Rusland draagt ruim 750 lichamen van Oekraïense soldaten over
KYIV (ANP/AFP) - Moskou heeft de lichamen van 757 gesneuvelde Oekraïense militairen overgedragen aan Kyiv. Het is een van de grootste repatriëringen sinds de Russische invasie in Oekraïne in februari 2022.
De repatriëring werd aangekondigd door het Coördinatiehoofdkwartier voor de behandeling van krijgsgevangenen, een Oekraïense staatsinstantie. De uitwisseling van gevangenen en het teruggeven van stoffelijke resten is een van de weinige gebieden waarop Moskou en Kyiv samenwerken sinds het begin van de oorlog. De nieuwste repatriëring is de grootste in maanden.
Volgens een verklaring van het Coördinatiehoofdkwartier werden 451 van de gesneuvelde soldaten teruggebracht vanuit "de richting van Donetsk". Waarschijnlijk gaat het om Oekraïense troepen die omkwamen in de strijd om het logistieke knooppunt Pokrovsk. Die Oekraïense stad had ooit ongeveer 60.000 inwoners, maar is door maandenlange Russische bombardementen verwoest. Pokrovsk zou op dit moment de hoogste militaire prioriteit van het Kremlin zijn.
Ook vermeldt de verklaring de teruggave van 34 doden uit mortuaria in Rusland, waar Oekraïne afgelopen zomer een offensief uitvoerde in de westelijke regio Koersk.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
5 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
12 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
14 uur geleden