 lichamen van Oekraïense soldaten over

Rusland draagt ruim 750 lichamen van Oekraïense soldaten over

KYIV (ANP/AFP) - Moskou heeft de lichamen van 757 gesneuvelde Oekraïense militairen overgedragen aan Kyiv. Het is een van de grootste repatriëringen sinds de Russische invasie in Oekraïne in februari 2022.

De repatriëring werd aangekondigd door het Coördinatiehoofdkwartier voor de behandeling van krijgsgevangenen, een Oekraïense staatsinstantie. De uitwisseling van gevangenen en het teruggeven van stoffelijke resten is een van de weinige gebieden waarop Moskou en Kyiv samenwerken sinds het begin van de oorlog. De nieuwste repatriëring is de grootste in maanden.

Volgens een verklaring van het Coördinatiehoofdkwartier werden 451 van de gesneuvelde soldaten teruggebracht vanuit "de richting van Donetsk". Waarschijnlijk gaat het om Oekraïense troepen die omkwamen in de strijd om het logistieke knooppunt Pokrovsk. Die Oekraïense stad had ooit ongeveer 60.000 inwoners, maar is door maandenlange Russische bombardementen verwoest. Pokrovsk zou op dit moment de hoogste militaire prioriteit van het Kremlin zijn.

Ook vermeldt de verklaring de teruggave van 34 doden uit mortuaria in Rusland, waar Oekraïne afgelopen zomer een offensief uitvoerde in de westelijke regio Koersk.

Meer uit Buitenland

EU-ambassadeurs nemen belangrijke horde voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.

17 minuten geleden
Bronnen: VS gebruiken Oekraïens antidronesysteem in Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.

22 minuten geleden
België koopt vijftien 'luchtafweertanks' voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.

32 minuten geleden
Russische olie stroomt weer via herstelde Droezjba-leiding

KYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.

56 minuten geleden
Iran: twee schepen in beslag genomen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.

1 uur geleden
VK en Frankrijk beleggen Hormuz-top over plannen voor heropening

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.

2 uur geleden
Schip dat Iran verliet beschoten in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.

3 uur geleden