Rusland draagt lichamen van 77 Oekraïense militairen over
KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft de lichamen van 77 Oekraïense militairen overgedragen aan het buurland, meldt Kyiv. Nadat woensdag een vliegtuig met Oekraïense gevangenen was neergestort, was het onduidelijk of dit soort uitruilen nog wel plaats zouden vinden, maar de gedode Oekraïners werden vrijdag volgens plan door de Russen afgestaan.
"De voorbereidingen voor deze repatriatie waren al lange tijd aan de gang", liet de Oekraïense coördinator voor de behandeling van krijgsgevangenen weten. Dat lijkt erop te wijzen dat de lichamen van de 65 Oekraïense krijgsgevangenen die in het gecrashte vliegtuig zouden hebben gezeten nu nog niet zijn teruggebracht.
Volgens Rusland hebben de Oekraïners het toestel woensdag uit de lucht geschoten, maar Oekraïne heeft dat niet bevestigd en betwijfelt of er überhaupt wel krijgsgevangenen aan boord waren. Wel bevestigde Kyiv dat er een gevangenenruil voor woensdag gepland stond. Rusland is een terreuronderzoek naar het ongeluk begonnen en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil een internationaal onderzoek.
In de bijna twee jaar sinds de Russische invasie in Oekraïne zijn honderden militairen bevrijd in gevangenenruilen en zijn ook veel lichamen van gesneuvelde troepen uitgeruild. Voor zover bekend was het vrijdag weer de eerste keer sinds het incident met het vliegtuig dat er lichamen werden teruggegeven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
2 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
9 uur geleden