Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland draagt ruim 750 lichamen van Oekraïense soldaten over

Rusland draagt ruim 750 lichamen van Oekraïense soldaten over

KYIV (ANP/AFP) - Moskou heeft de lichamen van 757 gesneuvelde Oekraïense militairen overgedragen aan Kyiv. Het is een van de grootste repatriëringen sinds de Russische invasie in Oekraïne in februari 2022.

De repatriëring werd aangekondigd door het Coördinatiehoofdkwartier voor de behandeling van krijgsgevangenen, een Oekraïense staatsinstantie. De uitwisseling van gevangenen en het teruggeven van stoffelijke resten is een van de weinige gebieden waarop Moskou en Kyiv samenwerken sinds het begin van de oorlog. De nieuwste repatriëring is de grootste in maanden.

Volgens een verklaring van het Coördinatiehoofdkwartier werden 451 van de gesneuvelde soldaten teruggebracht vanuit "de richting van Donetsk". Waarschijnlijk gaat het om Oekraïense troepen die omkwamen in de strijd om het logistieke knooppunt Pokrovsk. Die Oekraïense stad had ooit ongeveer 60.000 inwoners, maar is door maandenlange Russische bombardementen verwoest. Pokrovsk zou op dit moment de hoogste militaire prioriteit van het Kremlin zijn.

Ook vermeldt de verklaring de teruggave van 34 doden uit mortuaria in Rusland, waar Oekraïne afgelopen zomer een offensief uitvoerde in de westelijke regio Koersk.

Meer uit Buitenland

Deense veiligheidsdienst bezorgd om begerige blik VS op Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken dreigt te worden vermalen in de concurrentiestrijd tussen de Verenigde Staten, China en Rusland om het noordpoolgebied, vreest de Deense militaire inlichtingendienst. De Verenigde Staten, lang de grote beschermheer, azen op Groenland en aarzelen niet om hun macht tegen bondgenoten te gebruiken.

1 minuut geleden
Nobelinstituut: Machado komt toch naar Oslo, niet voor uitreiking

OSLO (ANP/RTR/AFP) - María Corina Machado komt toch naar de Noorse hoofdstad Oslo, maar niet op tijd om zelf haar Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te nemen. Volgens het Nobelinstituut is de Venezolaanse oppositiepolitica veilig.

28 minuten geleden
UNESCO erkent Italiaanse keuken als immaterieel erfgoed

NEW DELHI (ANP) - De Italiaanse keuken is door UNESCO aangemerkt als immaterieel cultureel erfgoed dat beschermd moet worden. Italië had zijn culinaire traditie voorgelegd aan UNESCO omdat die belangrijk is voor de Italiaanse cultuur, manier van leven en ook de omgang met ingrediënten. Daar bleek men het bij een UNESCO-bijeenkomst in India over eens te zijn.

1 uur geleden
Doden en gewonden bij instorting gebouw in het Marokkaanse Fez

FEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn in de nacht van dinsdag op woensdag ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden. Het is niet duidelijk hoe zij eraan toe zijn.

2 uur geleden
Instituut: Europa vult weggevallen steun voor Oekraïne niet aan

KIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.

3 uur geleden
Veel meer kinderen van Deense spermadonor met genafwijking

KOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.

4 uur geleden
Machado is niet in Oslo om Nobelprijs in ontvangst te nemen

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.

4 uur geleden